Historia

Działalność Klubu Sportowego "Cukrownia" (1945-1960)

Przy powstałym w 1945 r. w Przeworsku Klubie Sportowym ''Cukrownia" działały sekcje: piłki nożnej, boksu, lekkoatletyki, siatkówki żeńskiej i męskiej, koszykówki, tenisa stołowego i sekcja motocyklowa.

W 1947 r. klub zmienił nazwę na Cukrowniczy Związkowy Klub Sportowy ''Cukrownia" i poszerzył swą działalność o sekcję: piłki ręcznej 11-osobowej i szachów.

W wyniku zmian organizacyjnych, jakie zachodziły w polskim sporcie, CZKS ''Cukrownia" w 1951 r. znalazł się w Zrzeszeniu Sportowym "Unia", przyjmując nazwę Zakładowy Klub Sportowy "Unia". Następnie przeworski klub zakwalifikowany został w 1953 r. do Zrzeszenia Sportowego "Spójnia" i od 1955 r. występował pod taką nazwą.

Na skutek reorganizacji od 1955 r. klub działał w Federacji Sportowej "Sparta", legitymując się tą nazwą do 1960 r.

W 1960 r. zmienił nazwę ze "Sparty" na "Orzeł".

W okresie od 1945 - 1960 r. klub, mimo częstych zmian nazw, działał pod patronatem Cukrowni w Przeworsku.


Sekcja piłki nożnej

Sekcja, niewątpliwie najbardziej popularnej dyscypliny sportowej, jaką jest piłka nożna, została zorganizowana przez KS "Cukrownia" i zarejestrowana w Polskim Związku Piłki Nożnej już jesienią 1945 r. Jej organizatorami i jednoczesnie czynnymi zawodnikami byli Tadeusz Jabłoński i Edward Łański. Poza wyżej wymienionymi w składzie pierwszej drużyny piłki nożnej przy KS "Cukrownia" wchodzili: Józef Dubrawski, Władysław Mordyas, Mieczysław Wójciński, Stanisław Zagórski, Antoni Marć, Mieczysław Mikluszka, Wacław Gawlikowski, Emil Prima, Jerzy Rylowski, Józef Diduch, J. Czepiel, A. Jurkiewich, J. Oleński.

Drużyna w wyżej wymienionym składzie rozpoczęła rozgrywki w klasie C, zdobywając pierwsze miejsce w sezonie 1945/1946 r.

28.04.1946 r. zorganizowane zawody międzynarodowe w piłce nożnej z drużyną KS "Slavia" Morawska Ostrawa, zakończone zwycięstwem gości 2:1 (bramkę dla drużyny "Cukrowni" zdobył W. Mordyas).

W 1948 r. piłkarze "Cukrowni" uzyskali awans do klasy A, w której grały najlepsze drużyny województwa rzeszowskiego. Współautorami tego sukcesu, obok wcześniej wymienionych zawodników byli: Anastazy Wizerkaniuk, Stanisław Kostur, Jerzy Benbenek, Adam Grzybowski, S. Dzideczek, S. Kubicki, S. Słowik.

O ówczesnym poziomie sekcji piłki nożnej przy KS "Cukrownia" świadczą wyniki meczów rozgrywanych w klasie A: 4:0 ze "Stalą" Stalowa Wola, 5:3 z JKS Jarosław, 3:0 i 2:1 z "Resovią", 3:2 z "Czuwajem" Przemyśl, 2:1 ze "Stalą" Rzeszów i 2:1 z "Polonią" Przemyśl.

Czołowi zawodnicy "Cukrowni": J. Dubrawski, W. Gawlikowski, M. Mikluszka, M. Wójciński, zapraszani byli do występów w drużynach Jarosławia i Przemyśla na wyjazdowe turnieje do Czechosłowacji. Obok rozgrywek mistrzowskich drużyna piłkarska KS "Cukrownia" systematycznie uczestniczyła w spartakiadach pracowników przemysłu cukrowniczego i spożywczego, na których zdobywała najczęściej najcenniejsze trofea.

Jesienią 1952 r. po zremisowaniu decydującego meczu wyjazdowego z "Gwardią" w Przemyślu (2:2) przeworska drużyna piłkarska, nosząca ówcześnie nazwę "Unia", opuściła szeregi klasy A. Spadek ten spowodowany został odejściem z drużyny kilku czołowych zawodników: Wizerkaniuk, Gawlikowski i Benbenek odeszli do "Polonii" Przemyśl, Bartłomiej Łoś do Tarnowa, a niektórzy zawodnicy, kierując się innymi powodami, zakończyli czynną karierę.

Do rozgrywek klasy B w 1953 r. drużyna przystąpiła w zmienionym składzie i pod nową nazwą - "Spójnia". Z dawnego składu drużyny pozostali: Andrzej Kmiecik, Jan Mordyas i S. Kostur. Niestety, drużyna nie podołała postawionym przez nią zadaniom i nie wywalczyła awansu do klasy A. Drużyna nie posiadała trenera, funkcje tą w tym czasie spełniał kapitan. Kierownikami drużyny wówczas byli: W. Mordyas i J. Dubrawski.

Mimo prymitywnych warunków treningu, jesienią 1954 r. drużyna zdobyła awans do klasy A, wyprzedzając "Pogoń" Lubaczów o 3 pkt. Autorami awansu była drużyna w składzie: S. Kostur, A. Kmiecik, J. Mordias, Stefan Marek, Stanisław Kisiel, Marian Majba, Emil Machała, Emil Wojnarowicz, Kazimierz Kuźma, Feliks Nowak, Alfred Kowal, Antoni Przywara, Tadeusz Zawadzki. Mimo zdobycia awansu drużyna nadal nie posiadała trenera, a kierownikiem drużyny był nadal J. Dubrawski.

W 1955 r. przeworska drużyna grająca pod zmienioną nazwą - "Sparta", w klasie A rozgrywała mecze z następującymi zespołami: "Resovia", "Sparta" Jasło, "Unia" Krosno, "Budowlani" Rzeszów, "Stal" Sanok, "Sparta" Dębica, "Sparta" Łańcut, LZS Żurawica, "Kolejarz" Jarosław, "Sparta" Sędziszów, "Górnik" Sanok' "Kolejarz" Rozwadów, "Górnik" Krosno, "Stal" Nowa Dęba, "Sparta" Nisko, "Gwardia" Przemyśl i LZS Zaczernie.

Znaczące wyniki roku 1955 to: 2:0 z "Unią" Krosno, 2:0 z "Spartą" Dębica w Dębicy, 1:0 z "Górnikiem" Krosno w Krośnie, 2:1 ze "Spartą" Jasło, 1:0 z "Budowlanymi" w Rzeszowie. Na mecie sezonu 1955 r. drużyna "Sparta" Przeworsk zajęła piąte miejsce.

Równolegle do rozgrywek pierwszych, prowadzone były rozgrywki rezerw klasy A - rezerwa "Sparty" zajęła dziewiąte miejsce.

Kadrę pierwszej drużyny tworzyli następujący zawodnicy: S. Kostur, S. Kisiel, A. Kmiecik, J. Mordyas, S. Marek, M. Majba, T. Zawadzki, A. Kowal, E. Wojnarowicz, A. Przywara, Andrzej Żyła, Kazimierz Kuźma, Mieczysław Wajda.

W 1956 r. "Sparta" Przeworsk znajdowała sie o krok do awansu do III ligi. Z powodu powołania do służby wojskowej, szeregi drużyny opuścili: T. Zawadzki, A. Przywara, M. Wajba, S. Kisiel, S. Marek, a skład pierwszej drużyny uzupełnili utalentowani juniorzy: Józef Majba, Stanisław Śmiałek, Józef Kubusiak, Henryk Kozak, Tadeusz i Marian Michno. Ponadto do przeworskich piłkarzy dołączył, grający dotychczas w Stalowej Woli, Mieczysław Janas. W tym czasie drużyne trenował E. Wojnarowicz. Mimo stworzenia przez Zarząd Klubu sprzyjających warunków treningowych (obóz szkoleniowy w Szklarskiej Porębie), przeworska drużyna odniosła porazkę (1:5) w decydującym meczu z "Polną" Przemyśl i w rozgrywkach klasy A uplasowała się na drugiej pozycji.

W 1957 r. "Sparta" Przeworsk zajęła drugie miejsce w swojej grupie klasy A, co dało jej szanse awansu do III ligi, po rozegraniu barażowych spotkań z "Wisłoką" Dębica. Pierwszy mecz rozegrany w Przeworsku zakończył się zwycięstwem "Sparty" 1:0. Bramkę zdobył J. Kubusiak (były reprezentant Polski juniorów). Mecz rewanżowy w Dębicy "Sparta" przegrała wynikiem 0:4. Trzeci, decydujący mecz rozegrano na stadionie "Stali" w Rzeszowie. Spotkanie to zakończyło się porażką przeworskich piłkarzy (0:2) i przekreśliło szanse "Sparty" na awans do III ligi.

Rok 1958, ze względu na brak trenera i poważne ubytki kadrowe, okazał się niepomyślny dla przeworskich piłkarzy. Drużynę opuścili: M. Janas, H. Kozak, S. Kostur, J. Mordyas, A. Kmiecik. Miejsce tych zawodników zajęli: Stanisław Gazda, Ryszard Pasławski, Apolinary Grzegorzewski, Andrzej Mirkiewicz i Józef Lotycz.

Rok 1959 mimo udziału drużyny w obozie szkoleniowym w Karpaczu (marzec), nie przyniósł zamierzonego sukcesu, być może wpływ miał fakt, że drużyna nadal pozostawała bez trenera.


Działalność Klubu Sportowego "Orzeł" (1960-1994) - Tomasz Majba

Po przejęciu w 1960 r. przez klub sportowy "Sparta" nazwy klub sportowy "Orzeł", działały w nim następujące sekcje: piłki nożnej, siatkówki kobiet, tenisa stołowego i tenisa ziemnego.

W 1963 r. reaktywuje się przy klubie sekcja piłki ręcznej.

W roku 1965 zlikwidowana została sekcja tenisa ziemnego i reaktywuje się sekcja piłki siatkowej mężczyzn.

W 1969 r. likwidacji uległa sekcja siatkówki mężczyzn, a klub na okres jednego roku wraca do starej nazwy KS "Cukrownia".

Z chwila zaangażowania w 1970 r. do patronackiej współpracy pozostałych, obok cukrowni, przeworskich zakładów pracy nazwa klubu brzmi Międzyzakładowy Klub Sportowy "Orzeł".

W 1979 r. przy klubie powstaje sekcja brydża sportowego.

20.02.1990 r. Zarząd Klubu podejmuje decyzję o zawieszeniu działalności sekcji: piłki siatkowej kobiet, piłki ręcznej i brydża sportowego.

W 1994 r. przeworski klub zmienia nazwę na Miejski Klub Sportowy "Orzeł" i działa w sekcjach: piłki nożnej i tenisa stołowego.


Sekcja piłki nożnej

Po zmianie w 1960 r. nazwy klubu ze "Sparty" na "Orzeł" Przeworsk, drużyna piłki nożnej w składzie: Ryszard Urban, Stanisław Kisiel, E. Wojnarowicz, Andrzej Mirkiewicz, A. Grzegorzewski, J. Krupa, Stanisław Rydz, Tadeusz Knytel, Tadeusz Kulpa, Tadeusz Próchnicki, J. Lotycz, T. Michno, M. Michno, A. Przywara, R. Pasławski, S. Gazda, J. Majba, T. Zawadzki i J. Kubusiak, zdobył drugie miejsce w swojej grupie klasy A. Trenerem drużyny był Józef Polewski, a kierownikiem Józef Dubrawski.

W latach 1961-1964 piłkarze przeworskiego "Orła" zajmowali czołowe miejsca w klasie A, a trenerami drużyny byli w tych latach kolejno: Jan Wiśniewski, Anastazy Wizerkaniuk, Surmiak i Kowalec.

W 1965 r. po efektownym zwycięstwie w ostatnim meczu sezonu z "Naftą" Jedlicze 12:0, "Orzeł" zajął drugie miejsce w klasie A. Druga pozycja zapewniała przeworskiemu zespołowi upragniony od kilkunastu lat awans do III ligi obok drużyny "Siarki" Tarnobrzeg. Autorami tego awansu była drużyna ponownie trenowana przez A. Wizerkaniuka w składzie: R. Urban, Edward Drzał, T. Knytel, T. Próchnicki, A. Mirkiewicz, T. Zawadzki, J. Lotycz, Stanisław Urban, T. Krupa, S. Rydz, Stanisław Wołowiec, Bolesław Gujda, J. Majba, J. Kubusiak, M. Mochno, Antoni Żabiński.

W 1966 r. trzynaste miejsce pozwoliło pozostać w szeregach III ligi.

W 1967 r. drużyna z Przeworska opuszcza szeregi III ligi zajmując 13 m. w tabeli z dorobkiem 12 pkt. W tym czasie trenerem drużyny był Edmund Piotrowski.

W 1968 r. piłkarze "Orła" trenowani przez Jana Kużmę zajęli 12 m. w klasie A.

W 1969 r. trenowany przez T. Zawadzkiego "Orzeł" w składzie: R. Urban, T. Knytel, J. Majba, J. Kubusiak, S. Rydz, J. Lotycz, B. Gujda, S. Wołowiec, Józef Ćwikła, Antoni Chmura, Roman Gardziel, Mieczysław Kędziora, Jan Jurkiewicz, Józef Stecuła, Bolesław Brud, Stanisław Kałamarz, Tadeusz Chlebuś plasuje się na 8 miejscu w klasie A.

W 1970 r. zawodnicy KS "Orzeł" zajmują 12 m. w grupie I A klasy, a w 1971 r. 14 m. w grupie II A klasy. Trenerem zespołu w tym czasie był Jan Ekiert, a przeworski "Orzeł", w tych latach w klasie A, rywalizował z drużynami: "Unia" Sarzyna, "Polonia" Przemyśl, "Stal" II Stalowa Wola, "Polna" Przemyśl, "Energetyk" Stalowa Wola, "Orzeł" Rudnik, "Czuwaj" II Przemyśl, "Budowlani" Radymno, LZS Żurawica.

W 1972 r. zespół trenowany przez Michała Krausa osiąga 4 m. w A klasie,

W 1973 r. 7 m. w klasie A.

W 1974 r. "Orzeł" rywalizuje w A klasie z drużynami: "Stal" Gorzyce, "Siarka" II Tarnobrzeg, JKS Jarosław, "Wisłoka" II Dębica, "Zenit" Nisko, "Budowlani" Radymno, "Czuwaj" II Przemyśl, "Orzeł" Rudnik, "Kolbuszowianka" Kolbuszowa, "Energetyk" Stalowa Wola, "Pogoń" Lubaczów, "San" Rozwadów, "Polonia" II Przemyśl i zajmuje 9 m.,

W 1975 r. 8 m. W tym czasie drużynę trenował T. Zawadzki,a jej skład przedstawiał się następująco: Jan Kamecki, Andrzej Lizak, T. Chlebuś, Stanisław Gujda, Zbigniew Londosz, Adam Plesniak, Mieczysław Stecura, Krzysztof Szozda, Jerzy Kłos, Leszek Syk, Stanisław Kałamarz.

W 1976 r. drużyna zajęła 12 m. w A klasie.

Wskutek tego wyniku i reorganizacji rozgrywek, "Orzeł" w 1977 r. trenowany przez Lesława Surę, występuje w klasie wojewódzkiej zajmując 12 m.

W 1978 r. "Orzeł" zajmuje 10 m. w klasie okręgowej i notuje spadek do klasy A.

W 1979 r. drużyna z Przeworska trenowana przez J. Majbę zajmuje drugie miejsce w klasie A i awansuje do klasy wojewódzkiej. Skład zespołu w tych latach przedstawia się następująco:Emil Mścisz, Marek Kiszka, Marian Żołyniak, B. Mucha, Jan Cymbalista, Antoni Bednarski, Zbigniew Longosz, Augustyn Słysz, Stanisław Sobala, Jerzy Syk, L. Syk, Ryszard Pawlak, Andrzej Groch, Bogdan Gnes, Andrzej Rut, Robert Mokrzycki, Bogdan Pieczek, Stanisław Misiło.

W 1980 r. "Orzeł" zajmuje 3 m. w klasie wojewódzkiej,zaś w 1981 r. - 10 m.

W 1981 r. trenerem zespołu został Jan Ekiert.

Rok 1982 przyniósł 13 m. w klasie wojewódzkiej i spadek do klasy A.

W 1983 r. trenerską opieką drużynę "Orła" objął Włodzimierz Liszka, a zespół w składzie: Henryk Garbarz, Bogusław Jarosz, A. Groch, A. Słysz, Marian Dubrawski, Adam Zagórski, Jan Kot, Z. Longosz, Wiesław Piątek, Tomasz Dzieduszyński, Antoni Marek, Aleksander Grzegorzewski, Marian Jasz, Roman Ostrowski, Marek Rydz, Andrzej Matuszek, Janusz Magoń, B. Pieczek, R. Mokrzycki, K. Szozdam, uzyskuje 5 m. w klasie A, zaś w roku następnym (1984) wywalcza 2 m. i uzyskuje awans do klasy wojewódzkiej.

W sezonie 1984/1985 drużyna przeworskiego klubu występowała w składzie: B. Jarosz, Ryszard Górak, A. Groch, K. Szozda, M. Jasz, Adam Zagórski, Stanisław Kubas, Henryk Misztal, Andrzej Wiśniewski, Zygmunt Krzych, Janusz Zawadzki, Bogusław Ochap, R. Mokrzycki, B. Pieczek, R. Ostrowski, T. Dzieduszyński, W. Piątek, A. Grzegorzewski. W 1985 r. wieloletniego kierownika drużyny J. Dubrawskiego zastępuje na tym stanowisku Tadeusz Węgrzyn, zaś drużynę trenuje S. Rydz.

W 1985 r. w klasie wojewódzkiej "Orzeł" zajmuje 5 m., które w skutek reorganizacji rozgrywek przyniosło awans do ligi międzywojewódzkiej Krosno-Przemyśl.

W 1986 r. w klasie międzywojewódzkiej drużyna zajmuje 11 m., co równoznaczne jest ze spadkiem do klasy okręgowej. Trenerem drużyny w tym czasie był T. Zawadzki.

W 1987 r. drużyna zdobyła 2 m. w klasie okręgowej, a w 1988 r. powtarza wynik sprzed roku mimo, że wszystkie mecze zespół rozgrywa poza Przeworskiem (powódź na stadionie i wynikające z tej klęski remont boiska). W tych latach drużyna występowała w składzie: Mieczysław Burat, Mariusz Karasiński, A. Rut, M. Rydz, A. Grzegorzewski, S. Kubas, B. Pieczek, A. Groch, J. Zawadzki, Tadeusz Sołoma, Mariusz Mac, Witold Ręczka, Witold Kruk, Waldemar Pańko, Wojciech Wysocki, H. Misztal, Waldemar Majba.

W 1989 r. drużyna ponownie zajmuje 2 m. w klasie okręgowej, a trenerem drużyny w tym roku został Jan Bieniasz.

W 1990 r. piłkarze "Orła" w klasie okręgowej zajmują 9 miejsce a w 1991 r. 7 miejsce w tej samej klasie rozgrywkowej. Kierownikiem drużyny zostaje Mieczysław Flis.

W 1992 r. przeworscy piłkarze wywalczają 1 m. w klasie okręgowej, z 9-cio punktową przewagą nad drugą w tabeli "Pogonią" Lubaczów i awans do ligi regionalnej. Skład drużyny: B. Jarosz, M. Karasiński, T. Dzieduszyński, T. Sołoma, W. Majba, A. Grzegorzewski, Grzegorz Krupa, Adam Bogacz, Grzegorz Pałczyński, Jacek Drzystek, Ryszard Pieczek, Janusz Słoma, Andrzej Krupa, Jacek Cieślak, Julian Michalik, Jerzy Lichończak, Grzegorz Hołys, Paweł Kiszka, Janusz Wiśniowski, Dariusz Brud, W. Rączka.

W roku 1993 "Orzeł uplasował się w lidze regionalnej na 11 pozycji, co pozwoliło pozostać na rok następny w klasie R. Trenerem drużyny był W. Liszka, a kierownikiem został Tadeusz Bajdak.

Drużyna występowała w składzie: B. Jarosz, Roman Konieczny, T. Dzieduszyński, W. Majba, G. Krupa, D. Brud, A. Bogacz, G. Hałys, T. Sołoma, J. Drzystek, J. Słoma, A. Krupa, J. Wiśniowski, A. Grzegorzewski, J. Cieślak, P. Kiszka, Wiesław Kwiatkowski, Tomasz Majba.

W 1994 r. drużyna "Orła" w klasie regionalnej zajmuje 15 m. i spada do klasy okręgowej. Zespół uzupełnili: G. Jucha, Mirosław Mikłasz, Krzysztof Dęzbłarz, Robert Gilarski. Drużynę w trakcie rozgrywek sezonu 1993/1994 opuścił trener W. Liszka i do końca rozgrywek drużyna grała bez trenera.


Od roku 1995 - Kazimierz Piwko


Sezon 1994/1995

W sezonie 1994/1995 drużyna "Orła" w V lidze zajęła 5 miejsce w tabeli na 16 występujących zespołów. Trenerem drużyny od lipca 1994 r. został Witold Kruk, a kierownikiem Stanisław Rydz.

Skład zespołu był następujący: R. Gilarski, D. Brud, J. Kaltenberg, A. Bogacz, T. Majba, J. Drzystek, G. Krupa, A. Krupa, P. Kiszka, G. Jucha, J. Cieślak, K. Lasek, G. Hałys, M. Krupa, K. Dązbłaż, R. Konieczny, J. Groch, A. Grzegorzewski, J. Michalik, L. Myłek, W. Kwiatkowski, M. Skrzypniak, W. Gujda, G. Pałczyński, J. Gujda.

Najlepszymi strzelcami sezonu byli: Robert Gilarski (12 bramek), Jacek Drzystek (9 bramek), Paweł Kiszka (9 bramek).

W 1994 roku nastąpiła też zmiana na stanowisku prezesa Klubu. Janusza Rylowskiego zastąpił Tadeusz Rusinek.

W tym sezonie piłkarze rywalizowali z następującymi drużynami: "Pogoń" Lubaczów, "Budowlani" Szówsko, "Motor" Przemyśl, "Bizon" Medyka, "Polonia" II Przemyśl, "Budowlani" Radymno, Świętoniowa, "Huragan" Gniewczyna, "Łęk" Ostrów, "Sokół" Sieniawa, "Czuwaj" II Przemyśl, "Piast" Tuczempy, "Roztocze" Narol, Przedmieście, Alabaster.

W rundzie wiosennej "Orzeł" wygrał m.in.: z "Czuwajem" II (1:0), "Polonią" II (2:0), "Pogonią" (3:2).

W 1995 roku MKS "Orzeł" świętował swoje 50 - lecie działalności.
W związku z tym odbyło się wiele imprez sportowych, m. in. 30 lipca rozegrano turniej piłki nożnej seniorów o puchar 50 - lecia Klubu.
"Orzeł" rywalizował z drużynami: "Kamax" Kańczuga, "Stal" Łańcut, "Pogoń" Lubaczów.
Puchar turnieju dostał się w ręce "Kamaxu" Kańczuga, która w finale pokonała "Orła" 1:0


Sezon 1995/1996

W latach 1995/96 "Orzeł" nadal pozostawał w V lidze. Na koniec rundy jesiennej zajął 1-sze miejsce w tabeli, zapewniając sobie awans o ligę wyżej.

Do dorobku przeworskich piłkarzy należy zaliczyć: 20 zwycięstw, 7 remisów i 3 przegrane. Ostatni zremisowany mecz z "Motorem" Przemyśl dał przeworszczanom zdobycie mistrzowskiego tytułu i awans do IV ligi.

Zawodnicy grający w tym sezonie to: R. Gilarski (kapitan), J. Drzystek, M. Mikłasz, G. Jucha, T. Majba, M. Krupa, J. Cieślak, G. Sawa, A. Krupa, D. Brud, A. Bogacz, P. Boratyn, L. Myłek, D. Dryniak, T. Marek, R. Konieczny, T. Panek, G. Krupa, K. Lasek, W. Gujda, G. Hałys, T. Dąbek, R. Czerwiński.

Najlepszymi strzelcami bramek byli: po raz kolejny z rzędu J. Drzystek (17), R. Gilarski (12) i P. Kiszka (9).


Sezon 1996/1997

W sezonie 1996/97 drużyna przeworskiego "Orła" występowała w IV lidze, zajmując 10 miejsce w tabeli. W rundzie jesiennej zespół odniósł 7 zwycięstw (w tym rekordowe 11:0 nad "Bieszczadami" Ustrzyki Dolne w ostatniej kolejce), 3 remisy oraz 5 przegranych. W kolejnej rundzie dużą niespodziankę sprawiła drużyna na boisku JKS Jarosław remisując 2:2 po ciężkiej i wyrównanej walce. Mecz cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców. Pełen podziwu był napastnik J. Drzystek strzelec 2 bramek.

Skład zespołu w sezonie był następujący: A. Łuczyk, W. Majba, R. Konieczny, T. Majba, J. Drzystek, M. Mikłasz, P. Kiszka, D. Brud, R. Gilarski, A. Krupa, G. Jucha, L. Myłek, A. Szklarek, G. Sawa, A. Bogacz, R. Trojnar, T. Marek, W. Gujda, T. Dąbek, P. Boratyn, M. Krupa, S. Kowalik, T. Panek.

Najwięcej bramek zdobyli: J. Drzystek (10), P. Kiszka (5) oraz M. Mikłasz (5).


Sezon 1997/1998

W latach 1997/98 zawodnicy "Orła" utrzymując się w IV lidze zajęli 9 miejsce w tabeli na 16 drużyn.

Po rezygnacji Witolda Kruka nowym trenerem "Orła" został Zbigniew Gnida (sierpień 1997 r.). Pod jego wodzą zespół sięgnął po pierwsze trzy punkty w pierwszym meczu z Dyniową (2:1). W październiku 1997 r. następuje kolejna zmiana trenera. Od meczu "Orzeł" - "Czarni" Jasło (1:0) drużynę prowadzi Wiesław Kiszka.

Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach sezonu 1997/98 to: R. Trojnar, J. Drzystek, B. Pieczek, M. Mikłasz, T. Majba, M. Krupa, A. Krupa, G. Jucha, S. Kowalik, M. Barszczak, T. Smyk, Z. Znojek, P. Kiszka, W. Majba, T. Groch, L. Myłek, T. Dąbek, T. Panek, A. Bogacz, D. Brud, A. Szklarek, W. Gujda, D. Stecura, R. Konieczny, P. Dąbek.

Do najlepszych strzelców w tym sezonie można zaliczyć: Bogusława Pieczkę (6), Mirosława Mikłasza (4) oraz Marka Barszczaka (4).


Sezon 1998/1999

W kolejnym sezonie "Orzeł" utrzymał się w IV lidze ale spadł na 13 miejsce. Od września 1998 r. nowym trenerem został Jacek Jasłowski, który przeszedł do Klubu z Karpat Krosno. Skład drużyny był następujący: M. Mikłasz, P. Dąbek, G. Jucha, A. Krupa, W. Gujda, T. Majba, G. Łuczyk, A. Skiba, T. Groch, J. Drzystek, M. Krupa, S. Kowalik, W. Sajdak, D. Stecura, A. Bogacz, P. Kiszka, M. Barszczyk, T. Panek, P. Kluz, A. Szkoda, J. Cieślak, R. Kiełbicki, R. Gilarski.

Najskuteczniejszymi strzelcami sezonu zostali: A. Skiba (11), T.Groch (7) i J. Drzystek (4).

Inauguracją sezonu 1998/99 był mecz rozegrany na własnym boisku z "Izolatorem" Boguchwała, zakończony remisem 1:1.

Kolejne mecze "Orzeł" rozgrywał z drużynami: "Nafta" Jasło, "Czarni" Jasło, "Dynovia" Dynów, "Bieszczady" Ustrzyki Dolne, TG "Sokół" Sokołów Małopolski, "Unia" Nowa Sarzyna, MKS Radymno, "Chemifarb" Nowa Wieś, "Kolbuszowianka" Kolbuszowa, "Błękitni" Ropczyce, JKS Jarosław, "Czarni" Pawłosiów, "Stal - Polimarky" Rzeszów, "Resovia ICN" Rzeszów, Kamax" Kańczuga, "Herman - Rossa" Tyczyn. W sumie odnotowuje 10 zwycięstw, 12 remisów i 13 przegranych.

Ciekawy mecz rozegrał "Orzeł" z "Resovią" na własnym boisku, remisując 1:1, przy czym bliżsi sukcesu byli gospodarze.

Na koniec rozgrywek na wyróżnienie zasłużyły dwie drużyny: "Izolator" Boguchwała oraz "Orzeł" Przeworsk, które po rundzie wiosennej nadal rozgrywały mecze piłkarskie na IV - ligowym poziomie.

Zdaniem trenera J. Jasłowskiego: "pozytywny okazał się transfer Sajdaka z "Karpat" Krosno, który potrafił rozmontować obronę przeciwnika".


Sezon 1999/2000

Sezon 1999/2000 skończył się dla "Orła" spadkiem na 15 miejsce w tabeli IV ligi.

Nastąpiły też zmiany w zarządzie Klubu. Od 30 września 1999 r. dotychczasowego prezesa Tadeusza Rusinka zastąpił sekretarz Klubu Jerzy Sadowski. T. Rusinek natomiast otrzymał rolę sekretarza.

Od 26 października 1999 r. nowym trenerem "Orła" został Józef Maciaszek z Jarosławia. Drużyna "Orła" pozyskała też nowych zawodników m.in.: Edwarda Słysza, Mariusza Słysza ("Kamax" Kańczuga) oraz A. Ząbka ("Karpaty" Krosno). Edward Słysz to jeden z najlepszych napastników futbolowych, lider klasyfikacji strzelców podkarpackiej IV ligi (22 gole). Pozostali członkowie drużyny to: A. Skiba, A. Krupa, T. Groch, D. Dryniak, M. Krupa, G. Jucha, M. Mikłasz, P. Kluz, S. Kowalik, S. Gujda, P. Dąbek, J. Kaltenberg, R. Kiełbicki, G. Styś, W. Sajdak, D. Stecura, T. Drozd, T. Panek, D. Sobejko, Ł. Jankowski, J. Drzystek, G. Kwaśny, B. Lasek, P. Lasek, W. Kornafel, D. Lechowicz, W. Gujda, R. Kuca.

Najskuteczniejszymi strzelcami bramek zostali: A. Skiba (15), E. Słysz (10), T. Groch (6)

Na uwagę w tym sezonie zasłużył mecz "Orzeł" Przeworsk - "Kamax" Kańczuga, który zakończył się zasłużonym zwycięstwem dla gospodarzy 2:0.

W marcu 2000 r. rozegrany został na stadionie w Przeworsku mecz międzypaństwowy reprezentacji juniorów do lat 18 Polski i Ukrainy. Przebywająca na zgrupowaniu w Przeworsku kadra juniorów zawiodła liczną widownię stadionu, ulegając przeciwnikom 2:0.

W tym roku "Orzeł" zakończył rozgrywki spadkiem do V ligi. Wskutek tego funkcje prezesa Klubu przejął Tadeusz Rusinek, pełniący jednocześnie funkcje dyrektora MOSiR-u w Przeworsku. Nastąpiły również zmiany w zarządzie Klubu, nowymi jego członkami zostali: Marian Chwasta, Robert Mokrzycki i Stanisław Tytuła. Z zarządu klubu ustąpili natomiast dotychczasowy prezes Jerzy Sadowski, Tadeusz Bogacz i Stanisław Bernacki.

Stanowisko trenera opuścił Józef Maciaszek a jego funkcję przejął po raz kolejny Witold Kruk.


Sezon 2000/2001

W kolejnym sezonie 2000/01 "Orzeł" rozgrywał mecze w V lidze międzyokręgowej (Krosno - Jarosław).

Wśród zawodników drużyny nastąpiły kolejne zmiany. Odeszły wzmocnienia pozyskane w poprzednim sezonie (E. Słysz, A. Ząbek), przybyli natomiast: m.in.: J. Wołowiec, P. Boratyn, M. Futoma, T. Syk, D. Sereda, M. Olejarka. Skład drużyny oprócz wyżej wymienionych zawodników przedstawiał się następująco: Ł. Jankowski, P. Kluz, M. Mikłasz, R. Kiełbicki, M. Słysz, S. Solak, J. Drzystek, A. Skiba, R. Kuca, G. Jucha, A. Krupa, T. Groch, A. Szkoda, S. Kowalik, W. Kornafel, D. Dryniak, T. Panek, M. Krupa, P. Gołębiowski.

Po raz trzeci najskuteczniejszym napastnikiem okazał się A. Skiba (7).

Orzeł zakończył sezon na 5 miejscu w tabeli.

Rozwiązana została również V Liga Międzyokręgowa ( Krosno - Jarosław), w miejsce której zostaje wprowadzona V Liga Okręgowa - Jarosław.


Sezon 2001/2002

Sezon 2001/02 rozpoczyna się dwoma zwycięskimi meczami dla Orła: z "Budowlanymi" Szówsko 5:2 oraz z "Roztoczem" Narol 5:0.

Po dokonanych wzmocnieniach skład zespołu był następujący: M. Mikłasz, J. Wołowiec, R. Kiełbicki, A. Krupa, W. Kornafel, S. Solak, Ł. Jankowski, P. Kluz, M. Słysz, Piotr Dąbek, B. Lasek, M. Futoma, Paweł Dąbek, S. Kowalik, M. Krupa, P. Lasek, P. Boratyn, D. Sereda, T. Syk, A. Sowiński, I. Dryniak, A. Grzegorzewski, M. Olejarka, R. Kuca, P. Sobala, Ł. Potym, Ł. Chudy i T. Dąbek.

"Orzeł" zajął 7 miejsce w tabeli na 16 zespołów po rywalizacji z drużynami: MKS Lubaczów, "Bizon" Medyka, "Golbalux" Wiązownica, "Start" Pruchnik, "Sanoczanka" Święte, MKS Radymno, "Piast" Tuczempy, "Czuwaj" Przemyśl, "Błyskawica" Rozbórz, "Huragan" Gniewczyna, "Polonia" II Przemyśl, "Żurawianka" Żurawica i "Babiś - Syrenka" Roźwienica.

Najwięcej bramek zdobyli: J. Wołowiec (16), M. Mikłasz (7) i P. Dąbek (7).

Sezon 2002/2003

W sezonie 2002/2003 drużynę opuścili m.in. zawodnicy: T. Dąbek, Piotr Dąbek, M. Futoma. Skład przedstawiał się następująco: M. Krupa, S. Solak, P. Boratyn, A. Sowiński, R. Kiełbicki, M. Mikłasz, D. Sereda, J. Wołowiec, A. Krupa, P. Żak, Paweł Dąbek, T. Syk, S. Kowalik, W. Kornafel, B. Masiak, M. Olejarka, Ł. Chudy, G. Śmiglarski, P. Stącel, R. Stefek, P. Wojtaszek, M. Kocur.

W czerwcu 2003 r. dotychczasowy trener Witold Kruk ustąpił miejsca Waldemarowi Majbie. W sezonie przeworska drużyna rozegrała 14 zwycięskich meczy, 5 remisów i 11 przegranych, zajmując 5 miejsce w tabeli.

W klasyfikacji ogólnej strzelców Piotr Boratyn zdobył 18 bramek, zajmując 4 miejsce.

Sezon 2003/2004

27 lipca 2003 r. w turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Przeworska Janusza Magonia triumfatorem spotkania został "Orzeł".

Rywalizował on z drużynami: "Babiś - Syrenki" Roźwienica, JKS Jarosław oraz MKS Kańczuga. W finale podopieczni W. Majby zwyciężyli beniaminka podkarpackiej IV ligi drużynę JKS Jarosław 2:0. Najlepszym bramkarzem turnieju został Marek Krupa, zaś najskuteczniejszymi piłkarzami zawodów okazali się P. Boratyn oraz G. Kwiatkowski (MKS Kańczuga).

Przeworski "Orzeł" dobrze wystartował w rozgrywkach kolejnego sezonu. Na boisku w Wiązownicy pokonał gospodarzy 1:0. Po rundach jesiennej i wiosennej "Orzeł" uplasował się w czołówce tabeli na 4 miejscu.

Po nowych wzmocnieniach i ubytkach skład zespołu był następujący: R. Kiełbicki, G. Hałys, A. Krupa, M. Krupa, M. Mikłasz, S. Kowalik, P. Boratyn, J. Wołowiec, A. Sowiński, B. Masiak, G. Jucha, W. Kornafel, D. Sereda, G. Hołysz, T. Syk, M. Olejarka, P. Kluz, P. Sobala, S. Solak, S. Lech, M. Kocur, P. Stącel, D. Brzezowski, G. Śmiglarski, Ł. Potym, P. Żak.

Drugi raz z rzędu królem strzelców został P. Boratyn (18 bramek).

Ważnym wydarzeniem zarówno dla sportowców różnych dziedzin jak i dla kibiców było oddanie do użytku w grudniu 2003 nowej hali sportowej im. Tadeusza Ruta w Przeworsku. Do największych atutów hali można zaliczyć możliwość rozgrywania meczów siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i piłki nożnej halowej.

Sezon 2004/2005

W sierpniu 2004 r. drużyna "Orła" po raz drugi sięgnęła po puchar Turnieju Burmistrza Miasta Przeworska, rywalizując z JKS Jarosław, "Pogonią" Leżajsk" i "Sokołem" Sieniawa. Podopieczni W. Majby podobnie jak w porzedniej edycji przeworskiego turnieju zdołali pokonać zespół z Jarosławia 2:0. Najskuteczniejszym graczem zawodów został P. Boratyn - zdobywca dwóch goli.

Sezon 2004/05 "Orzeł" zakończył na 2 miejscu w tabeli po ciężkiej walce o awans z "Piastem" Tuczempy.

Nowymi transferami zespołu zostali Arkadiusz Kiszka i Grzegorz Gierczak. Najbardziej "bramkostrzelnymi" zawodnikami okazali się J. Wołowiec (23 bramki), P. Boratyn (12 ) oraz P. Lasek (6). Natomiast w ogólnej klasyfikacji J. Wołowiec zajął 2 miejsce (23 bramki).

W tym sezonie "Orzeł" wygrał mecze m.in. z "Czuwajem" Przemyśl (2:0) i "Polonią" II Przemyśl (4:2).

Sezon 2005/2006

W tym sezonie Przeworski "Orzeł" obchodzi swoje 60. urodziny. Na ten jubileusz odnowiony został stadion, na którym odbył się 31 lipca tradycyjny turniej piłkarski, pod patronatem Burmistrza Przeworska. W tym roku do turnieju zaproszono: "Crasnovię" Krasne, "Pogoń" Leżajsk oraz "Unię" Nowa Sarzyna.

Przed rozpoczęciem turnieju rozegrano towarzyski mecz pomiędzy "Polonią" Przemyśl a "Unią" Nowa Sarzyna. W finale "Pogoń" Leżajsk zwyciężyła "Orła" 3:1. Puchar zwycięskiej drużynie wręczył przebywający gościnnie w Przeworsku Mirosław Tłokiński, były zawodnik łódzkiego "Widzewa".

Podczas Urodzin Miasta obchodzonych 24 kwietnia 2005 r., rozdano tradycyjnie nagrody "Ratusze 2005" - statuetki dla wyróżniających się przeworszczan. Po raz pierwszy przyznano dwie nagrody w kategorii "Zasłużony dla Przeworska". Orzymały je: Koło nr 75 Polskiego Związku Filatelistów oraz Miejski Klub Sportowy "Orzeł."
 

Piłkarze Orła ukończyli rozgrywki w V Lidze Jarosławskiej w sezonie 2004/2005 pod wodzą nowego trenera – Andrzeja Skiby z Rzeszowa na drugim miejscu, tracąc do lidera Piasta Tuczempy 1 punkt.

W roku 2005 Orzeł bardzo uroczyście obchodził swoje 60 urodziny, a do upragnionego awansu drużyny do IV ligi zabrakło tylko 1 punktu. Do nowego sezonu 2005/2006 zarząd klubu przystępował z obawą, czy uda się wyprzedzić w walce o awans spadkowiczów z IV ligi JKS Jarosław i MKS Kańczuga i mający ciągle aspirację przemyski Czuwaj.

Inauguracja nowego sezonu wypadła na piątkę. Orzeł rozgromił w Przeworsku Sokół Sieniawa 5-0 (3-0) i objął przewodnictwo w tabeli.

W następnym spotkaniu po emocjonującym, a okresami wręcz dramatycznym przebiegu pokonał w Przemyślu zawsze groźny Czuwaj 4-3 (3-1).

Orzeł nie zwalniał tempa i w efekcie rundę jesienną zakończył
na 1 miejscu. Rozegrane mecze – 15. Zdobyte punkty - 39, 12 zwycięstw, 3 remisy, stosunek bramek 41-9.

Pierwsza runda okazała się dla Orła bardzo pomyślna, a zdobyta przewaga punktowa (drugie w tabeli Pogórze Dubiecko miało o 8 punktów mniej) pozwalała realnie myśleć o awansie.

Na wyniki wpływ miała bardzo dobra atmosfera wokół drużyny i w samej drużynie. Burmistrz Miasta Przeworska Janusz Magoń i jego zastępca Leszek Kisiel oraz władze klubu stworzyli dobre warunki do gry.

W Przeworsku nikt z działaczy, piłkarzy i kibiców Orła nie wyobrażał sobie innego zakończenia sezonu niż awans drożyny do IV ligi. Wątpliwości nie mieli nawet rywale Orła. 8 punktów przewagi po rundzie jesiennej, wzmocnienia (Kocur M., Jarosz S., Sereda D., Wojtas T.) ambitny trener i atmosfera sprzyjająca sukcesowi – musiały przynieść spodziewane owoce.

Rundę wiosenną Orzeł zaczął od wygranej z Roztoczem w Narolu 3-1 (2-1). Dalsza część rundy była równie dobra.

W dniu 28.05.2006 r. w 26 kolejce spotkań Orzeł tylko zremisował w Przeworsku z Babiś Syrenką 0-0, ale dzięki korzystnym rezultatom innych spotkań (Kańczuga straciła punkty w Przemyślu, a JKS Jarosław przegrał w Narolu) liczni zgromadzeni kibice (ponad 500 widzów) mogli się cieszyć z awansu. Dopiero w 27 kolejce Orzeł doznał pierwszej porażki. Pokonała go na własnym boisku drużyna Golbaluxu Wiązownica. Przerwane zostało najdłuższe pasmo sukcesów w historii klubu (26 meczy bez porażki, 18 zwycięstw, 8 remisów, stosunek bramek 61-15).

Kolejno: miejsce, klub, punkty, bramki.

Kadra sezonu, która wywalczyła awans:

Lasek P., Krupa A., Kiszka A., Boratyn P., Groch J., Tworzydło M., Hałys G., Mikłasz M., Wołowiec J., Szawan T., Kocur M.,
Sowiński A., Jarosz S., Szczepański Paweł, Futoma M., Sereda D., Lasek B., Krupa M., Syk T., Kowalik S., Zawadzki T., Kiełbicki R., Stecko R., Szczepański Piotr, Wojtaszek T.

Kolejność zawodników według czasu gry:

Najlepsi strzelcy drużyny: Boratyn Piotr - 19 bramek, Lasek Przemysław - 9 bramek (w tym 6 z karnego), Szawan Tobiasz -7 bramek.

Dla drużyny juniorów starszych Orła sezon 2005/2006 był trzecim sezonem gry w II lidze podkarpackiej juniorów.

Juniorzy starsi ukończyli sezon na miejscu 6 na 14 zespołów – zdobywając 38 punktów, bramki 53-33.

Juniorzy młodsi sklasyfikowani zostali na miejscu 3, punkty - 54, bramki 54-27.


Sezon 2006/2007

Zadaniem dla Orła w nowym sezonie było nie tylko utrzymanie się w IV lidze, ale i gra w niej przez najbliższe sezony. Drużyna przed rundą jesienną została wzmocniona Witoldem Baranem (Głogovia)
i Tomaszem Pietrasiewiczem (Stal Mielec). Z drużyny ubyli: Kowalik S., Syk T., Mikłasz M., Stecko R., Paweł i Piotr Szczepańscy.

Inauguracja nowego sezonu wypadła pomyślnie. Orzeł pokonał na własnym boisku Tłoki Gorzyce 1-0 (1-0). Bramkę zdobył Pietrasiewicz. W następnych meczach drużyna reprezentowała równie dobrą formę i po 14 kolejkach zajmowała wysoką 6 pozycję (na 18 zespołów).

Dwa ostatnie spotkania wyjazdowe Orzeł przegrał i zakończył rundę na 11 pozycji mając na koncie 21 punktów i do rozegrania na wiosnę zaległe spotkanie ze Stalą Mielec (mecz w Przeworsku w dniu 5.11.2006 r. nie odbył się – po ulewnych deszczach boisko zalane było wodą). Zaległy mecz rozegrano w dniu 11.03.2007 r. – wygrał Orzeł 1-0 (1-0), a bramkę z rzutu wolnego zdobył Witold Baran.

Przed rundą wiosenną drużyna została wzmocniona zawodnikami II ligowej Stali Stalowa Wola – Grzegorzem Łuczykiem i Bogusławem Sierżęgą. Przybyli również Marek Skupień (Polonia Przemyśl), Piotr Szczepański (Sokół Sieniawa). Ubyli: Tobiasz Szawan, Janusz Wołowiec, Grzegorz Hałys, Andrzej Krupa, Andrzej Sowiński.

W pierwszym meczu rundy wiosennej Orzeł rozgromił w Gorzycach Tłoki 7-0 (5-0). W następnym przegrał w Przeworsku z Izolatorem Boguchwała 0-3 (0-3) i po tym meczu działacze postanowili zmienić trenera.

Nowym trenerem został przeworszczanin Artur Łuczyk. Grzegorz Łuczyk (młodszy o 3 lata brat Artura) został jego podopiecznym. Zmiany nastąpiły również na pozycji bramkarzy. Pierwszego bramkarza Jacka Grocha, który uległ wypadkowi i zaprzestał treningów, zastąpił po 3 meczach Marek Krupa, którego z kolei
po 3 meczach zastąpił Sylwester Janowski – były zawodnik Siarki Tarnobrzeg, były mistrz Europy 16-latków w 1993 r. Janowski bardzo udanie reprezentował barwy Orła w 10 spotkaniach.
Na koniec sezonu Orzeł zajmuje 7 miejsce – najlepsze wśród
5 beniaminków. W 34 spotkaniach zdobywa 51 punktów, bramki
53-51.

Najlepszymi strzelcami bramek zostali: Tomasz Pietrasiewicz (18), Piotr Boratyn (15), Witold Baran (9).

Kadrę sezonu tworzyli: Baran W., Boratyn P., Kiszka A., Pietrasiewicz T., Kocur M., Tworzydło M., Jarosz S., Krupa.A., Janowski S., Skupień M., Krupa M., Kiełbicki R., Szawan T., Misiło D., Jadam S., Syk M., Sowiński A., Laska Ł., Szczepański Piotr., Wołowiec J., Hałys G., Fudała A.

Juniorzy starsi sklasyfikowani zostali w II lidze podkarpackiej na 5 miejscu – 39 punktów, bramki 51-35. Juniorzy młodsi zajęli 3 miejsce - 53 punkty bramki 58 – 24.

Zgodnie z wymogami licencyjnymi dla klubów III i IV ligi – kluby zobowiązane były do uczestnictwa w rozgrywkach minimum 3 drużyn młodzieżowych. Trzecią drużyną młodzieżową Orła byli trampkarze starsi.

Wielkim sukcesem sportowym zakończył się sezon dla urodzonego 9.02.1992 r. Radosława Strączka – juniora młodszego. Piłkarz Orła dostał powołanie do kadry Polski, rocznik 1992. Konsultacja odbyła się 26-28 lipca 2006 r. w Dzierżoniowie.

Powołanie do kadry było poprzedzone bardzo dobrą grą Radka w kadrze Podkarpacia prowadzonej przez Jana Domarskiego. Grając w kadrze Podkarpacia, wywalczył z tą ekipą 5 miejsce w mistrzostwach Polski. Radek zadebiutował w pierwszej drużynie Orła w meczu w dniu 19.04.2009 r. Orzeł – Łada Biłgoraj 1-0 (1-0). Grał od 72 minuty.


Sezon 2007/2008

Przed sezonem 2007/2008 piłkarska centrala ogłosiła reorganizację rozgrywek. W jej ramach zwiększona została ilość drużyn startujących w zawodach od I do IV ligi. Dla Orła oznaczało to,
że ma szansę włączyć się do walki o 5 czy 6 miejsce w nowej
(od jesieni 2008 r.) III lidze lubelsko – podkarpackiej. Do drużyny przybyli: Łukasz Jankowski, Krzysztof Blim, Krzysztof Persowski, Tomasz Zawadzki, Hubert Bober. Ubyli: Sylwester Janowski (koniec wypożyczenia z Siarki Tarnobrzeg), Robert Kiełbicki, Marek Krupa, Maciej Futoma, Damian Sereda, Piotr Szczepański.

Orzeł rozpoczął nowy sezon rewelacyjnie. W pierwszym meczu pokonał w Mielcu Stal 1-0 (1-0), a bramkę z rzutu karnego zdobył Przemysław Lasek. Następnie wyniki Orła to wygrane: z JKS Jarosław 1-0, Rzemieślnikiem Pilzno 3-1, Zrywem Dzikowiec 2-0, remis z Pogonią Leżajsk 0-0. Wygrane: z Kolbuszowianką 2-1, Granicą Cisna 3-1, Żurawianką 3-0, Siarką Tarnobrzeg 1-0. Po 8 wygranych i 1 remisie Orzeł był samodzielnym liderem, mając 6 punktów przewagi nad drugim Izolatorem Boguchwała. Mimo że piłkarze w ostatnich dwóch kolejnych stracili fotel lidera, rundę jesienną mogli uznać za bardzo udaną.

Zdobyli 35 punktów, bramki 23-11 i zajęli 3 miejsce, tracąc do lidera Izolatora Boguchwała 4 i do v-ce lidera Siarki Tarnobrzeg 3 punkty.

Początek rundy rewanżowej był bardzo udany. W pierwszym meczu Orzeł pokonał ponownie Stal Mielec, tym razem w Przeworsku gromiąc ich 4-0 (1-0). Mecz oglądało 1000 widzów w tym 100
z Mielca.


W drugim meczu drużyna zremisowała w Jarosławiu 0-0, a w trzecim pokonała 3-0 (0-0) Rzemieślnik Pilzno. W 9 kolejce Orzeł wygrał z Siarką w Tarnobrzegu 2-1 (0-0) i wskoczył w miejsce Siarki na fotel v-ce lidera. W tabeli prowadził dalej samodzielnie Izolator Boguchwała.

W dniu 14.05.2008 r. po raz pierwszy w historii klubu Orzeł zdobył puchar Polski na szczeblu okręgu jarosławskiego, pokonując w Jarosławiu JKS w rzutach karnych 4-2 (0-0, 1-1). Bramkę dla Orła zdobył w 79 minucie. Piotr Boratyn, a karne strzelili kolejno: Lasek P., ponownie Boratyn, Majcher, Jarosz.

W meczu półfinałowym na szczeblu wojewódzkim Orzeł przegrał w Przeworsku po dramatycznym spotkaniu ze Stalą Sanok w rzutach karnych 5-6 (1-1, 4-4). Stal Sanok po zwycięstwie nad Resovią Rzeszów – zdobyła puchar Polski na szczeblu wojewódzkim.

W dniu 21.05.2008 r. Orzeł rozgromił w Przeworsku Koronę Załęże 4-0 (3-0) i na 3 kolejki przed zakończeniem rozgrywek już był pewny awansu do III ligi – brawo! Po meczu radości nie było końca. Owacje na stojąco na cześć piłkarzy zgotowała liczna widownia (800 widzów). Ostatecznie rywalizację w IV lidze pod wodzą trenera Łuczyka zakończył Orzeł na 3 miejscu i dzięki temu znalazł się w gronie (8 zespołów) drużyn z podkarpackiego związku, które w sezonie 2008/2009 zagrały w III lidze lubelsko – podkarpackiej.

Sukces piłkarzy i trenera w sezonie był możliwy dzięki zaangażowanej społecznej pracy zarządu klubu, który reprezentowali: prezes honorowy Janusz Magoń – Burmistrz Miasta Przeworska, prezes Tadeusz Rusinek, wiceprezes Jan Jędrzejczak, sekretarz Tadeusz Bajdak, kierownik sekcji Stanisław Słysz, kierownik drużyny Jan Kamecki.

Kadra sezonu: Łuczyk G., Lasek P., Kiszka A., Sierżęga B., Boratyn P., Kocur M., Baran W., Misiło D., Pietrasiewicz T., Wojtas T., Groch J., Tworzydło M., Jankowski Ł., Skupień M., Perłowski K., Laska Ł., Zawadzki T., Bober H., Syk M., Jadam S.

Juniorzy starsi zakończyli sezon w II lidze podkarpackiej juniorów
na 5 miejscu - 41 punktów, bramki - 53-40, a juniorzy młodsi
na 8 miejscu - 35 punktów. Bramki - 52-11.


Sezon 2008/2009

Po sezonie zakończonym tak wielkim klubowym sukcesem – jego główny autor, trener Artur Łuczyk, po spotkaniu z zarządem klubu, postanowił nie przedłużać kontraktu z Orłem (kontrakt wygasał
30 czerwca). Zarząd klubu, po tak zaskakującej decyzji Łuczyka, zaczął gorączkowo szukać nowego trenera i w końcu postawił na Bogusława Sierżęgę, który obowiązki trenera godzić miał z grą w klubie. Asystentem popularnego „Sierżanta” został inny piłkarz Orła, obrońca Arkadiusz Kiszka. „Sierżant” był bardzo dobrym piłkarzem o bogatej karierze, ale nie miał doświadczenia jako trener.

Kadra:

Bramkarze: Jankowski Ł., Łański P.

Obrońcy: Łuczyk G., Lasek P., Misiło D., Tworzydło M., Skała D., Stachyra P., Jarosz S.

Pomocnicy: Jagieła Ł., Majcher M., Zieliński T., Sierżęga B., Rajzer B., Laska Ł., Misiąg P.

Napastnicy: Boratyn P., Szymański K., Wojtas T.

Kierownik drużyny: Adam Zięzio.


W pierwszym III-ligowym meczu Orzeł przegrał w Radzyniu Podlaskim z Orlętami 1-3 (1-2), bramkę zdobył Jagieła Ł., zabrakło w tym meczu skuteczności – Orzeł zapłacił frycowe.

Następne spotkania to 3 wygrane:

  • w Przeworsku z Karpatami Krosno 3-2 (0-0),
  • w Boguchwale z Izolatorem 3-1 (2-1),
  • w Przeworsku z Tomasovią Tomaszów Lub. 2-1 (1-1).

W spotkaniu z Tomasovią to nie były zwyczajne 3 punkty. Był to ślubny prezent dla Przemka Laska i jego wybranki – Karoliny, jak podkreślali po ostatnim gwizdku sędziego szczęśliwi piłkarze Orła.

Bardzo miłą niespodzianką zakończyło się następne spotkanie naszej drużyny w Rzeszowie. Orzeł zatrzymał lidera Resovię, remisując 2-2 (1-1). Obie wspaniałe bramki zdobył po atomowych strzałach
z rzutów wolnych Sierżęga. Drugim bohaterem spotkania był świetnie spisujący się w bramce Łukasz Jankowski. Bogusław Sierżęga po raz kolejny w meczu 11 kolejki w Przeworsku strzelił Unii Nowa Sarzyna 2 bramki potężnymi uderzeniami z dystansu z rzutów wolnych. Orzeł wygrał ten mecz 3-0 (1-0). Trzecią bramkę strzelił Boratyn. Po tym spotkaniu Orzeł był na 6 miejscu.

Niezrozumiała dla kibiców była nagła utrata formy drużyny
w trzech ostatnich meczach:

  • w Przeworsku przegrana ze Stalą Rzeszów 1-3 (0-2),
  • w Łukowie z Orlętami 1-4 (1-3),
  • w Przeworsku ze Spartakusem Szarowola 1-5 (0-3).

Najbardziej bolała przegrana z drużyną zamykającą tabelę - Spartakusem. Orzeł zakończył rundę na 10 pozycji zdobywając
18 punktów - bramki 22-32.

Historyczny sukces!

Wychowanek przeworskiego Orła Patryk Broda urodzony w dniu 02.03.1993 r. - grał w piłkarskiej reprezentacji Polski rocznik 1993. Patryk Broda, podobnie jak rok wcześniej Radosław Strączek awansował do kadry Polski dzięki dobrej grze w reprezentacji województwa. Pierwszym jego nauczycielem i wychowawcą
w klubie był Arkadiusz Kiszka, któremu Patryk dużo zawdzięczał.

Patryk jest pierwszym w historii klubu piłkarzem, który zagrał
w oficjalnych międzypaństwowych dwumeczach z reprezentacją Łotwy i Danii.

„Duma i honor – tak to rzeczywiście się czuje, kiedy zakłada się koszulkę z orłem na piersi” - mówił Patryk w udzielonym wywiadzie dla „Życia Podkarpackiego” z 8 października 2008 r.

To również duma i honor dla klubu i Przeworska. Brawo Patryk – brawo Orzeł!

Inauguracja rundy wiosennej w Przeworsku zakończyła się mega sensacją – Orzeł zremisował tylko 0-0 z bardzo osłabionymi przed rundą Orlętami Radzyń Podlaski (w następnych 11 spotkaniach Orlęta nie zdobyły żadnego punktu). Kolejne 3 spotkania Orła zakończyły się porażkami. W 5 kolejce drużyna zremisowała
w Mielcu z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli Stalą 1-1 (0-1), a w 6 kolejce wygrała w Przeworsku z Ładą Biłgoraj 1-0 (1-0). Mimo zdobytych punktów w ostatnich dwóch meczach – Sierżęga stracił stanowisko trenera.

W dniu 22.04.2009 r. nowym trenerem został Mielczanin Andrzej Jaskot, którego zadaniem było utrzymanie III ligi. Mimo że drużyna pod wodzą Jaskota prezentowała się dalej bardzo słabo zachowała szanse utrzymania się w lidze do ostatniego meczu. Ostatni mecz Orzeł rozgrywał w Szarowoli. Zwycięzca tego meczu mógł liczyć na pozostanie w lidze, a przegranego czekał spadek. Niestety przegrał Orzeł 0-3 (0-2).

W dniu 09.06.2009 r. zarząd Orła podziękował za pracę Andrzejowi Jaskotowi. W okresie roztrenowania zajęcia prowadził Arkadiusz Kiszka. W dniu 24.06.2009 r. po rocznej przerwie trenerem Orła został ponownie Artur Łuczyk.


Drużyna juniorów starszych kończy sezon w II lidze juniorów
na miejscu 7 (14 zespołów), 35 punktów, bramki 47-44.

Drużyna juniorów młodszych zajmuje 6 miejsce (12 zespołów),
26 punktów, bramki 20-32.


Sezon 2009/2010

W lipcu zarząd klubu powierzył funkcję wiceprezesa klubu Arkadiuszowi Gagatowi.

Początek rundy był dobry – po 6 kolejce Orzeł zgromadził 13 punktów i zajmował 2 miejsce, tracąc do lidera Partyzanta Targowiska 2 punkty.


W 7 kolejce Orzeł pokonał w Przeworsku Błękitnych Ropczyce 1-0 (0-0) i po przegranym meczu Partyzanta wskoczył na fotel lidera, który utrzymał do ostatniej kolejki.

W dniu 25.09.2009 r. zarząd klubu odwołał z funkcji prezesa Tadeusza Rusinka. Kierowanie klubem zarząd powierzył Arkadiuszowi Gagatowi, dotychczasowemu wiceprezesowi prezesowi. Nowym wiceprezesem został Benedykt Magoń.

Na uwagę zasługuje derbowy mecz MKS Kańczuga – Orzeł Przeworsk, rozegrany 24.10.2009. Orzeł niespodziewanie przegrał to spotkanie 0-1 (0-1). Mecz oglądało ponad 1000 widzów (ponad 500
z Przeworska). 200 najbardziej zagorzałych fanów Orła wybrało się na ten mecz kolejką wąskotorową „Pogórzanin” (linia turystyczna Przeworsk – Dynów). Ostatni mecz jesieni Orzeł rozgrywał
w Przemyślu z Polonią i był to bardzo ważny mecz dla obu drużyn
z uwagi na ich miejsce w tabeli.

Żurawianka Żurawica i Polonia zajmowały w tabeli 2 i 3 miejsce
ze stratą do Orła tylko 3 punktów. Mecz zasłużenie wygrali gospodarze 2-0 (1-0), dominując w pierwszej połowie. Po przerwie częściej zagrażał Orzeł, ale bezskutecznie. Końcówka znów należała do Polonii, która podwyższyła wynik w doliczonym czasie gry. Mecz wygrała również Żurawianka i to ona zajęła na półmetku rozgrywek
1 miejsce, 2 zajęła Polonia, a 3 - Orzeł. Wszystkie 3 drużyny zgromadziły po 30 punktów. O kolejności decydowały punkty i bramki zdobyte w meczach między tymi zespołami.

W dniu 29.01.2010 r. walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze udzieliło absolutorium zarządowi i komisji rewizyjnej. Wybrano nowy 11-osobowy zarząd i 3-osobową komisję rewizyjną. W skład nowo wybranego zarządu weszli: Arkadiusz Gagat – prezes, Benedykt Magoń – wiceprezes, Grzegorz Bieniasz – sekretarz, Mariusz Ossoliński – skarbnik oraz Tadeusz Bajdak, Jan Kamecki, Stanisław Śliwa, Józef Cieśliński, Tomasz Dzień, Stanisław Słysz, Józef Słota. Przewodniczącym komisji rewizyjnej został wybrany Stanisław Słysz.

Trener Łuczyk dokonał dalszych zmian w kadrze zespołu. Przybyli: Mateusz Kocur (powrót z Nowej Sarzyny), Patryk Broda (powrót ze Stali Mielec), Marek Florek (MKS Kańczuga), Łukasz Bursztyka (Sokół Sieniawa), Krzysztof Mirek (Wisłok Świętoniowa), Paweł Chlastawa (Pogórze Rokietnica), Rafał Murawski (wychowanek Pogoni Leżajsk, przed przyjściem do Orła grał w Anglii).

Ubyli: Andrzej Danielak (Avia Świdnik), Jakub Dragan (Górnovia Górno), Mariusz Wiktor (Rzemieślnik Pilzno), Rafał Leja (powrót do Włókniarza Rakszawa).

Na wiosnę Orzeł grał w kratkę. Po wygranych trzech pierwszych meczach (w drugim wygranym w Malawie ze Strumykiem 2-1, zadebiutował Patryk Broda – grał 81 minut) nastąpiła porażka w Przeworsku 0-1 (0-1) z Partyzantem Targowiska, która miała szczególny ciężar gatunkowy. Orzeł stracił fotel lidera. Po tej kolejce 4 drużyny (Partyzant, Żurawianka, Polonia i Orzeł) miały na swych kontach po 39 punktów. Partyzant dzięki dobremu sponsorowi miał silną drużynę, grali w niej znani na Podkarpaciu piłkarze jak: Płonka, Zych, Zarzyka. Orzeł wygrywa dwa kolejne mecze i znów jest na czele tabeli. W 22 kolejce Orzeł przegrał po słabej grze mecz
w Ropczycach z Błękitnymi 0-2 (0-1) i stracił liderowanie.

W 24 kolejce (15.05.2010 r.) Orzeł rozgrywał derbowy mecz
w Jarosławiu. Podopieczni Artura Łuczyka praktycznie nie mieli nic do powiedzenia, przegrywając 1-3 (0-1). Mecz oglądało 1200 widzów w tym około 500 z Przeworska. W dniu 17.05.2010 r. zarząd Orła podziękował trenerowi Arturowi Łuczykowi za współpracę, a trener nie krył rozgoryczenia, że został zwolniony,
gdy drużyna znajdowała się na drugim miejscu, które dawało awans do III ligi. Orzeł pozostał bez trenera na 1 dzień, ponieważ już w dniu 18.05.2010 r. nowym trenerem został Krzysztof Korab (ostatnio trener Wisłoka Wiśniowa). Debiut Koraba zepsuła Stolarnia Turbia, (ostatnia drużyna w tabeli – 12 punktów). Mecz w Turbii zakończył się mega sensacją – wygrała Stolarnia 3-1 (2-0). W następnym meczu
w Przeworsku Orzeł pokonał MKS Kańczuga 4-0 (2-0), rewanżując się gościom za jesienną porażkę w Kańczudze i poprawiając nieco humor kibicom za bardzo bolesną porażkę w Turbii.

W przedostatniej kolejce Orzeł wygrał w Leżajsku z Pogonią 1-0
(0-0), jednak zwycięstwo to niestety nie dawało już szans na awans.
W ostatnim meczu sezonu Orzeł pokonał w Przeworsku Polonię Przemyśl 1-0 (1-0).

Partyzant i Polonia awansowali do III ligi. Bilans sezonu Orła to 19 zwycięstw, 4 remisy, 7 porażek. Najlepsi strzelcy: Boratyn 11 i Sierżęga 8 bramek.

W dniu 22.06.2010 r. Orzeł spotkał się ponownie w Przeworsku z Polonią Przemyśl, tym razem w meczu finałowym pucharu Polski na szczeblu okręgu jarosławskiego. Wygrał Orzeł 4-1 (1-1) (3 bramki Boratyna i 1 Murawskiego) i zdobył po raz drugi w historii klubu puchar. W półfinale pucharu Orzeł przegrał
w Przeworsku z Unią Nowa Sarzyna 1-3 (0-1).

Kadra sezonu: Lewandowski M., Sierżęga B., Łuczyk G., Lasek P., Boratyn P.,Misiło D., Kiszka A., Jarosz S., Tworzydło M., Kowal Ł., Kocur M., Dragan J., Florek M., Bober H., Wojtas T., Chlastawa P., Wiktor M., Danielak A., Murawski R., Mirek K., Bursztyka Ł., Strączek R., Broda P., Kowalik P., Jędryka M., Kiełbasa J.,
Zagórski M.

Stabilną formę prezentowali dalej juniorzy. Starsi uplasowali się na
8 miejscu w II lidze - 39 punktów, bramki 45-37. Młodsi również byli na 8 miejscu - 42 punkty, bramki 43-39.


Sezon 2010/2011

Do nowego sezonu drużyna przystąpiła nadal pod wodzą Krzysztofa Koraba, który przegrał walkę o awans. Korab dokonał rewolucyjnych zmian w kadrze drużyny.

Odeszło 6 zawodników z podstawowego składu: Boratyn, Kocur, Łuczyk, Kiszka, Lasek i Lewandowski. Najbardziej zaskoczyło kibiców odejście Piotra Boratyna – zasłużonego i najbardziej skutecznego piłkarza ostatnich sezonów. meczach mistrzowskich, strzelając 139 bramek, przez 6 sezonów był najlepszym strzelcem w drużynie.
W dniu 25.04.2004 r. Orzeł wygrał w Przeworsku z Unią Łukawiec 8-0 (5-0) z tego 4 bramki zdobył Piotrek.

W sezonie 2013/2014 grając w Błękitnych Grzęska (jesień)
i w Wólczance Wólka Pełkińska (wiosna) zdobył 25 bramek i został królem strzelców w V lidze. Boratyn pozostanie na długo w pamięci przeworskich kibiców.

Krótka letnia przerwa w rozgrywkach i rewolucyjne zmiany
w kadrze nie pozwoliły w pełni wkomponować się nowym zawodnikom do drużyny i scementować zespół. Efektem tego był bardzo słaby start w nowy sezon.

4 pierwsze mecze i tylko 1 punkt oraz 13 miejsce w tabeli - Korab dalej pozostał trenerem. W 10 kolejce Orzeł został znokautowany w Jarosławiu (przegrał 0-5 (0-1) i spadł na 14 miejsce). Krzysztof Korab honorowo oddał się do dyspozycji zarządu, a zarząd ponownie postawił na Bogusława Sierżęgi, który prowadził bez powodzenia zespół w III lidze. W pierwszych 4 meczach drużyna prowadzona przez Sierżęgę (gdzie praktycznie grano o przysłowiowe 6 punktów), zdobyła tylko 2 punkty.

Ostatecznie Orzeł zakończył rundę z dorobkiem 15 punktów na 14 miejscu. Sierżęga dalej pozostał trenerem.

Sierżęga zapowiadał, że tak słaba runda, już się nie powtórzy. Fakty były brutalne – drużyna przegrała 3 pierwsze mecze:

  • z Pogonią w Leżajsku 0-1 (0-1),
  • z Rzemieślnikiem Pilzno w Przeworsku 0-3 (0-2),
  • z Sokołem w Nisku 0-5 (0-1).

W dniu 05.04.2011 r. Sierżęgę zastąpił w roli trenera Maciej Huzarski – popularny „Huzar”. Był to doświadczony trener I klasy mający sukcesy (awans z Karpatami Krosno i Resovią do III ligi).

W Przeworsku uwierzono Huzarskiemu i nie wyobrażano sobie, aby Orzeł spadł do okręgówki. Trener z piłkarzami wziął się ostro do roboty – widać było pomiędzy nimi „chemię”. W debiucie „Huzar” wygrywa w Przeworsku ze Stalą Nowa Dęba 2-0 (0-0) i zapala światło w ciemnym tunelu. Drużyna Huzarskiego w 12 meczach zdobywa 26 punktów (8 zwycięstw, 2 remisy, 2 porażki) stosunek bramek 24-9. Orzeł był pewny utrzymania już na kolejkę przed zakończeniem sezonu, po wygranej w Przeworsku z Kańczugą 2-1 (2-0).

W ostatniej kolejce Orzeł gromi na wyjeździe Żurawiankę 6-0 (3-0). Czwartą bramkę w tym meczu dla drużyny i swoją 14 strzela Marek Florek i zostaje królem strzelców IV ligi. Po meczu szczęśliwy Maciej Huzarski powiedział reporterowi Nowin: „Chwała chłopakom za grę w tym meczu oraz w całej rundzie, pokazaliśmy dobry futbol, a zawodnicy potwierdzają, że mają dużo możliwości, aby grać o coś więcej w tej lidze niż dotąd”.

W sezonie 2010/2011 Orzeł z dorobkiem 41 punktów, bramki 42-38 zajmuje 9 miejsce.

Barwy Orła w sezonie reprezentowali: Sykała R., Zięba P., Florek M., Król T., Misiło D., Padiasek K., Jarosz S., Tworzydło M., Sierżęga B., Strączek R., Laska Ł., Broda P., Mazur Taras (Ukraina), Kurowski D., Grad M., Murawski R., Chlastawa P., Łański P., Bober H., Kubas G., Jedryka M., Mokrzycki M., Popek D., Ziętek K.

Z dobrym wynikiem zakończyli w II lidze podkarpackiej sezon juniorzy.

  • starsi na 3 miejscu (na 12 zespołów) 43 punkty, bramki 42-26,
  • młodsi na 6 miejscu (na 12 zespołów) 34 punkty, bramki 47-27.

Trener Maciej Huzarski, który uratował dla Przeworska IV ligę, pozostał w klubie.


Sezon 2011/2012

Pomimo krótkiego okresu przygotowawczego drużyna rozegrała 6 sparingów (3 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażka). W połowie sierpnia z drużyną trenował dobrze znany na Podkarpaciu obrońca – Nigeryjczyk Ukonu Mba Chukwuemeka (występował ostatnio w wietnamskiej ekstraklasie) – popularny „Emi”. Liga wietnamska rozpoczynała rozgrywki w listopadzie i do tego czasu po załatwieniu niezbędnych formalności mógłby grać w Orle. „Emi” zadebiutował
w barwach Orła 25.09.2011 r. i rozegrał 8 meczów (w tym 6 w pełnym wymiarze czasu gry), grał przez 700 minut.

Na inaugurację rozgrywek – przykra niespodzianka – Orzeł przegrywa w Przeworsku z Piastem Tuczempy 0-1 (0-0). Niewykorzystane sytuacje bramkowe zemściły się. Po tym zimnym prysznicu drużyna wygrywa 5 kolejnych meczów (w tym ostatni w Nowej Dębie walkowerem – gospodarze nie dostarczyli sędziemu protokołu weryfikacji boiska i mecz się nie odbył) i wychodzi na prowadzenie. W następnych 6 meczach drużyna zdobywa zaledwie
5 punktów i spada na 6 miejsce.

Trzy wygrane mecze na finiszu:

  • 1-0 z JKS Jarosław,
  • 2-1 z Pogonią Leżajsk (bardzo dobry mecz rozegrał „Emi”),
  • 3-0 z Żurawianką Żurawica,

dają Orłowi 3 miejsce i pozwalają z optymizmem patrzeć na koniec sezonu.

Przygotowania do rundy wiosennej drużyna Huzarskiego (przedłużył kontrakt) rozpoczęła już 7.12.2011. Zaplanowano i rozegrano 8 sparingów (5 zwycięstw, 3 porażki).

W pierwszym meczu rundy wiosennej Orzeł wygrywa po ciężkim boju w Tuczempach z Piastem 2-1 (0-0). Świetny mecz rozegrał nowo pozyskany bramkarz Bartosz Drzystek. Po meczu zbierając od kolegów z drużyny gratulacje, skromnie mówił, że uczy się bronienia i wierzy, że dalej będzie równie dobrze. Wygrany mecz pozwolił Orłowi wskoczyć na drugą w tabeli premiowaną pozycję.

W Przeworsku rozpoczęło się parcie na III ligę. 09.06.2012 r. - przedostatnia kolejka IV ligi sezonu 2011/2012 mecz Orła z Pogonią Leżajsk. Do awansu potrzebny był 1 punkt i został zdobyty. Mecz zakończył się remisem 2-2 (2-0). Po meczu owacjom kibiców dla drużyny nie było końca.

Po 3 latach III liga wróciła do Przeworska, a burmistrz Maria Dubrawska – Lichtarska z szalikiem Orła na szyi otwierała butlę szampana z okazji awansu. Bez jej pomocy nie byłoby III ligi.
Tak więc awans drużyny to sukces i ogromna satysfakcja dla pani burmistrz. To dobra promocja miasta. To również duży sukces zarządu klubu na czele z prezesem Arkadiuszem Gagatem, który jako przedsiębiorca znacząco sponsoruje klub. Wejście do III ligi to przede wszystkim zasługa piłkarzy i trenera. Zdali egzamin na medal, dźwignęli olbrzymią presję, mimo że drogi do awansu nie mieli usłanej różami.

Awans wywalczyli: Sykała R., Zięba P., Broda P., Jędryka M., Gawłowski K., Kocur M., Tworzydło M., Florek M., Laska Ł., Drzystek B., Mazur Taras (Ukraina), Lech M., Lewandowski M., Vaskovets Andrij (Ukraina), Kowal Ł., Jarosz S., Kurowski D., Ukonu Mba Chukwuemeka (Nigeria), Strączek R., Mokrzycki M., Zagórski M., Ziobro D., Laska M.

Najskuteczniejszym zawodnikiem z 13 bramkami został Krzysztof Gawłowski.

Ironia losu – radość i smutek. W dniu 9.06.2012 r. seniorzy po remisie
z Pogonią Leżajsk uzyskują awans do III ligi, a juniorzy starsi przegrywając w Jarosławiu z JKS 0-1 (0-0), po 9 sezonach gry w II lidze podkarpackiej juniorów spadają do okręgówki. Zajęli 10 miejsce (na 14 zespołów), zdobywając 32 punkty, bramki 31-33.
Po przegranym meczu ze sportową złością drużyna wraz z trenerem Łukaszem Laską postanowiła po roku powrócić do II ligi.


 Sezon 2012/2013

Przygotowania do nowego III ligowego sezonu drużyna rozpoczęła pod wodzą Macieja Huzarskiego (przedłużył umowę). W ramach przygotowań zaplanowano i rozegrano 5 sparingów.

Poprawie uległa baza treningowa. Po długich pracach oddano do użytku boisko treningowe, weryfikując go równocześnie do rozgrywek mistrzowskich w młodszych kategoriach grup młodzieżowych.

W dniu 11.08.2012 r. inauguracja III-ligowego sezonu wypadła na piątkę. Orzeł wygrał w Przeworsku ze Stalą Kraśnik 4-2 (2-1). Później już tak dobrze nie było. Po 6 kolejkach z dorobkiem 10 punktów drużyna zajmowała 7 miejsce. Charakteryzowała ją dobra gra na wyjazdach i bardzo nieskuteczna gra na własnym boisku. Niewiarygodnym wręcz rezultatem zakończył się mecz w Świdniku. Orzeł rozgromił Avię 5-0 (0-0). Jeden z kandydatów do awansu został zmiażdżony, ośmieszony wręcz przez beniaminka. Popisem skuteczności zakończył się również mecz Orła w Łukowie z Orlętami – wygrana Orła 4-1 (3-0).

Na długo w pamięci kibiców pozostanie mecz naszej drużyny w Boguchwale. Orzeł pokazał w tym meczu niesamowity charakter. Mimo że przegrywał do przerwy 0-3, doprowadził dwukrotnie do wyrównania, a mecz zakończył się remisem 4-4. Drużyna zremisowała również w Krośnie z Karpatami i w Nowej Sarzynie
z Unią po 1-1. Drugi mecz w Przeworsku Orzeł wygrał 29.08.2012 r.
z Lubinianką Wieniawa Lublin 1-0 (0-0). Po tym meczu panowała niestety domowa niemoc strzelecka do końca rundy. Na półmetku rozgrywek Orzeł z dorobkiem 16 punktów, zajmował 12 miejsce.

W listopadzie 2012 przy przeworskim gimnazjum w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012” oddano do użytku kompleks boisk sportowych, w tym boisko piłkarskie o wymiarach 64 x 34 m.

Przygotowania do rundy wiosennej Orzeł rozpoczął 7.01.2013.W okresie przygotowawczym drużyna miała rozegrać 9 sparingów, a rozegrała 11 (6 zwycięstw, 1 remis, 4 porażki).

W dniu 8.02.2013 miał miejsce finał XI gali piłkarskiej, na którym ogłoszono wyniki w plebiscycie „Podkarpacka Nike 2012”. Zwycięzcą w kategorii trener roku został szkoleniowiec Orła Maciej Huzarski – gratulacje! Do nagrody drużyny roku i nagrody odkrycie roku mianowani byli również: Orzeł Przeworsk i Patryk Broda - Orzeł.

Pierwszy mecz Orzeł wygrał w Lublinie z Lublinianką 1-0 (0-0). Pierwsza połowa rundy w wykonaniu naszej drużyna była bardzo dobra. Orzeł wygrał też w Jaśle z Czarnymi 2-0 (1-0) i w Białej Podlaskiej z Podlasiem 1-0 (1-0). Po 7 kolejkach drużyna z 29 punktami zajmowała 7 miejsce, ale później nastąpiło niezrozumiałe dla działaczy i kibiców załamanie formy drużyny.

„Potrafimy i powinniśmy grać o wiele lepiej.” – mówili. W 11 kolejce (8.06.2013 r.) po przegranej Orła w Przeworsku z Chełmianką Chełm 0-3 (0-1), Maciej Huzarski złożył rezygnację z funkcji trenera. Była to czwarta porażka z rzędu i Orzeł znalazł się w strefie zagrożonej spadkiem. Zarząd klubu dymisji trenera nie przyjął i Maciej Huzarski poprowadził drużynę do końca sezonu.

Każdy najbliższy mecz stawał się dla drużyny i trenera najważniejszy i najtrudniejszy. Skuteczność drużyny jednak nie powróciła. W Sanoku Orzeł zremisował 2-2 (0-1) tracąc bramkę w doliczonym czasie gry (90+5 karny).

3 ostatnie mecze niestety zakończyły się porażkami. W przerwie ostatniego meczu sezonu (29.06.2013) Orzeł - Tomasovia Tomaszów Lub. 1-2 (0-0), prezes Orła Arkadiusz Gagat wręczając w imieniu zarządu klubu upominki podziękował przy aplauzie widowni za dobrą pracę trenerowi Maciejowi Huzarskiemu. Huzarski prowadził Orła
w 72 meczach ligowych, wygrał 33, zremisował 16, przegrał 23, bilans bramkowy 117-88. Drużyna zakończyła rozgrywki III ligi na 13 pozycji z 30 punktami, bramki 37-49, najwięcej bramek strzelił Paweł Zięba 6 (4 z karnego).

Tabelę zamykały: Czarni Jasło (27 punktów), Orlęta Łuków
(19 punktów), Unia Nowa Sarzyna (27 punktów).

W maju i czerwcu reprezentacja podkarpackiego ZPN w ramach kolejnej edycji UEFA REGION’S CUP, po wyeliminowaniu
w dwumeczach reprezentacji lubelskiego ZPN i małopolskiego ZPN, zakwalifikowała się do turnieju finałowego (cztery najlepsze województwa w kraju).

W reprezentacji podkarpackiego ZPN udanie wystąpiło 2 piłkarzy Orła: Patryk Broda i Maciej Lech. Patryk Broda wystąpił
w 3 meczach (2 w pełnym wymiarze czasu + 46 minut), a Maciej Lech w 2 meczach (49 minut). W kadrze UEFA REGION’S CUP mogli zagrać zawodnicy w wieku od 18 do 40 lat, maksymalnie
z III ligi, którzy nigdy nie grali w wyższej lidze. Finał (z udziałem Podkarpacki ZPN, Mazowiecki ZPN, Zachodniopomorski ZPN, Dolnośląski ZPN) odbył się w dniach 30 lipca – 2 sierpnia 2013 r.
w Lesku i Nowotańcu (3 spotkania w ciągu 4 dni). Do 18-osobowej kadry podkarpackiej powołanych zostało dwóch wychowanków Orła – Mateusz Kocur i Patryk Broda. Kocur był podstawowym zawodnikiem, wystąpił w 3 meczach – grając 159 minut, a Broda w 2 meczach – grając 24 minuty. Podkarpacki ZPN zdobył tytuł wicemistrza Polski amatorów, przegrywając w meczu o triumf z Dolnośląskim ZPN 2-3 (1-0).

Dopiero 15.07.2013 r. działacze, piłkarze i kibice w Przeworsku dowiedzieli się, że Orzeł utrzymał się w III lidze i poznali nowego trenera. Decyzją zarządu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który miał prowadzić rozgrywki w III lidze w nadchodzącym sezonie – postanowiono, że w lidze grać będzie 17 drużyn. Powodem tego zamieszania były problemy licencyjne. Siarka Tarnobrzeg (ostatnie miejsce w II lidze wschodniej) utrzymała II ligę dzięki temu, że Unia Tarnów i Resovia Rzeszów nie otrzymały II-ligowych licencji (ekstraklasowa Polonia Warszawa z braku licencji wylądowała
w IV lidze). Resovia w okresie późniejszym otrzymała licencję na grę w III lidze. W zaistniałej sytuacji w III lidze utrzymał się Orzeł.

Nowym trenerem Orła został Przemysław Matuła, który ostatnio prowadził Dynovię Dynów – trener I klasy.

Juniorzy starsi i ich trener Łukasz Laska słowa dotrzymali – powrócili do II ligi, a awans zapewnili sobie już na 5 kolejek przed zakończeniem rozgrywek w klasie okręgowej (14 zespołów). Rozgromili swoich rywali.

 
Sezon 2013/2014

W perspektywie reformy rozgrywek (od sezonu 2014/15 jedna grupa II ligi) nadchodzący sezon stawał się dla drużyny Orła jeszcze trudniejszy niż poprzedni. Miejsce gwarantujące utrzymanie było dużym sukcesem. W trakcie letniej przerwy w składzie Orła zaszły dość znaczące zmiany. Zespół opuścił bramkarz Paweł Łański (Zorza Zarzecze) oraz zawodnicy z pola: Taras Mazur (powrót na Ukrainę), Maciej Lech (Wólczanka Wólka Pełkińska), Adam Bukała (Resovia), Łukasz Kowal (Piast Nowosielce), Jakub Wojtowicz (powrót do Startu Pruchnik), Marcin Zagórski (Huragan Gniewczyna), Adrian Gurak (wyjazd za granicę). W ich miejsce przybyli: Szymon Gruca (Kolejarz Stróże), Konrad Karwacki (Chojniczanka), Tomasz Walat (JKS Jarosław), Rafał Cygan (Huczwa Tyszowce), Maciej Dryla, Adrian Kojder, Tomasz Ostrzywilk (wszyscy z drużyny juniorów).

W pierwszym meczu sezonu Orzeł pokonał w Radzyniu Orlęta 3-1 (1-1). Następnie dwa mecze przegrał: w Przeworsku ze Stalą Sanok 0-2 (0-1) i z Resovią w Rzeszowie 0-2 (0-0). Meczem z Resovią pożegnał się z Orłem trener Matuła. Nowym trenerem Orła został Tomasz Kaczyński, ostatnio prowadził grupy młodzieżowe w Stali Rzeszów. Miał za sobą również pracę z seniorami Stali jako asystent trenera. Debiut trenera Kaczyńskiego popsuła Stal Kraśnik, która w Przeworsku wygrała z Orłem 1-0 (1-0).

Skutecznością imponował Orzeł w 5 kolejce w Chełmie, pokonując wysoko Chełmiankę 4-1 (1-1). Po ponad roku niemocy na własnym boisku Orzeł wygrał w 6 kolejce w Przeworsku z Polonią Przemyśl 3-1 (2-1). Po tym zwycięstwie drużyna zajmowała w tabeli 9 miejsce.

Bardzo ciekawy i emocjonujący mecz zobaczyli kibice w Przeworsku 14.09.2013 r., Orzeł wygrał z Izolatorem Boguchwała 1-0 (0-0). W ostatnich sekundach doliczonego o 6 minut czasu gry, sędzia podyktował dla Orła rzut karny za faul w polu karnym na Grucy. Faulujący zawodnik został ukarany czerwoną kartką (90+7 za drugą żółtą). Decyzje sędziego spotkały się z długim i ostrym protestem zawodników gości. Dopiero w 99 minucie spotkania rzut karny na gola pewnym strzałem zamienił Paweł Zięba i utonął w objęciach kolegów. Po wykonaniu rzutu karnego sędzia zakończył spotkanie, a schodzącym do szatni zawodnikom Orła kibice zgotowali owacje na stojąco.

Zawodnicy Orła poszli za ciosem i wygrali kolejny mecz z Lublinianką w Lublinie 1-0 (0-0). Zwycięską bramkę strzelił Kocur w 62 minucie po asyście Grucy. Zwycięstwo to pozwoliło uplasować się drużynie na 4 miejscu.

W 13, 14 i 15 kolejce drużyna odniosła 3 spektakularne zwycięstwa. W Przeworsku pokonała niepokonaną dotąd na wyjazdach Tomasovię Tomaszów Lubelski 3-1 (1-1). W Kraśniku pokonali również 3-1 (0-0) niepokonanego dotąd w roli gospodarza Hetmana Zamość. Orzeł znowu udowodnił, że na wyjazdach grać potrafi.

Sobotnie derby w dniu 25.10.2013 r., Orzeł (7 miejsce, 21 pkt.) kontra lider JKS 1909 Jarosław (28 pkt.) były hitem 15 kolejki. Orzeł wygrał z liderem 1-0 (0-0). Niepokonany dotąd (przez 1090 minut) bramkarz JKS Piotr Cisek musiał skapitulować w 88 minucie po golu „stadiony świata” Marcina Pileckiego, po którym piłkarzy i kibiców Orła ogarnęła euforia radości. Podniosły i radosny nastrój panował również długo po meczu. Mecz z JKS Jarosław był dla wychowanka Orła Mateusza Kocura 200 mistrzowskim meczem w barwach pierwszej drużyny Orła. Mateusz Kocur debiutował w pierwszej drużynie w dniu 01.06.2003 r., w meczu V ligi Orzeł - Budowlani Szówsko 1-0 (1-0), miał zaledwie 16 lat i 25 dni. Mateusz to czołowy zawodnik naszej drużyny. Na 200 rozegranych spotkań w 184 wchodził na boisko w podstawowym składzie, a średni czas gry w meczu to 80 minut.

W tegorocznej edycji UEFA REGION’S CUP reprezentacja podkarpackiego PZN zdobyła tytuł wicemistrza Polski amatorów, a dwaj wychowankowie Orła: Mateusz Kocur i Patryk Broda byli jej podstawowymi zawodnikami. W swojej bogatej już karierze piłkarskiej Mateusz reprezentował również na III-ligowych boiskach barwy: Pogoni Leżajsk, Stali Rzeszów i Unii Nowa Sarzyna.

Bezpośrednio po meczu prezes Orła Arkadiusz Gagat wręczył przy aplauzie kibiców, w imieniu zarządu klubu okolicznościową wiązankę kwiatów wraz z nagrodą pieniężną. Pogratulował i podziękował Mateuszowi, życząc również dużo zdrowia i sukcesów w życiu sportowym i osobistym.

Po pokonaniu lidera Orzeł awansował w tabeli na 3 miejsce. Liderem pozostawał dalej JKS Jarosław, a na 2 miejscu dalej Resovia Rzeszów (27 pkt.).

W Sieniawie 03.11.2013 r., w pierwszych w historii III-ligowych derbach powiatu przeworskiego, miejscowy Sokół pokonał w pełni zasłużenie Orła aż 5-1 (2-0). Jedyną bramkę dla naszej drużyny strzelił na 3-1 Walat. Była to dla licznej widowni z Przeworska (blisko 400 widzów) bardzo bolesna i wstydliwa porażka.

W ostatnim meczu rundy jesiennej Orzeł wygrał w Przeworsku 2-0 (1-0) z Omegą Stary Zamość i zajmował 5 miejsce (27 pkt., bramki 23-23). Prowadzący III-ligowe rozgrywki lubelski związek piłki nożnej zadecydował o rozegraniu pierwszej z wiosennych kolejek jeszcze jesienią. W ostatnim meczu jesieni, osłabiony brakiem 3 podstawowych zawodników (Jarosz, Sykała, Zięba – pauzowali za kartki) Orzeł przegrał przed własną publicznością z Orlętami Radzyń Podlaski 0-1 (0-1). Mimo dużych kłopotów kadrowych, drużyna rozegrała dobrze spotkanie. Zawiodła skuteczność – 4 bardzo dobre sytuacje bramkowe. Po tym spotkaniu drużyna zajmowała 7 miejsce. To bardzo dobry wynik. Postawa drużyny w rundzie jesiennej to miła dla kibiców niespodzianka. Wielkie brawa dla drużyny i jej trenera.

Orzeł przygotowania do rundy wiosennej wznowił 07.01.2014 r. Trener Tomasz Kaczyński w ramach przygotowań zaplanował do rozegrania 8 spotkań kontrolnych i sparing wewnętrzny z juniorami starszymi. Sparing z juniorami zaplanowano już na 11 stycznia, a ostatnie spotkanie kontrolne na 15 marca. Wyniki sparingów nie napawały optymizmem. Drużyna wygrała 2 spotkania, 1 zremisowała i 5 przegrała.

W dniu 06.03.2014 r. walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze MKS Orzeł wysoko oceniło działalność klubu w kadencji 2010-2014 i udzieliło absolutorium zarządowi klubu. Wybrano 11-osobowy zarząd klubu i 3-osobową komisję rewizyjną. Prezesem klubu został ponownie wybrany Arkadiusz Gagat, a przewodniczącym komisji rewizyjnej - Stanisław Słysz.

Skład Zarządu MKS Orzeł Przeworsk:

  • Arkadiusz Gagat - prezes,
  • Benedykt Magoń - wiceprezes,
  • Paweł Wołoszyn - wiceprezes ds. młodzieży,
  • Tadeusz Bajdak,
  • Grzegorz Bieniasz,
  • Jan Kamecki,
  • Krzysztof Kukulski - sekretarz,
  • Dariusz Malik,
  • Mariusz Osoliński - skarbnik,
  • Stanisław Słysz,
  • Stanisław Śliwa.

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze na wniosek zarządu MKS Orzeł nadało 3 zasłużonym działaczom tytuł honorowego członka klubu.

Tytuł honorowego członka klubu MKS Orzeł Przeworsk otrzymali: Józeł Cieśliński, Tadeusz Młynarczuk, Kazimierz Piwko. Czuje się ogromnie zaszczycony i jestem dumny z nadania mi tytułu honorowego członka MKS Orzeł Przeworsk.

Domeną mojego działania na rzecz klubu było i pozostanie nadal wspieranie, pomaganie i godne reprezentowanie mego kochanego Orła.

Słabe wyniki meczów kontrolnych znalazły niestety potwierdzenie w meczach mistrzowskich. Orzeł katastroficznie rozpoczął rundę wiosenną. W czterech meczach rozegranych wiosną 2014 r. drużyna zanotowała 4 porażki przegrywając kolejno w Sanoku 0-4, w Przeworsku z Resovią 1-4, w Kraśniku 0-3, W Przeworsku z Chełmianką 1-4. Po porażce z Chełmianką z funkcji trenera zrezygnował Tomasz Kaczyński. Trener Kaczyński źle przygotował zespół do rundy wiosennej. Wpływ na beznadziejne rozpoczęcie rozgrywek miało również osłabienie zespołu - głównie odejście Vaskovetsa i Grucy oraz kontuzje zawodników (Weresa i Zięby) w trakcie przygotowań do sezonu.

W następnym meczu w Przemyślu Orzeł bez trenera został upokorzony przez Polonię - przegrał bowiem aż 1-6 (0-2).

W dniu 18.04.2014 r. pierwszy trening drużyny poprowadził nowy trener Andrzej Szymański, który prowadził ostatnio II-ligową Stal Rzeszów. Debiut trenerski nie udał się Szymańskiemu. Dzień później Orzeł przegrał w Przeworsku z Avią Świdnik 0-1 (0-0). Gra drużyny wyglądała lepiej i remis w tym meczu byłby sprawiedliwym wynikiem. Przełamanie Orła nastąpiło w następnym meczu w Boguchwale, Orzeł sprawił nie lada niespodziankę i bardzo efektownie zwyciężył Izolatora 3-1 (2-0). W 11 i 14 kolejce w przysłowiowych meczach „o sześć punktów” Orzeł pokonał kolejno w Białej Podlasce Podlasie 2-1 (1-0) i w Przeworsku Hetmana Zamość 3-1 (1-1). W 13 kolejce bardzo cenny punkt wywalczył Orzeł w Tomaszowie Lubelskim remisując z Tomasovią 1-1.

W dniu 04.06.2014 r. Orzeł wygrał w Przeworsku w pojedynku derbowym z Sokołem Sieniawa 1-0 (0-0). Gra obu drużyn obciążona była ogromną presją. Orzeł walczył o utrzymanie III ligi, a Sokół o III-ligowe podium. Nasi piłkarze lepiej wytrzymali napięcie - byli skuteczniejsi i dzięki bramce w 80 minucie Tomasza Walata górą w powiecie był Orzeł. Wygrana z Sokołem zagwarantowała naszej drużynie 12 miejsce.

W ostatnim meczu sezonu osłabiony brakiem trzech zawodników Orzeł (Sierżęga, Tworzydło, Ostrzywilk) przegrał w Starym Zamościu z Omegą 0-2 (0-2). Dzień później w ostatniej kolejce II ligi pomogła Orłowi Stal Mielec, remisując w Elblągu i ratując przed spadkiem Wisłę Puławy. Z II ligi spadły ostatecznie Motor Lublin i Stal Rzeszów.

W regulaminie rozgrywek III ligi sezonu 2013/14 zapisano:
W sytuacji, gdy z II ligi spadną co najmniej dwie drużyny, a mistrz III ligi przegra baraże - III liga podkarpacko-lubelska liczyć będzie nie mniej niż 18 drużyn”.

Resovia Rzeszów przegrała w pierwszej rundzie baraży z Kotwicą Kołobrzeg, a decyzją zarządu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej z dnia 12.07.2014 r. powiększono ilość drużyn walczących
o mistrzostwo III ligi do 18 zespołów, co pozwoliło Orłowi zajmującemu 12 miejsce w tabeli utrzymać się w III lidze.

To dla  Przeworska ogromny sukces.

Dorobek Orła w sezonie to 40 punktów (13 zwycięstw, 1 remis, 18 porażek) bramki 36-61.

Do IV ligi zdegradowane zostały: Omega Stary Zamość, Hetman Zamość, Polonia Przemyśl i Stal Sanok.

Barw Orła w sezonie 2013/14 bronili: Walat T., Sykała R., Kocur M., Sierżęga K., Jarosz S., Broda P., Karwacki K., Zięba P., Ostrzywilk T., Drzystek B., Słysz M., Gruca Sz., Karnas M., Weres K, Rzeźnik P, Walkowicz M, Pilecki M, Kojder A, Pawełek G, Zagórski M, Tworzydło M, Majcher P, Vaskovets A, Flak K, Cygan R, Duży P, Gurak A, Polak B,Flak M.

HISTORYCZNY SEZON JUNIORÓW

Ogromnym sukcesem zakończyli sezon juniorzy starsi i młodsi - awansowali do I ligi podkarpackiej juniorów, zapisując nową, piękną kartę w historii klubu. Awans wywalczyli już na 3 kolejki przed zakończeniem sezonu. Brawo juniorzy i ich młodzi trenerzy - bracia Łukasz i Marcin Laskowie. Juniorzy starsi zakończyli sezon na drugim premiowanym miejscu, natomiast juniorzy młodsi zdominowali rozgrywki i zdobyli mistrza II ligi.

Dorobek sezonu:

  • juniorzy starsi: 50 punktów (14 zwycięstw, 8 remisów, 4 porażki) bramki 65-37,
  • juniorzy młodsi: 63 punkty (21 zwycięstw, w tym 4 zwycięstwa dwucyfrowe w Przeworsku z Przełomem Besko 12-0 i w Besko 10-0, w Przeworsku z Rzemieślnikiem Pilzno 13-0, w Gorzycach z Tłokami 17-0, 3 porażki) bramki 119-21.

4 zwycięstwa dwucyfrowe w sezonie juniorów młodszych to nieprawdopodobny rekord klubowy.

Bohaterowie sezonu:

  • juniorzy starsi: Sęga P., Gurak A., Flak K., Jagieła R., Rydz B., Dudek J., Czyrny D., Koperski P., Pawełek G., Dryla M.,
    Majcher P., Polak B., Zając B., Kluz P., Ochyra S., Struś E., Kojder A., Białogłowski P., Flak M., Konieczny A., Lewandowski A., Pikuła S., Leja W., Gierczak M., Krupa S., Salwach R., Hołub B., Mołoń J., Jucha T., Borowiec D., Duży P., Śliwa W., Sigda Ł., Kukulski A.

trener Laska Łukasz,

  • juniorzy młodsi: Salwach R., Surmiak K., Gurak P., Harpula K., Gierczak M., Pikuła S., Struś E., Duży P., Leja W., Przewrocki M., Morawski J., Groch B., Maziarz J., Wołowiec K., Surówka G., Pawlik P., Czyrny D., Bogusz B., Paluch P., Dudek M., Piątek M., Rupar B., Gonciarz A., Mroszczyk P., Przewrocki A.,
    Kowal M.

trener Laska Marcin.


Sezon 2014/2015

Przygotowania do nowego sezonu drużyna Orła rozpoczęła 08.07.2014 r. Pierwszy tydzień trenowała bez trenera i przy niskiej frekwencji. Dopiero 15.07.2014 r. nowym trenerem Orła został Grzegorz Sitek. To trener I klasy z licencją UEFA A. Poprzednio prowadził w Centralnej Lidze Juniorów zespół Resovii Rzeszów. Grzegorz Sitek to trener kadry Podkarpackiego ZPN, z którą w lipcu 2014 zdobył II miejsce w mistrzostwach polski U-14/Puchar im. Kazimierza Górskiego.

W ramach przygotowań drużyny do rozgrywek, trener zaplanował 5 sparingów. Rozegrano 4 (2 wygrane z Polonią Przemyśl 2-1, z Jaworem Krzemienica 4-2), 2 porażki ze Stalą Rzeszów 0-6 i ze Stobierną 1-3).

Zanim piłkarze wyszli na boisko, prezes Orła - Arkadiusz Gagat -musiał bardzo mocno powalczyć o budżet klubu. W drużynie nastąpiły rewolucyjne zmiany.

Ubyli: Mateusz Karnas (SV Pehelm Niemcy), Patryk Broda i Mateusz Kocur (Wólczanka Wólka Pełkińska), Konrad Karwacki (Stal Rzeszów), Krzysztof Weres (praca), Mateusz Walkowicz (Sawa Solina), Piotr Majcher (Huragan Gniewczyna), Marek Florek (MKS Kańczuga), Adrian Gurak (wyjazd za granicę).

Ubyło 5 zawodników z podstawowej jedenastki rundy wiosennej: Karnas, Broda, Kocur, Karwacki, Weres.

Przybyli: Mateusz Flak (Powrót z MKS Kańczuga), Mateusz Skała (Izolator Boguchwała), Patryk Szewc (Siarka Tarnobrzeg), Arkadiusz Guzior (Crasnovia Krasne), Kamil Kołodziej (Sokół Sieniawa), Dorian Buczek (Resovia Rzeszów), Patryk Białogłowski (powrót z Promyka Urzejowice), Adrian Kojder (powrót po kontuzji), Artur Konieczny, Artur Gurak, Marcin Gierczak, Dawid Czyrny (z drużyny Juniorów).

Orzeł na inauguracje rozgrywek gościł w Przeworsku Lubliniankę Lublin. Mecz w dniu 9.08.2014 r. zakończył się remisem 1-1(0-0). Dwóch minut zabrakło podopiecznym Grzegorza Sitka do zainkasowania kompletu punktów. W 49 minucie spotkania Tomasz Wolat ograł w polu karnym obrońcę, podał do Doriana Buczka, a ten nie zmarnował okazji i efektownym strzałem piętą zdobył w debiucie bramkę dla Orła. Wyrównującą bramkę Lublinianka zdobyła już w doliczonym czasie gry (sędzia przedłużył mecz o 4 minuty).

Po remisie z Lublinianką pozostał wielki niedosyt, ale piłkarze nie mieli czasu na rozpamiętywanie inauguracji, bo już 13.08.2014 r. udali się na 2 kolejkę III-ligowych spotkań do Krosna. Mecz
w Krośnie zakończył się pewną wygraną Karpat 3-0 (0-0).

Następny mecz nasi piłkarze rozgrywali w Przeworsku z JKS Jarosław. Mecz derbowy zawsze elektryzuje i wzbudza wśród piłkarzy, działaczy i kibiców obu drużyn duże emocje. Dodatkowym smaczkiem tego meczu był fakt, że trenerem JKS był przeworszczanin Grzegorz Łuczyk, który pierwsze piłkarskie kroki stawiał w barwach Orła i był jego czołowym zawodnikiem w latach 2007-2010.

Pierwsze derby nowego sezonu okazały się szczęśliwsze dla JKS, który wygrał 1-0 (0-0). Zwycięska bramka padła w 83 minucie spotkania. Mecz obejrzało około 900 widzów (w tym 100 fanów z Jarosławia). Komentarzem do tego spotkania niech będą pomeczowe wypowiedzi obu trenerów udzielone reporterowi Gazety Codziennej „Nowiny” Grzegorzowi Kostce. Grzegorz Sitek (Orzeł): „Znów straciliśmy bramkę z niczego. Cóż, wypada przeprosić kibiców tak licznie zgromadzonych, żeśmy troszkę zawiedli, choć nie zasłużyliśmy na porażkę, mecz był na remis ze wskazaniem na nas. Niestety znów zawiodła nas skuteczność. Nasza gra wyglądała całkiem nieźle, potrzeba jednak trochę czasu, żeby ta drużyna wyszła na właściwe tory”. Grzegorz Łuczyk (JKS): „Zgodnie z derbową tradycją padła jedna bramka. Nam się udało ją strzelić. Pierwszą połowę kompletnie przespaliśmy, w drugiej połowie już lepiej wyglądała nasza gra, efektem tego – bramka. Bardzo cieszymy się z tych ważnych punktów”.

W meczu z JKS w drużynie Orła zadebiutowało dwóch nowo pozyskanych zawodników. Paweł Piątek (napastnik) wychowanek Polonii Przemyśl. W poprzednim sezonie reprezentował Cracovię w Centralnej Lidze Juniorów i w III ligowej drużynie rezerw. Krystian Buszta (pomocnik) wychowanek Włókniarza Rakszawa, przeszedł do Orła z UKS SMS Łódź. Paweł i Krystian to młodzieżowcy mający po 19 lat. Po meczu z JKS Orzeł spadł w ligowej tabeli na 17 miejsce
i musiał zacząć punktować, aby na dobre nie utknąć w dolnych rejonach tabeli. Teraz każdy punkt, a zwłaszcza zwycięstwo było na wagę złota. Ostatnim piłkarzem pozyskanym przez Orła w letnim okienku transferowym był 23 letni bramkarz Daniel Furtak, który grał ostatnio w Sokole Nisko.

Ostatecznie kadra w rundzie jesiennej wyglądała następująco:

Bramkarz: Mateusz Flak (M), Artur Konieczny (M), MarcinGierczak (M), Daniel Furtak.

Obrońcy: Radosław Sykała, Marcin Zagórski, Sylwester Jarosz, Krzysztof Sierżęga, Tomasz Ostrzywilk (M), Maciej Tworzydło, Arkadiusz Guzior (M).

Pomocnicy: Karol Furtak (M), Mateusz Sykała, Paweł Zięba, Adrian Kojder (M), Patryk Duży (M), Kamil Kołodziej, Patryk Szewc, Artur Gurak (M), Michał Słysz, Krystian Buszta (M).

Napastnicy: Tomasz Walat, Patryk Białogłowski (M), Dorian Buczek(M), Dawid Czyrny (M), Paweł Piątek (M).

M – młodzieżowiec (zawodnikami młodzieżowymi są zawodnicy, którzy w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie danego sezonu rozgrywkowego ukończyli 21 rok życia oraz zawodnicy młodsi).

W meczach mistrzowskich seniorów musieli brać udział zawodnicy młodzieżowi, których na boisku musiało występować przez cały mecz co najmniej dwóch w III lidze.

Sztab szkoleniowy: Grzegorz Sitek – trener, Piotr Wojtaszek – Trener bramkarzy, Kierownicy drużyny Jan Kamecki, Kamil Bieniasz.

Cenny punkt zdobył Orzeł w 4 kolejce w Tomaszowie Lubelskim, remisując z Tomsovią 1-1. Z jednej strony należało być zadowolonym, z drugiej trudno było się cieszyć kiedy straciło się bramkę w 70 minucie przy prowadzeniu od 53 minuty (gol Sykały), i tym samym dwa punkty na trudnym terenie.

Udany debiut w tym meczu miał bramkarz Daniel Furtak.

Sezon 2014/2015

Wiosna 2015

Dobre warunki pogodowe spowodowały, że 2 kolejki rundy wiosennej III ligi lubelsko-podkarpackiej zostały rozegrane jeszcze w listopadzie 2014 r. W ramach przygotowań drużyny do wiosennych rozgrywek, trener Grzegorz Sitek zaplanował 7 sparingów. Orzeł w meczach sparingowych spisał się bardzo dobrze (5 wygranych, 2 remisy, bramki 29-10).

W drużynie nastąpiły następujące zmiany:

Ubyli: Krzysztof Sierżęga, Radosław Sykała, Mateusz Flak, Patryk Białogłowski (MKS Kańczuga), Paweł Zięba (Cresovia Krzeczowice), Patryk Szewc (Puszcza Niepołomice), Tomasz Ostrzywilk (Gorliczanka Gorliczyna), Michał Słysz, Adrian Kojder (Jawor Krzemienica), Maciej Tworzydło (zaprzestał treningi), Karol Flak (Wólczanka Wólka Pełkińska).

Przybyli: Volodymyr Khorolskyi, Valentin Suslov, Ihor Yatsenkiv (wszyscy Opir Lwów), Jakub Ząbkiewicz (Resovia Rzeszów), Patryk Duży (z drużyny juniorów).

Piłkarze Orła przenieśli skuteczną grę ze sparingów na mecze o ligowe punkty.

Drużyna punktowała w 5 pierwszych meczach, notując następujące wyniki:

- w Jarosławiu z JKS 0-0

- w Przeworsku z Tomasovia Tomaszów Lubelski 1-0 (1-0)

- w Rzeszowie z Resovia 0-0

- w Przeworsku z Chełmianką Chełm 0-0

- w Wólce Pełkińskiej z Wólczanka 1-1 (0-0)

Dla Sylwestra Jarosza był to dwusetny mecz w barwach Orła.

Jarosz zadebiutował w barwach Orła 02.04.2006r.

Po 24 kolejkach Orzeł zajmował w tabeli 12 bezpieczne miejsce. W 25 kolejce drużyna przegrała w Przeworsku po kontrowersyjnych decyzjach sędziego z Izolatorem Boguchwała 1-3 (0-0), a 26 kolejkę przegrała z Motorem w Lublinie 5-0 (1-0).

W pozostałych spotkaniach Orzeł spisywał się rewelacyjnie (w 8 meczach zdobył 16 punktów, bramki 18-5).

- Orzeł – Stal Kraśnik 2-1 (1-0)

- Hetman Żółkiewka – Orzeł 0-2 (0-0)

- Orzeł – Podlasie Biała Podlaska 3-1 (0-1)

W tym meczu na swoje 20 urodziny Paweł Piątek strzelił klasycznego hat-tricka.

- Avia Świdnik – Orzeł 1-1 (1-0)

- Stal Rzeszów – Orzeł 1-1 (1-1)

- Orzeł – Orlęta Radzyń Podlaski 0-0

- Wisłoka Dębica – Orzeł 0-8 (0-2)

Hat-tricka strzelił Kamil Kołodziej, a dwie bramki strzelił Dawid Czyrny.

- Orzeł – Sokół Sieniawa 1-1 (0-1).

Po rekordowym zwycięstwie w Dębicy, Orzeł był już pewny utrzymania się w III lidze.

To ogromny sukces, najlepszy prezent drużyny na 70-lecie klubu.

Stal Rzeszów przegrała baraże o awans do II ligi z Olimpią Zambrów (Mistrz III ligi grupa podlasko-warmińsko-mazurska).

Barw Orła w sezonie 2014/2015 bronili: Walat T., Skała M., Kołodziej K., Furtak D., Buczek D., Jarosz S., Guzior A., Piątek P., Zięba P., Sykała R., Szewc P, Sierżęga K., Kohorolskyi V., Broda P., Yatsenkiv I., Suslov V., Ząbkiewicz J., Słysz M., Buszta K., Ostrzywilk T., Czyrny D., Konieczny A., Flak M., Flak K., Gurak A., Tworzydło M., Duży P., Kojder A., Białogłowski P.

Najlepszym strzelcem drużyny z 10 bramkami został Paweł Piątek.

Tylko jeden sezon grali Juniorzy Starsi w I Lidze Podkarpackiej Juniorów. Zdobyli zaledwie 9 punktów, bramki 23-79 i zajęli ostatnie miejsce (12 zespołów) spadając do II ligi.

Lepiej spisali się Juniorzy Młodsi – zdobyli 21 punktów, bramki 27-71 i zajęli 10 miejsce (12 zespołów) co dało im utrzymanie w I lidze.

Druga drużyna Juniorów Młodszych zajęła w klasie A 4 miejsce (24 punkty, bramki 46-22).

W dniu 20 czerwca 2015 r. Orzeł bardzo uroczyście świętował jubileusz 70-lecia.

W uroczystościach wzięło udział blisko 250 osób. Władze miasta i powiatu, władze Podkarpackiego ZPN, działacze, sportowcy i sympatycy klubu.

Obchody jubileuszu rozpoczęły się mszą św. którą odprawili wspólnie ks. prałat Tadeusz Gramatyka i ks. prof. Adam Podolski, który przyjechał specjalnie na jubileusz Orła. Podczas mszy św. poświęcono sztandar klubu.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury. Kulminacyjnym punktem jubileuszowych uroczystości było wręczenie sztandaru. Aktu przekazania sztandaru na ręce prezesa klubu Arkadiusza Gagata dokonał Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel, który w wystąpieniu wysoko ocenił wkład klubu w rozwój przeworskiego sportu. Gala była doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń osobom szczególnie zasłużonym dla przeworskiego klubu. Odznaki Honorowe Polskiego Związku Piłki Nożnej otrzymało 6 osób, Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Jarosławiu 21 osób, Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jarosławiu 24 osoby.

Na wniosek Komisji Odznaczeń Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej MKS Orzeł Przeworsk został odznaczony Złotą Odznaką Honorową (Tzw. Duża) Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymali publikację „Pomiędzy diamentową a kamienną rocznicą” autorstwa Kazimierza Piwko.

Sezon 2015/2016

Reforma rozgrywek sprawiła, że III-ligowy sezon 2015/2016 był dla działaczy, piłkarzy i kibiców bardzo stresujący, a utrzymanie się w III lidze należało uznać jako duży sukces.

Przygotowania do nowego sezonu drużyna Orła rozpoczęła 7.07.2015 r.

W ramach przygotowań drużyny do rozgrywek trener Grzegorz Sitek zaplanował 8 sparingów (4 zwycięstwa, 4 porażki, bramki 24-11).

W drużynie nastąpiły rewolucyjne zmiany. Ubyło 6 zawodników z podstawowej jedenastki rundy wiosennej: Furtak, Walat, Suslov, Yatsenkiv, Ząbkiewicz, Buczek.

Okienko transferowe trwało do końca sierpnia.

Inauguracyjny mecz sezonu Orzeł rozgrywał z Sokołem w Sieniawie. Jak na derby przystało, mimo żaru lejącego się z nieba (35°C) nie zabrakło walki, ostrych spięć i wielu okazji do zdobycia gola.

Mecz wygrał Sokół 2-1 (2-0).

Pierwsza połowa to duża przewaga gospodarzy, którzy już w 17 minucie prowadzili 2-0. Druga połowa zdecydowanie dla Orła. Bramkę kontaktową w 53 minucie strzelił Damian Skała (dobitka strzału Gawłowskiego) i były jeszcze 4 dalsze dogodne okazje (strzelali: Piątek, Skała, Khorolskyi, Czyrny), ale zabrakło im szczęścia i komplet punktów pozostał w Sieniawie.

W drugiej kolejce Orzeł był już skuteczny i wysoko pokonał w Przeworsku zamojskiego Hetmana 5-1 (3-0). Hat-trickiem popisał się Paweł Piątek. A po jednej bramce strzelili: Kołodziej i Boratyn (efektowna główka). Dla Boratyna to 140 bramka strzelona w barwach Orła, a pierwsza po 5 latach przerwy.

W trzeciej kolejce Orzeł przegrał w Wólce Pełkińskiej z Wólczanka 1-3 (1-0), a w czwartej zremisował w Przeworsku z Lublinianką Lublin 1-1 (0-0).

W dalszej części rozgrywek drużyna grała poniżej oczekiwań zarządu klubu i kibiców, te przed sezonem, mimo osłabienia zespołu były wyższe.

Orzeł przegrał 9 kolejnych spotkań. Dopiero w 14 kolejce drużyna sprawiła swoim kibicom miłą niespodziankę i wygrała po dobrym meczu w Tomaszowie Lubelskim z Tomasovią 2-0 (0-0). Oba gole padły po kontrach i w obu przypadkach Piątkowi asystował Czyrny.

O następną niespodziankę drużyna postarała się w 16 kolejce remisując w Jarosławiu z JKS 0-0.

Mecz 17 kolejki w dniu 8.11.2015 r. Orzeł – Stal Rzeszów 0-4 (0-2) poprzedziła miła uroczystość. Prezes klubu Arkadiusz Gagat i członek zarządu Stanisław Słysz wręczył pamiątkowy dyplom z gratulacjami Piotrowi Boratynowi za rozegranie 300 meczów ligowych w barwach Orła (300 mecz rozegrał 25.10.2015 r.). Dla Piotra Boratyna to już 13 sezon w barwach Orła, w których to zdobył 141 bramek. Debiutował 6.08.1995 r. w meczu V ligi Orzeł – Sokół Sieniawa 4-0. Piotr był sześciokrotnie najlepszym strzelcem w drużynie, a jego najlepszy dorobek to 21 bramek w sezonie 2003/2004.

W dniu 8.01.2016 r. odbyła się II część (I część dotyczyła zmian w statucie klubu) nadzwyczajnego walnego zgromadzenia członków MKS Orzeł Przeworsk, na którym dokonano zmian w składzie Zarządu Klubu.

Po rezygnacji prezesa Arkadiusza Gagata, wiceprezesa Benedykta Magonia oraz pięciu członków zarządu przeprowadzono wybory uzupełniające. Nowymi członkami zarządu zostali wybrani: Grzegorz Jucha, Jerzy Lichończak, Waldemar Majba. Nowym prezesem wybrany został Grzegorz Bieniasz, a wiceprezesem Waldemar Majba.

Skład Zarządu Klubu:

Grzegorz Bieniasz – Prezes

Waldemar Majba – Wiceprezes

Grzegorz Jucha

Jan Kamecki – Skarbnik

Jerzy Lichończak – Sekretarz

Józef Słota

Stanisław Słysz – Kierownik sekcji

Kadra Orła na rundę wiosenną:

Bramkarze: Mateusz Flak /M/, Robert Kurosz

Obrońcy: Patryk Broda, Marcin Frańczyk /M/, Mateusz Górak /M/, Paweł Gurak /M/, Arkadiusz Guzior, Sylwester Jarosz

Pomocnicy: Artur Gurak /M/, Przemysław Kudła /M/, Krystian Niemczyk, Przemysław Paluch /M/, Marcin Piątek /M/, Konrad Szela, Bartosz Rupar /M/

Napastnicy: Piotr Boratyn, Dawid Czyrny /M/, Artur Kyć, Konrad Stępień, Edwin Struś /M/

Kierownik drużyny: Kamil Bieniasz

Zarząd klubu postawił przed trenerem Grzegorzem Sitkiem trudne zadanie – poukładania nowej, młodej drużyny i ogrania jej przed występami w przyszłym sezonie w IV lidze.

W pierwszym meczu rundy wiosennej Orzeł zremisował w Przeworsku z faworyzowaną Wólczanką

Wólka Pełkińska 1-1 (1-0).

Młodzi zawodnicy Orła nie przestraszyli się wyżej notowanej Wólczanki. Walczyli z ogromną determinacją o każdą piłkę, o każdy metr boiska i sprawili ogromną niespodziankę. Prowadzenie dla Orła dał Arkadiusz Guzior w 25 minucie po celnym dograniu Patryka Brody z rzutu rożnego. Wólczanka wyrównała po rzucie karnym w 70 minucie.

Po raz pierwszy w historii klubu sędziowie i zawodnicy obu drużyn wyszli na boisko prowadząc za ręce młodych zawodników Orzełka Przeworsk (Rocznik 2006 i 2007) co spotkało się z dużą aprobatą licznie zgromadzonych kibiców. W pozostałych meczach już tak dobrze nie było. Porażka goniła porażkę. Walczyli dzielnie, na ile potrafili – zabrakło jakości.

W konsekwencji drużyna na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek została wyprzedzona przez zajmującego od początku rozgrywek ostatnie miejsce Hetmana Zamość.

Motor Lublin przegrał baraże o awans do II ligi z Olimpią Elbląg i z III ligi spadły drużyny z miejsc 8-18. Przygoda Orła w III lidze trwała 4 sezony.

Barw Orła w sezonie 2015/2016 bronili: Kurosz R., Jarosz S., Broda P., Boratyn P., Struś E., Czyrny D., Gawłowski K., Kohorolskyi V, Skała M, Kudła P, Piątek P., Kołodziej K., Kmuk P., Drożdżał A., Niemczyk K., Górak M., Frańczyk M., Kyć A., Gurak A., Guzior A., Stępień K, Szela K., Flak M., Duży P., Paluch P., Rupar B., Piątek M., Gurak P,.

Juniorzy Młodsi zdobyli 27 punktów, bramki 29-58 i zajęli 8 miejsce (12 zespołów) co dało im utrzymanie w I Lidze Podkarpackiej Juniorów.

Słabo spisali się juniorzy starsi w II Lidze Podkarpackiej Juniorów, zdobyli zaledwie 17 punktów, bramki 49-71 i zajęli ostatnie miejsce (13 zespołów) spadając do ligi okręgowej.

Trenerem juniorów starszych i młodszych był Adam Bogacz.

Trampkarze starsi trenowani przez Stanisława Kowalika w Podkarpackiej Lidze Trampkarzy zdobyli 18 punktów, bramki 38-120 i zajęli 11 miejsce (14 zespołów).

W połowie czerwca z funkcji trenera I drużyny zrezygnował Grzegorz Sitek. Nowym trenerem Orła został Daniel Zielenkiewicz. To trener I klasy z licencją UEFA A.

Sezon 2016/2017

Po bardzo nieudanym ubiegłym sezonie, zakończonym spadkiem z III ligi, Walne Zgromadzenie członków MKS Orzeł postawiło przed zarządem klubu trudne zadanie - utrzymania drużyny w silnej w tym sezonie IV lidze. Tak mocna ta liga jeszcze nie była, dlatego sezon zapowiadał się ciekawie. Początek sezonu był dla Orła bardzo słaby.

Pierwsze zwycięstwo drużyna odniosła dopiero w 5 kolejce, pokonując w Przeworsku beniaminka Start Pruchnik 4-0 (0-0). Dla Macieja Tworzydło był to dwusetny mecz w barwach Orła. Tworzydło zadebiutował w barwach Orła 7.08.2004 r.

Przebudzenie Orła nastąpiło w 9 kolejce, w której to po bardzo dobrym meczu drużyna pokonała w Przeworsku Piast Tuczempy 4-2 (3-0).

W kolejnym meczu Orzeł poszedł za ciosem i wygrał pierwsze wyjazdowe spotkanie z KS Wiązownica 2-0 (2-0).

„Do przerwy graliśmy koncertowo i to ustawiło nam mecz” mówił po meczu reporterowi GC Nowiny trener Daniel Zielenkiewicz. Wielkie brawa za walkę i ambicje otrzymała drużyna od licznej widowni (650 widzów) po meczu rozegranym w Przeworsku w 11 kolejce, w której Orzeł zremisował z liderem rozgrywek Wólczanką Wólka Pełkińska 2-2 (2-2).

Po 20 minutach Orzeł prowadził 2-0 i pachniało sensacją. Pierwszego gola już w 8 minucie strzelił z rzutu karnego Konrad Stępień. Wynik spotkania podwyższył Piotr Boratyn. Wólczanka wyrównała stan spotkania w 35 minucie.

Dla Orła był to bardzo cenny remis.

Wygrane mecze w 13 i 14 kolejce w Przeworsku z Czarnymi Jasło 3-1 (1-0) i w Nowej Dębie ze Stalą 2-1 (0-0), pozwoliły drużynie wydostać się ze strefy spadkowej (12 miejsce).

Bramki dla Orła w Nowej Dębie strzelili: Stępień i Boratyn.

Dla Piotra Boratyna była to 150 bramka w barwach Orła. To absolutny rekord klubowy. W ostatnich 3 kolejkach osłabiony z powodu kontuzji i żółtych kartek zawodników Orzeł zdobył tylko 1 punkt (remis 1-1 w ostatnim meczu w Przeworsku z LKS Pisarowce) podopieczni Daniela Zielenkiewicza zakończyli rundę jesienną na 15 miejscu, gromadząc w 17 meczach tylko 18 punktów, bramki 23-26.

Przy walce o utrzymanie prawie każdy mecz Orła w rundzie wiosennej ważył podwójnie. Pierwsze trzy mecze drużyna remisuje, a pierwsze zwycięstwo odnosi podobnie jak jesienią w piątym meczu pokonując w Pruchniku Start 1-0 (0-0). W następnym meczu Orzeł wygrał w Przeworsku
z Igloopolem Dębica 3-0 (0-0). Zupełnie nieoczekiwanym rozstrzygnięciem zakończył się mecz 26 kolejce, gdzie Orzeł w Tuczempach niepokonanego na wiosnę Piasta 1-0 (0-0). W meczu 3 kolejki Orzeł wygrał mecz o „życie” pokonując w Jaśle Czarnych 3-2 (1-2). Dwa gole strzelił po przerwie Piotr Boratyn i jego bramki zadecydowały o 3 punktach dla Orła. W następnej kolejce Orzeł pokonał wysoko w Przeworsku Stal Nową Dębę /zespół już zdegradowany/ 6-1 (3-0). Po dwóch wygranych meczach wciąż niepewny utrzymania Orzeł przegrywa w Gorzycach z zdegradowaną już do 4 ligi Stalą 1-0 (0-0). W najciekawszym meczu przedostatniej kolejki Orzeł zremisował w Przeworsku z Sokołem Sieniawa 2-2 (1-0).

Mateusz Świst dał prowadzenie dla Orła w 20 min. a w 62 min. po bramce Piotra Boratyna było 2-0. Goście kontaktową bramkę strzelili w 62 min. Mateusz Kowal w 69 min. otrzymał czerwoną kartkę /konsekwencja drugiej żółtej/ i Orzeł musiał grać w 10. Sokół wyrównał stan meczu w doliczonym o 3 min. czasie gry. Na szczęcie dla Orła swój mecz przegrali Błękitni Ropczyce /3 punkty więcej od Orła/. Tak więc w ostatniej kolejce korespondencyjny pojedynek o utrzymanie rozgrywał Orzeł z Błękitnymi.

Mecz Orła z Sokołem Sieniawa był dla Piotra Boratyna 350 w barwach Orła. Z tej okazji Piotr otrzymał od grupy „Emigracja Orzeł Przeworsk 1945” /grupa wspierająca klub/ oryginalną koszulkę FC LIVERPOOL /ulubiony klub Piotra/ ze swoim nazwiskiem oraz szal klubowy, a od Zarządu klubu pamiątki klubowe. Upominki przed meczem przy aplauzie licznie zgromadzonej widowni, wręczyli prezes i wiceprezes Orła: Grzegorz Bieniasz i Grzegorz Jucha. W ostatniej kolejce Orzeł przegrywa w Pisarowcach z LKS najważniejszy mecz w sezonie 1-2 (1-0) i spada do klasy okręgowej.

Cosmos Nowotaniec spadł z 3 ligi, dlatego z degradacją do klasy okręgowej musiało pogodzić się 5 drużyn: Orzeł Stal Gorzyce, Czarni Jasło, Stal Nowa Dęba i Stal Pruchnik.

Barw Orła w sezonie 2016/2017 bronili: Kurosz R., Broda P., Pigan D., Jarosz S., Mikulec K.,

Misiąg P., Boratyn P., Świst M., Kyć A., Kudła P., Tworzydło M., Struś E., Stępień K.,

Gołębiowski M., Misiło P., Kowal M., Buczkowski M., Gurak P., Syk M., Duży P., Paluch P.,

Piątek M., Gurak A., Konieczny A., Zielenkiewicz D.

Piotr Boratyn strzelił w sezonie 14 bramek, został po raz 7 najlepszym strzelcem w drużynie. Po sezonie zakończonym degradacją do klasy okręgowej, zarząd klubu podziękował za współpracę Danielowi Zielenkiewiczowi. Nowym szkoleniowcem Orła został przeworszczanin Arkadiusz Kiszka. W latach 2006-2010 był zawodnikiem Orła, a w sezonie 2008-2009 asystentem trenera. Ostatnio trenował Start Pruchnik.

Zarząd klubu wycofał z rozgrywek I ligi podkarpackiej juniorów młodszych i ich składem dokończył rozgrywki juniorów starszych w klasie okręgowej. Różnica wiekowa była zbyt widoczna i w konsekwencji juniorzy zakończyli rozgrywki na 4 miejscu /47 punktów, bramki 86-63/ tracąc do lidera aż 17 punktów. W czerwcu zarząd klubu szukając wyjścia z kryzysu w grupach młodzieżowych, zawarł umowę o współpracy z „Akademią Piłkarską Perfect Przeworsk” /powstała w 2015 r./.

Koniec sezonu był dla Sylwestra Jarosza zakończeniem przygody gry w piłke nożną. Sylwester Jarosz to zasłużony dla klubu pikarz, filar obrony. Jarosz zadebiutował w Orle 2.04.2006 r. i rozegrał w jego barwach 255 meczów.

Przed sezonem zarząd klubu postawił przed trenerem Kiszką i drużyną jasny cel - awans do IV ligi.

Zadanie awansu było mocno artykułowane, na afiszach meczowych widniał napis „w drodze do IV Ligi”. Początek sezonu był dla Orła niezbyt dobry.

SEZON 2017/2018

W pierwszym meczu drużyna niespodziewanie zremisowała w Przeworsku z Motorem Grochowce 0-0, a w drugim w Radymnie z MKS 3-3(0-1). W 3 kolejce Orzeł wygrywa w Przeworsku wysoko z Sanem Hureczko 4-0 (3-0), a w 4 znowu remisuje w Przeworsku z MKS Kańczugą 3-3(2-1).

W 6 kolejce Orzeł rozgromił w Przeworsku Roztocze Narol 7-0(3-0) i awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Utrata punktów w dwóch kolejnych meczach: Start Pruchnik – Orzeł 0-0, Orzeł – LKS Skołoszów 2-2 (2-2) spowodowała, że drużyna utraciła fotel lidera i spadla na 3 miejsce. Bardzo cieszyli się kibice Orła w weekend 30 września – 1 października, wszystkie drużyny wygrały swoje mecze.

Trampkarze Starsi: Orzeł - KS Manasterz 11-0

Juniorzy Starsi: Orzeł - Błękitni Rudołowice 7-1

Seniorzy: Zorza Zarzecze - Orzeł 0-3.

W Zarzeczu spotkały się dwie niepokonane dotąd drużyny. Pewne zwycięstwo dało Orłowi awans na 2 pozycje w tabeli (prowadziła Sanoczanka Święte – 3 punkty przewagi) i spowodowało, że zostaliśmy jedyna niepokonaną drużyną.

Drugi tak bardzo udany weekend był w dniach 14-15 października, mecze wygrali:

Trampkarze Starsi: Żuraw Żurawiczki – Orzeł 1-8

Juniorzy Starsi: Orzeł – Majdan Sieniawski 3-1

Seniorzy: Huragan Gniewczyna - Orzeł 0:5

13 kolejka okazała się szczęśliwa dla Orła, który pokonał w Lubaczowie Pogoń – Sokół 3-0 (1-0)
i wrócił na fotel lidera rozgrywek., wyprzedzając dotychczasowego lidera Sanoczankę Święte o 1 punkt. W następnym meczu Orzeł pokonał w Przeworsku Sanoczankę 3-1(3-0) i umocnił się na pozycji lidera. W ostatniej kolejce gromi na wyjeździe KS Kisielów – Pełnatycze 5-0 (2-0).

Hat-Tricka w tym meczu strzelił niezawodny Piotr Boratyn.

Orzeł został mistrzem jesieni z dorobkiem 33 punktów 9 zwycięstw, 6 remisów, bramki 43-11 i wyprzedzał drugi w tabeli MKS Kańczuga o 4 punkty.

Doceniając pracę działaczy, trenerów, samorządowców i piłkarzy – Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Jarosławiu zorganizował piłkarską Victorię 2017 I Galę OZPN Jarosław. Rozdano dwadzieścia dwie nagrody wśród nagrodzonych był zasłużony dla Orła piłkarz Piotr Boratyn, który został uznany za najlepszego zawodnika w klasie okręgowej.

W rundzie wiosennej w walce o IV Ligę, każdy mecz był ważny, każdy za 3 pkt, dlatego drużyna musiała cały czas grać na 100%.

Złe warunki atmosferyczne /obfite opady śniegu/ spowodowały, że dwie pierwsze kolejki rundy wiosennej zostały przełożone.

Piłkarze Orła inauguracyjne spotkanie rundy wiosennej rozegrali w Przeworsku w drugiej kolejce, pokonując MKS Radymno3-1 (2-0). Boisko nadawało się do rozegrania meczu, dzięki dwudniowej ofiarnej pracy kibiców, pracowników MOSiR, działaczy i zawodników klubu. Brawo Orłowcy!

W spotkaniu osiemnastej kolejki Orzeł pokonał w meczu wyjazdowym San Hurko 4-0 (3-0).

W dniu 30 kwietnia 2018 Walne Zgromadzenie Sprawczo-Wyborcze członków MKS Orzeł Przeworsk wybrało nowe władze klubu.

Zarząd:

Grzegorz Bieniasz - prezes

Grzegorz Jucha - wiceprezes

Jerzy Lichończak, Jan Kamecki, Stanisław Kowalik, Andrzej Sowiński, Stanisław Słysz - członkowie zarządu

Komisja Rewizyjna:

Tadeusz Bajdak - przewodniczący

Kazimierz Boratyn, Kamil Kozak - członkowie.

W 23 kolejce Orzeł zwyciężył w meczu wyjazdowym niepokonanego na własnym boisku LKS Skołoszów 2-0 (1-0) i nad drugim w tabeli startem Pruchnik miał 10 punktów przewagi i tylko prawdziwa zapaść mogła odebrać podopiecznym Arkadiusza Kiszki awans.

W dniu 31.05. 2018 Orzeł remisuje w Przeworsku z Pogonią Sokół Lubaczów 0-0 i na 3 kolejki przed końcem rozgrywek wywalczył wymarzony awans do IV ligi.

Po roku IV liga wróciła do Przeworska - to sukces sportowy absolutny i powód do radości dla piłkarzy, trenera, zarządu i kibiców klubu.

Sukces sportowy był możliwy dzięki pomocy Burmistrza Miasta dr Leszka Kisiela - głównego sponsora klubu i jego wiernego kibica. Po zakończonym meczu świętowano awans, były gratulacje od burmistrza dla piłkarzy, trenera oraz zarządu klubu. Strzelały korki od szampana, była radość na murawie boiska i trybunach. Liczni zgromadzeni widzowie nagrodzili autorów sukcesu brawami na stojąco.

W przedostatniej kolejce rozgrywek osłabiony kadrowo Orzeł przegrywa w Świętym z Sanoczanką 1-0 (1-0).

W barwach Orła w tym meczu wystąpiło 6 młodzieżowców, w tym 4 juniorów.

Porażka w Świętym przerwała najdłuższe pasmo sukcesów w historii klubu - 28 meczów bez porażki (15 zwycięstw oraz 13 remisów, stosunek bramek 61/18) - to wyczyn godny największego szacunku.

Stary rekord miał miejsce w sezonie 2005/2006 - 26 meczy bez porażki (18 zwycięstw, 8 remisów). Ostatnie 3 punkty w sezonie Orzeł otrzymał walkowerem, ponieważ KS Kisielów zrezygnował z wyjazdu do Przeworska.

Dorobek Orła w sezonie 61 punktów /16 zwycięstw, 13 remisów, 1 porażka, bramki 64-18/

Najlepsi strzelcy:

Boratyn Piotr - 18 bramek

Struś Edwin - 9 bramek

Strączek Radosław - 8 bramek

Kadra sezonu: Kurosz R., Barszczak Sz., Misiąg P., Strączek R, Boratyn P., Wilk K., Pigan D., Kowal M., Struś E., Tworzydło M., Kudła P.,Gurak P., Misiło D, Cząstka M, Salwach R., Piątek M., Gurak A., Paluch P., Pikuła S., Stępień K., Młodnicki K., Niemiec K., Kijanka P., Cichy G.

Juniorzy starsi trenowani przez Marcina Laskę zakończyli sezon w klasie okręgowej na 3 miejscu /12 zespołów/ z dorobkiem 39 punktów, bramki 72-39.

Trampkarze starsi trenowani przez Andrzeja Sowińskiego zakończyli sezon w klasie okręgowej /8 zespołów/ również na 3 miejscu z dorobkiem 28 punktów, bramki 73-20.

15. Sezon 2018/2019.


Po sezonie zakończonym sukcesem - awansem do IV ligi, jego główny autor, trener Arkadiusz Kiszka, w dniu 6 sierpnia 2018 r. złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Oficjalna strona internetowa MKS Orzeł informowała, że powodem rezygnacji trenera były rozbieżności w polityce transferowej oraz wizji funkcjonowania pierwszej drużyny.

W dniu 9 sierpnia nowym trenerem pierwszej drużyny został Adam Wałczyk. Ostatnie dwa sezony prowadził Strumyk Malawa. Po rewolucji kadrowej i zmianie trenera, przyszedł czas na ligowe rozgrywki. W silnej w IV lidze /spadek z III ligi JKS Jarosław i Karpat Krosno/ piłkarzy Orła czekała bardzo trudna walka o utrzymanie. Orzeł początek sezonu miał słaby w czterech pierwszych kolejkach, zdobył tylko „dwa oczka”- remisując w Przeworsku bezbramkowo z KS Wiązownica i Izolatorem Boguchwała.


Pierwsze zwycięstwo Orłowcy odnieśli w Przeworsku w 5 kolejce pokonując pewnie 3-0 (2-0) Stal Gorzyce – Hat-Trick Jacek Flis. Następny derbowy mecz w Jarosławiu z JKS kończy się bezbramkowym remisem. Bardzo cenny punkt w tym meczu Orłowcom ratuje fantastycznie broniący w bramce dziewiętnastoletni Adrian Przewrocki. W 9 kolejce Orzeł w kompromitujący sposób przegrywa w Przeworsku z Ekoball Stal Sanok 1-7 (0-4). Dzień później /22.09.2018/ zarząd klubu zdecydował się na zmianę trenera.

Nowym trenerem został Grzegorz Sitek, który pracował w naszym klubie w latach 2014-2016,powrót Sitka do Orła był udany – drużyna pod jego wodzą wygrywa w Przeworsku z wyżej notowanym Wisłokiem Wiśniową 1-0. W spotkaniu 15 kolejki Orzeł wygrywa w Przeworsku z niepokonanym na wyjazdach Piastem Tuczempy 1-0 (1-0). W ostatnim meczu rundy jesiennej drużyna wygrywa na własnym boisk u z Błękitnymi Ropczyce 3:0 (1:0). Bohaterem spotkania był Piotr Boratyn, który zaliczył hattricka. Dzięki zwycięstwu Orzeł zakończył rundę jesienną z 18 punktami na czternastej bezpiecznej pozycji.
Runda wiosenna podobnie jak jesienna w wykonaniu Orła była słaba - pierwsze zwycięstwo drużyna notuje w piątym meczu, wygrywając w Gorzycach ze Stalą 3-2 (2-0). W szóstym meczu rundy wiosennej Orzeł wysoko pokonał w Przeworsku JKS Jarosław 4-0 (1-0) bohaterem tego spotkania był Piotr Boratyn, który zaliczył hattricka. Wynik derbów ustalił Andrij Nykanovycz lobując bramkarza z ponad 30 metrów. Mecz obejrzało blisko 650 widzów.

W maju uchwała zarządu utworzono w ramach klubu Akademię Piłkarską. Celem projektu było utworzenie 5 zespołów młodzieżowych: młodzik młodszy, młodzik starszy, trampkarz starszy, junior młodszy, junior starszy.

Mecz w Przeworsku w dniu 29.05.2019 pomiędzy Orzeł-Sokół Kolbuszowa Dolna, poprzedzała miła uroczystość prezesi klubu Grzegorz Bieniasz i Grzegorz Jucha wręczyli Piotrowi Boratynowi pamiątkowy dyplom i koszulkę z numerem 400, składając gratulację i podziękowania za rozegranie 400 meczów ligowych w barwach Orła (400 mecz rozegrał w dniu 01.05.2019). Jubileusz Boratyna, fantastycznie uczciła drużyna pokonując w meczu o „sześć” punktów rywali z Kolbuszowej 6-0 (2-0) Jubilat podwyższył prowadzenie Orła na 3-0 a przy drugiej bramce zaliczył asystę. Wysokie
zwycięstwo sprawiło, że Orzeł dalej liczył się w walce o utrzymanie w 4 lidze.

Niestety w czterech ostatnich meczach Orzeł zdobywa tylko 3 punkty (zwycięstwo w Przeworsku z Przełomem Besko
3-0 (2-0)) i opuszcza 4 ligę. Drużyna z 33 punktami (bramki 37-64) zajmuje 16 miejsce. W grze Orła zabrakło po prostu jakości. Gazeta codzienna „Nowiny” podsumowując rozgrywki 4 ligi pisała „największym rozczarowaniem sezonu był Orzeł Przeworsk który wiosną zdobył tylko 15 punktów”.
Barw Orła w sezonie bronili: Salwach R., Nykanovycz A., Kmiotek K., Flis J., Straczek R.,Barszczak Sz., Boratyn P., Błajda K., Kowal M., Kurosz R., Sykała R., Lech M., Wilk K., Rączka  K., Pigan D., Przewrocki A., Sobus P., Listowski M., Młodnicki K., Świst SŁ., Struś E., Najsarek K., Cichy G., Korzeniowski M., Ostrzywilk D., Piątek M., Frydlewicz J.


Sukcesem zakończyli rozgrywki juniorzy starsi, którzy zdobyli mistrzostwo ligi okręgowej i awansowali do ligi podkarpackiej. Po rundzie jesiennej tracili do lidera KS Wiązownica 5punktów. Wspaniała runda wiosenna - 11 zwycięstw w 11 meczach. Drużyna zdobyła wrozgrywkach 52 punkty 73:12 bramki. Brawo dla zawodników i ich trenera Marcina Laska. Bardzo
dobrze spisali się również podopieczni trenera Andrzeja Sowińskiego, juniorzy młodsi którzy wygrali rozgrywki ligi okręgowej. Trampkarze młodsi trenowani przez Grzegorza Łuczyka wystartowali w tym sezonie po raz pierwszy i zakończyli go w lidze podkarpackiej udanie na 4 miejscu.

SEZON 2019/2020

W nowym sezonie trener Sitek postanowił kontynuować pracę w Orle, gdzie celem był ponowny awans do IV ligi. Tydzień przed sezonem Orzeł zdobywa puchar Burmistrza miasta Przeworska, pokonując w rzutach karnych 4-2 trzecioligową Wólczankę Wólka Pełkińska. W regulaminowym czasie gry był remis 3-3.

Inauguracja nowego sezonu wypadła na szóstkę. Orzeł rozgromił w Przeworsku Łęk Ostrów 5:0 (4:0) i objął przewodnictwo w tabeli. Klasycznego hat-tricka notuje Dawid Czyrny. W następnym meczu pokonał w Przeworsku Sanoczankę Święte 4-0 (1-0). W trzeciej kolejce równie wysoko wygrywa
w Lubaczowie z Pogonią 4-0 (1-0) i samodzielnie jest liderem rozgrywek, pokazując, że nie przez przypadek określany jest jako główny faworyt do awansu (powrotu) do IV ligi.

W szóstej kolejce Orzeł gromi w Przeworsku Roztocze Narol 8-1 (4-1). Bohaterem spotkania zostaje zdobywca 4 bramek Hubert Bednarz, który wyrównuje osiągnięcie Jacka Drzystka z 1996 r., Andrzeja Skiby z 1998 r., Tomasza Grocha z 2000 r., Piotra Boratyna z 2004 r. w ilości strzelonych bramek dla Orła przez seniora w jednym meczu. Orzeł pierwszą stratę punktową zanotował w dziewiątej kolejce remisując w Grochowicach z Motorem 1-1. Osiem zwycięstwa z rzędu to najlepszy start sezonu
w historii klubu (w sezonie 2005/2006 było siedem). W czternastej kolejce Orzeł w derbach powiatu pokonał w Przeworsku MKS Kańczuga 6-2 (2-2), choć do 26 minuty przegrywał 0-2. W ostatniej kolejce drużyna doznaje pierwszej porażki w sezonie – przegrywa niespodziewanie z Granicą
w Stubnie 0-3 (0-1).

Podopieczni trenera Sitka zdobywając 38 punktów (12 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka) bramki 63:15 zostają zgodnie z planem Mistrzem Jesieni z przewagą 9 punktów nad drugim w tabeli LKS Skołoszów. Również w klasyfikacji strzelców liderami po rundzie jesiennej zostali: Maciej Lech
i Hubert Bednarz obaj po 16 strzelonych goli. Orzeł robi milowy krok w drodze do IV ligi.

W dniu 11 marca 2020 r. OZPN Jarosław wręczył statuetki Piłkarska Victoria OZPN za 2019 r.
W kategorii NAJLEPSZY ZAWODNIK ROZGRYWEK V LIGI, został wybrany piłkarz Orła Maciej Lech.

W związku z decyzją podjętą przez nadzwyczajne posiedzenie Zarządu PZPN związanej
z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID – 19 i zagrożeniem epidemicznym na terytorium Polski, Podkarpacki Związek Piłki Nożnej zawiesił w dniu 12.03.2020 r. zaplanowane mecze wszystkich klas rozgrywkowych do dnia 29 marca 2020 r. włącznie. Planowane rozgrywki w klasie okręgowej miały się rozpocząć w dniach 14/15 marca. W związku z wprowadzeniem na terytorium Polski stanu epidemii, Podkarpacki Związek Piłki Nożnej przedłużył zawieszenie rozgrywek do 26 kwietnia 2020 r.

W dniu 5 maja 2020 r. MKS Orzeł obchodził 75. rocznicę powstania. Z okazji Jubileuszu Burmistrz Miasta Przeworska dr. Leszek Kisiel przesłał do klubu list gratulacyjny, w którym czytamy: „MKS Orzeł Przeworsk jest nierozerwalnie związany z naszym grodem, wrósł w jego historię, znalazł trwałe miejsce w sercach wielu pokoleń przeworskich kibiców. Z dumą i radością obserwujemy kolejne osiągnięcia naszych sportowców i za ten trud wychowawczy, zaangażowanie i wielkie serce włożone w pracę z naszą młodzieżą, wszystkim trenerom, działaczom, pracownikom i władzom klubu składam serdeczne podziękowania. Niech kolejne lata obfitują w nowe talenty, a podejmowany wysiłek będzie źródłem satysfakcji i społecznego uznania. MKS Orzeł Przeworsk 100 lat!”

W związku z ograniczeniami wynikającymi z trwającej pandemii COVID-19 Zarząd Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej uchwałą z dnia 08.05.2020 r. postanowił zakończyć rozgrywki IV ligi i klas niższych oraz rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez Podkarpacki ZPN i Podokręgi Piłki Nożnej z uwzględnieniem klasyfikacji po dotychczas rozegranych meczach. Drużyny, które klasyfikowane były na miejscach premiowanych awansowały do wyższych klas rozgrywkowych. Drużyny sklasyfikowane na miejscach spadkowych – nie spadły do niższych klas, tym samym – faworyt rozgrywek klasy okręgowej MKS Orzeł Przeworsk, w pełni zasłużenie awansował do IV ligi. Awans to najlepszy prezent drużyny na 75 lecie klubu. Po roku wracamy do IV ligi – brawa dla zawodników, trenera i zarządu klubu. Słowa podziękowania za ogromną pomoc i wsparcie dla klubu należą się Burmistrzowi Miasta Przeworska Leszkowi Kisielowi.

Barw Orła w sezonie bronili: A. Przewrocki, M. Lech, M. Kowal, M. Słoma, J. Plis, P. Misiąg, R. Salwach, P. Boratyn, M. Gwóźdź, H. Bednarz, D. Pigan, D. Czyrny, K. Szybko, K. Najsarek, P. Gurak, R. Sykała, A. Komenda, Sz. Bogacz, J. Frydlewicz.

Dzięki utworzeniu w maju 2019 r. w ramach Klubu Akademii Piłkarskiej, po raz pierwszy w historii klubu do rozgrywek piłkarskich przystąpiło 5 zespołów młodzieżowych. 4 grupy: Junior Starszy, Trampkarz Starszy, Młodzik Starszy, Młodzik Młodszy rozgrywali mecze w lidze podkarpackiej.

  • Juniorzy Młodsi grali w lidze okręgowej – Jarosław,
  • Juniorzy Starsi – trener Marek Świątoniowski, zajęli w grupie C (4 grupy po 8 zespołów)
    7 miejsce,
  • Trampkarze Starsi – trener Grzegorz Łuczyk – zajęli w grupie C1-B (C1 Grupa A, B, C – 23 zespoły, C2 Grupa A, B, C – 24 zespoły) 5 miejsce,
  • Młodzicy Starsi – trener Robert Gilarski zajęli w grupie B (5 grup – 33 zespoły) 7 miejsce,
  • Młodzicy Młodsi – trener Łukasz Jankowski – zajęli w grupie D (4 grupy - 30 zespołów)
    4 miejsce,
  • Juniorzy Młodsi – trener Radosław Salwach zajęli w lidze okręgowej Jarosław 3 miejsce.

Nieprzewidywalny, zaskakujący sezon pandemiczny zakończył się. Jaki będzie nadchodzący sezon zastanawiali się sympatycy piłki nożnej.

  1. Sezon 2020/2021.

Podkarpacki Związek Piłki Nożnej prowadzący rozgrywki IV ligi, postanowił po raz pierwszy prowadzić je w systemie dwurundowym, w którym wystąpił podział na rundę zasadniczą i finałową. W pierwszej kolejności 22 drużyny grały każda z każdą po jednym meczu, potem nastąpił podział:

  • drużyny z miejsc 1-8 w tabeli grały w grupie mistrzowskiej
  • drużyny z miejsc 9-22, w grupie spadkowej

W grupie mistrzowskiej, drużyny grały w systemie każda z każdą mecz i rewanż. W grupie spadkowej, drużyny grały ze sobą po jednym meczu. Celem Orła było utrzymanie się w IV lidze. Biało-czerwone barwy przywdziało siedmiu nowych graczy: Patryk Andreasik z Apklan Resovii Rzeszów, Marcin Dec z Izolatora Boguchwała, Andrzej Mikus z JKS Jarosław, Dawid Obłoza z Iglopolu Dębica, Karol Wilk z Sokoła Kolbuszowa Dolna. Ponadto do Przeworska powrócili wychowankowie Orła: Patryk Broda z Polonii Przemyśl, Marcin Piątek z MKS Kańczuga, Sebastian Pikuła z Kaszowianki Kaszów. Z drużyny ubyli: Dawid Pigan, Piotr Misiąg, Kacper Szybko, Adrian Przewrocki, Paweł Gurak.

Kadra Orła na rundę jesienną:

Bramkarze: Robert Kurosz, Andrzej Mikus, Damian Motyka.

Obrońcy: Patryk Andreasik, Patryk Broda, Mateusz Kowal, Sebasitan Pikuła, Radosław Salwach, Maciej Słoma.

Pomocnicy: Marcin Dec, Jacek Flis, Marek Gwóźdź, Maciej Lech, Kacper Najsarek, Dawid Obłoza, Marcin Piątek, Karol Wilk, Jakub Szewczyk, Tobiasz Pieczek.

Napastnicy: Hubert Bednarz, Szymon Bogacz, Piotr Boratyn, Dawid Czyrny.

Trener drużyny: Grzegorz Sitek.

Trener bramkarzy: Robert Kurosz.

Kierownik drużyny: Kamil Bieniasz.

Sezon rozpoczęto wcześnie (25 lipca) nie tylko z powodu wcześniejszego zakończenia poprzedniego, ale też w związku z tym, że w poprzednim sezonie nie było spadków, a były awanse. Inauguracja sezonu dla Orła była niestety nieudana, przegrywamy w Rzeszowie z faworytem rozgrywek Koroną 1-4 (0-1).

Orzeł pierwsze zwycięstwo odnosi dopiero w 8 kolejce, pokonując w Przeworsku Stal II Mielec 2:0 (2:0) Bramki zdobyli Czyrny i Flis. W następnym meczu drużyna przegrywa w Rzeszowie z rezerwami Resovii (pierwsza drużyna Resovii grała w I lidze) 2:3 (0:3) i spada na ostatnie miejsce w tabeli. W drużynie Resovii wystąpiło 8 zawodników z kadry pierwszej drużyny, bramki dla orła strzelał Czyrny. Orzeł przegrywa dwa kolejne mecze (w Przeworsku z Karpatami Krosno 1:5
i w Pilznie z Legionem 1:4) a Grzegorz Sitek rezygnuje z funkcji trenera.

Do tej pory drużyna w 11 meczach zdobyła zaledwie 5 punktów. „Zrezygnowałem, bo nie było wyników, myślę,
że zmiana trenera będzie nowym impulsem dla drużyny do lepszej gry defensywnej” – powiedział Grzegorz Sitek.

Nowym trenerem został Paweł Załoga, który wcześniej prowadził JKS Jarosław i Polonię Przemyśl.

Załoga zadebiutował na ławce Orła w Przeworsku (12 kolejka) w meczu z Głogovią Głogów Małopolski. Bardzo trudny dla Orła mecz (grany bez 3 podstawowych zawodników: Kowala, Lecha i Gwoździa) kończy się remisem 1:1 (0:1). Bramkę dla Orła strzela w 90 minucie Wilk.

„Cieszę się, że chłopcy dobrze zareagowali, jak tak będziemy dalej grać to będzie dobrze” – Podsumował mecz Paweł Załoga.

Po dwóch remisach (drugi w Przemyślu z Polonią 0:0) podopieczni Pawła Załogi zgarniają całą pulę pokonując w Przeworsku Start Pruchnik 3:2 (1:1) i opuszczają ostatnie miejsce w tabeli. Rozpędzony Orzeł wygrywa pierwszy mecz na wyjeździe pokonując w Ropczycach Błękitnych 1:0 (0:0) i Lechię Sędziszów Małopolski 2:1 (1:0) w Przeworsku.

W związku z ograniczeniami wynikającymi z trwającej pandemii Covid-19, minister zdrowia podjął decyzję, że od dnia 17.10.2020r, wszystkie mecze piłki nożnej odbywały się bez udziału publiczności (od 17-21 kolejki IV ligi).

W 18 i 19 kolejce Orzeł zgarnął całą pulę wygrywając w Przeworsku z Partyzantem Targowiska 2:0 (1:0) i w Jaśle z Czarnymi 2:1 (2:0). Dwie bramki w Jaśle strzela Bednarz.

Dwa ostatnie mecze przegrywamy po 0:1 w Przeworsku z Ekoball’em Stalą Sanok
i w Boguchwale z Izolatorem. W Dniu 7.11.2020 r. w meczu z Sanokiem, 200 mecz w barwach Orła rozegrał Patryk Broda.

Orzeł kończy rundę jesienną z dorobkiem 22 punktów na 16 miejscu. W najlepszej 11-stce rundy zasadniczej zaprezentowanej przez gazetę codzienną „Nowiny” znalazło się dwóch zawodników Orła – obrońca Patryk Broda i bramkarz Robert Kurosz.

Na wiosnę, po sześciu sezonach gry w Wólczance Wólka Pełkińska do klubu wrócił wychowanej Mateusz Kocur, a z MKS Kańczuga drugi wychowanek Adrian Przewrocki. Ponadto do drużyny przybyli: Damian Barszczak (Piast Tuczempy) Stanisław Kruk (LKS Brzyska Wola) Michał Kucab (Stal Rzeszów).Kocur w okresie przygotowawczym doznał kontuzji i nie wystąpił w żadnym meczu.

Z klubu ubyli: Patryk Andreasik (Sanoczanka Święte), Andrzej Mikus (MKS Radymno), Sebastian Pikuła (Kaszowianka Kaszów), Maciej Słoma i Radosław Sykała.

Wiosną 2021 roku trwała trzecia fala koronawirusa. W związku z wprowadzeniem lockdown’u na terenie całego kraju w terminie 20 marca – 9 kwietnia, rozgrywki klas rozgrywkowych prowadzonych przez podkarpacki ZPN zostały na ten okres zawieszone. Wiosenna gra w IV lidze rozpoczęła się w weekend 10-11 kwietnia od 3 kolejki, a zaległe serie gier odbyły się 5 maja (1 kolejka) i 19 maja (2 kolejka). Mecze odbywały się nadal bez udziału publiczności.

W inaugurującym spotkaniu rundy wiosennej Orzeł zremisował w Przeworsku bezbramkowo z Czarnymi Jasło. Podopieczni Pawła Załogi drugi bezbramkowy remis zanotowali w Sanoku, tym razem nie udało się pokonać bramkarza Partyzanta Targowiska (boisko w Targowiskach nie nadawało się do gry).

W meczu o „sześć” punktów Orzeł przegrywa w Przeworsku z rezerwami Stal Stalowa Wola i spada w tabeli na 16 pozycje (miejsce spadkowe).

Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej drużyna odnosi w Sędziszowie Małopolskim pokonując Lechię 2:0 (0:0).W następnym meczu o „Być albo nie być” w IV lidze wygrywamy w Przeworsku po bardzo emocjonującym i zaciętym meczu z Błękitnymi Ropczyce 2:1 (1:0). Bohaterem spotkania był zdobywca zwycięskiej bramki Piotr Boratyn. Jego bramka strzelona w 88 minucie była prawdziwym majstersztykiem (lob nad bramkarzem po długim rogu). Dla Piotra była to 200 bramka w barwach Orła w meczu mistrzowskim. To absolutny rekord klubowy – Brawo Piotrek!

Orzeł po dwóch zwycięstwach z rzędu podtrzymał dobrą passę – pokonał wysoko w Pruchniku Start 4:0 (0:0) i opuścił strefę spadkową. W ramach luzowania obostrzeń epidemicznych na stadiony w Polsce kibice mogli wrócić od 15 maja. Obiekty podczas wydarzeń sportowych mogły być wypełnione tylko w 25 procentach.

Kibice wrócili zatem na 7 serii gier IV ligi. Od razu było inaczej. Radośnie ! Bardzo ważne trzy punkty Orzeł zdobywa również w Mielcu, pokonując faworyzowany zespół Stali II 2:1 (2:1) (Pierwsza drużyna Stali gra w Ekstraklasie). Była to miła niespodzianka.

Piąte z rzędu zwycięstwo drużyna odnosi w Przeworsku – pokonując Resovię II 2:0 (1:0). Piąte
z rzędu zwycięstwo to najlepszy wynik na poziomie IV I III ligi w historii klubu. Świetną passę Orła przerywa Przemyska Polonia, która wygrała w Przeworsku 2:1 (1:0).

W dniu 25.05.2021 r. Orzeł przegrywa w Przeworsku finał okręgowego finału Polski z III ligową Wólczanką Wólka Pełkińska po rzutach karnych 2:4 (1:1, 0:0).

W 88 minucie tego meczu zadebiutował w pierwszej drużynie niespełna 16 letni junior młodszy Tomasz Majba. Tomasz urodzony 2.09.2005 r. jest najmłodszym zawodnikiem w historii klubu, który debiutuje w pierwszej drużynie.

Majbowie to bardzo sportowa i najbardziej zasłużona dla klubu rodzina!

  • Marian, nieżyjący starszy brat Józefa dziadka Tomasza był czołowym piłkarzem.
  • Mieczysława, córka Mariana była czołową siatkarką,
  • Józef, dziadek Tomasza to czołowy piłkarz, trener grup młodzieżowych i pierwszej drużyny, członek zarządu i sekretarz klubu,
  • Waldemar, starszy brat ojca Tomasza to czołowy piłkarz, trener grup młodzieżowych
    i pierwszej drużyny, członek zarządu i wiceprezes klubu, główny autor publikacji „60-lecie MKS Orzeł”,
  • Tomasz, ojciec Tomasza, to czołowy piłkarz, trener grup młodzieżowych, członek zarządu i wiceprezes klubu. Tomasz Majba od 2018 r. pełni w naszym mieście zaszczytną funkcję przewodniczącego rady miasta Przeworska i wspólnie z burmistrzem miasta – dr. Leszkiem Kisielem wspierają klub udzielając mu niezbędnej pomocy.

Józef, Waldemar i Tomasz Majba byli również czołowymi zawodnikami sekcji tenisa stołowego. Debiut Tomasza Majby juniora stał się kolejnym etapem pisania historii zasług dla naszego klubu. Gratulujemy i życzymy wielu sportowych sukcesów.

Bardzo cenne 3 punkty zdobywamy w Przeworsku pokonując Legion Pilzno 1:0 (1:0). Zwycięską bramkę zdobył Bednarz. W przedostatniej kolejce, po bardzo dobrym meczu Orzeł wygrywa
w Sanoku z Ekoball’em Stalą Sanok 4:0 (2:0) i jest pewny utrzymania w IV lidze. To zwycięstwo smakowało wyśmienicie!

Trener Paweł Załoga po meczu, cały „w skowronkach” mówił: „Brawo Panowie, jestem megaszczęśliwy i bardzo dumny z roboty jaką wspólnie wykonaliśmy. Zaczynaliśmy z 5 pkt po 11 kolejkach, dzisiaj na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek zapewniamy sobie utrzymanie. Jesteśmy najlepiej broniącą się drużyną w lidze wiosną. Świetna robota, super historia którą długo będziemy pamiętać, Brawo Drużyna!”

Ostatni mecz sezonu przegrywamy w Przeworsku z Sokołem Nisko 0:1 (0:1). W pierwszej drużynie debiutują dwaj kolejni młodsi juniorzy: Cezary Kluz (rocznik 2004) i Paweł Mirek (rocznik 2005).

Orzeł kończy sezon na 15 miejscu w tabeli z dorobkiem 45 punktów, bramki 43:45. Najlepszym strzelcem drużyny z 16 bramkami został Dawid Czyrny.

Sezon był bardzo trudny (wiele kontuzji) walczyliśmy ambitnie, daliśmy radę i spełniliśmy swój cel.

Utrzymanie w IV lidze to przede wszystkim zasługa piłkarzy i trenera Pawła Załogi – zdali egzamin na szóstkę. Jest to również duży sukces zarządu klubu, na czele z prezesem Grzegorzem Bieniaszem.

Barw Orła w sezonie bronili: Broda P., Salwach R., Obłoza D., Flis J, Kurosz R., Lech M., Bednarz H., Czyrny D., Boratyn P., Gwóźdź M., Dec M., Najsarek K., Wilk K., Kowal M., Pikuła S., Andreasik P., Mikus A., Kruk S., Barszczak D., Szewczyk J., Bogacz Sz., Przewrocki A., Pieczek T., Słoma M., Majba T., Mirek P., Piątek M., Kluz C.

Gazeta codzienna „Nowiny” uznała, że w jedenastce sezonu 4 ligi na pozycji bramkarza najlepszy był zawodnik Orła Robert Kurosz. Brawo Robert!

Orzeł do rozgrywek Młodzieżowych Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej zgłosił 4 zespoły:

  • juniorzy starsi – trener Patryk Broda. Rundę jesienną w grupie C zakończyli na
    3 miejscu i awansowali do grupy B. Rundę wiosenną zakończyli na 7 miejscu i spadli do grupy C,
  • juniorzy młodsi – trener Grzegorz Łuczyk. W całym sezonie spisali się na „szóstkę”.
    W rundzie jesiennej w grupie D zajęli 1 miejsce, wygrali wszystkie 12 meczy
    i awansowali do grupy C. Na wiosnę wygrali swoją grupę i awansowali do grupy B. Wszelkie brawa dla drużyny i trenera,
  • trampkarze młodsi – trener Robert Gilarski. W rundzie jesiennej i wiosennej grali
    w grupie B, zajęli 8 miejsce i spadli do grupy C,+
  • młodzicy starsi – trener Robert Gilarski,. Po rundzie jesiennej spadli do grupy C, w rundzie wiosennej zajęli 2 miejsce i awansowali do grupy B.

Sezon 2021/2022

W sezonie 2021/2022 w 4 lidze występowało 20 drużyn i było już bez podziału na grupę mistrzowską i spadkową, ale dalej ciekawie w walce o awans i utrzymanie Orzeł rozpoczyna przygotowania do sezonu treningami otwartymi w dniach 7-8 lipca.

Do drużyny przybyli: Adrian Halwa (Hetman Laszki), Dawid Stypa (Sokół Nisko), Bartłomiej Fluda (SMS Resovia), Hubert Makowski (JKS Jarosław), Sebastian Pikuła (powrót zwypożyczenia). Początkiem września do drużyny dołączył Jakub Barański, zawodnik Lecha Poznań (grał w centralnej lidze juniorów młodszych).

Ubyli: Adrian Przewrocki (MKS Kańczuga), Jakub Szewczyk (Huragan Gniewczyna), Marek Gwóźdź (koniec kariery).

Sezon rozpoczęto 14/15 sierpnia. Z rozpoczęciem rozgrywek zbliżała się czwarta fala pandemii COVID-19. Mecze rozgrywano przy 50% frekwencji. Inauguracja nowego sezonu była dla Orła bardzo nieudana. Przegrywamy w Przemyślu z Polonią 2:4 (2:1) a w Przeworsku ze Stalą Łańcut 0:4 (0:3). To były bardzo bolesne porażki. Przełamanie drużyny Pawła Załogi nastąpiło w 3 kolejce, Orzeł pokonał na wyjeździe Czarnych Trześć 1-0 (0-0). Zwycięską bramkę zdobył w 90 min. Bartłomiej Fluda. Kolejny mecz derbowy w Przeworsku z faworyzowanym JKSJarosław zakończył się remisem 1:1 (1:0).

Bardzo cenne 3 punkty zdobywamy wKolbuszowej Dolnej, wygrywając z Sokołem 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę strzela Piotr Boratyn. Orzeł ugrywa również ważny punkt na trudnym terenie, remisując bezwarunkowo w Sanoku zEkoballem.

W zaległym meczu 8 kolejki pokonujemy w Przeworsku Głogowie Głogów Małopolski 2:0 (1:0). Bardzo dobry mecz rozegrał Robert Kurosz, który obronił rzut karny. W następnych 4 meczach gramy nieskutecznie i pechowo, zdobywając tylko 1 punkt, remisując na własnym boisku w meczu derbowym z MKS Kańczuga 1:1 (0:0). Orzeł powrócił na zwycięski szlak w 14 kolejce wygrywając u siebie z Błękitnymi Ropczyce 3:0 (1:0). „Takd obrego meczu dawno już nie zagraliśmy, cieszymy się bardzo, musimy teraz to podtrzymać i jak najszybciej wydostać się ze strefy spadkowej” mówił po meczu trener Paweł Załoga.

Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki to w Polsce czas zadumy i pamięci o zmarłych. W tych właśnie dniach na przeworskich cmentarzach z inicjatywy Burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela, Przewodniczącego Rady Miasta Tomasza Majby oraz przedstawicieli środowisk sportowych na grobach byłych sportowców i działaczy Orła zapłonęły znicze z herbem miasta i klubu
z napisem PAMIĘTAMY. Sportowcy i działacze zasługują na pamięć – to sprzyja naszej tożsamości klubowej.

Marzenia trenera Pawła Załogi na podtrzymanie dobrej gry po wygranym meczu z Błękitnymi Ropczyce nie spełniły się. Orzeł do końca rundy spisywał się bardzo słabo. W 5 meczach zdobył tylko 2 punkty – remisując w Przeworsku z Wisłokiem Wiśniowa i Stalą II Mielec po 1:1. W meczu z Wisłokiem Wiśniowa punkt uratował Robert Kurosz, który w szóstej minucie doliczonego czasu gry strzela bramkę głową po wykonanym rzucie rożnym. W meczu z Stalą II Mielec do remisu doprowadził w 85 min. Kacper Najsarek. Orzeł kończy rundę jesienną z dorobkiem 17 punktów na 18 pozycji.

Przed rundą wiosenną do drużyny przybyli: Konrad Domoń (Resovia Rzeszów), Bartłomiej Buczek (Głogowia Głogów Małopolski), Szymon Barszczak (MKS Kańczuga), Karol Wilk (Stal Nowa Dęba).

Ubyli: Damian Barszczak (GKS Orły). Sebastian Pikuła (Kaszowianka Kaszów), Marcin Dec (Sokół Kamień), Adrian Halwa (Błękitni Ropczyce), Jakub Barański (Stal Rzeszów), Hubert Bednarz (PRO-100 Wietlin).

Od 1 marca 2022 r. mecze ponownie mogły odbywać się z pełnym udziałem publiczności. Dla Orła będącego w strefie spadkowej, każdy mecz w rundzie wiosennej był meczem o życie. Wiosenną batalię o utrzymanie orłowcy rozpoczęli niestety od porażki. W Łańcucie ulegli Stali 0:3 (0:1).
W następnym meczu po bramkach Boratyna i Buczka wygrywamy w Przeworsku z Czarnymi Trześń  2:0 (0:0).

Sędziowie i zawodnicy wyszli na boisko z młodymi piłkarzami z przeworskich szkółek piłkarskich: Szkółka „Orzełek” i Akademia Perfekt. Młodzi piłkarze nieśli tabliczki z namalowaną flagą Ukrainy i napisem „STOP WAR” nawołując do zakończenia inwazji Rosji na Ukrainę. Po dwóch przegranych meczach w Jarosławiu z JKS 0-2 (0-2) i w Przeworsku z Polonią Przemyśl 1-2 (0-1), podopieczni Pawła Załogi zagrali dobry mecz i wygrali wysoko w Przeworsku z Sokołem Kolbuszowa Dolna 5:1 (2:0). Przegrywamy niestety kolejny mecz wyjazdowy w Krośnie z Karpatami 1:2 (0:1).

Orzeł po dwóch zwycięstwach u siebie z Ekoballem Sanok 1:0 (0:0) i na wyjeździe z Głogovią Głogów Małopolski 2:1 (1:0) miał obowiązek wygrać w Przeworsku z Legionem Pilzno – niestety przegrał 0:1 (0:0) co znaczyło że w oczy zaglądało widmo spadku. Po meczu z Legionem Pilzno Załoga mówił „musimy szybko się pozbierać, nie możemy załamywać się, zostało jeszcze sporo grania”. Nadzieja, że jeszcze nie wszystko stracone legła jednak w gruzach w następnych przegranych meczach w Przeworsku z Arłamowem Ustrzyki Dolne 1:3 (0:0) i w Kańczudze z MKS 2:3 (2:1).
W sobotę 21 maja Orzeł przegrywa trzeci mecz z rzędu w Przeworsku z Igloopolem Dębica 1:3 (0:1) a trener Paweł Załoga rezygnuje z prowadzenia Orła. Do końca rozgrywek pozostało do rozegrania 6 spotkań.

25 maja funkcje trenera Orła obejmuje Patryk Broda, a pomaga mu Robert Kurosz. Duet ten prowadzi drużynę do końca sezonu. Drużyna pod wodzą nowych trenerów wygrywa dwa kolejne mecze,
w Ropczycach z Błękitnymi 2:1 (1:0) i w Przeworsku z Sokołem Kamień 2:0 (1:0). Tak mówił po meczu z Sokołem Patryk Broda: „gramy do końca, będziemy w każdym meczu walczyć o trzy punkty i będziemy liczyć na to, że los się do nas uśmiechnie i się utrzymamy”. Orzeł istotnie nie zamierzał się żegnać z ligą i wygrał kolejny wyjazdowy mecz w Wiśniowej pewnie pokonując Wisłok 4:1 (1:0).

W meczu ostatniej szansy (36 kolejka) Orzeł przegrał na własnym boisku z liderem rozgrywek KS Wiązownica 0:3 (0:1) i musiał pogodzić się ze spadkiem, który bardzo bolał. Wiązownica natomiast w szampańskich nastrojach fetowała awans do III ligi na dwie kolejki przed końcem rozgrywek. Sukces w sporcie ma ten sam smak – cieszą się duzi i mali, a porażka boli tak samo.

W meczu o „pietruszkę” wygrywamy w Mielcu ze Stalą II 4:2 (1:1). W 85 minucie tego spotkania w drużynie seniorskiej debiutuje utalentowany 16-letni bramkarz Mateusz Łuczyk. Mateusz w tym sezonie reprezentował barwy Orła w kategoriach U-17 i U-19. Brawo Mateusz – życzymy sukcesów. Remisem u siebie 2:2 z Izolatorem Boguchwała, żegnamy się z IV ligą. Z IV ligą pożegnało się aż osiem drużyn. Orzeł kończy sezon na 17 miejscu w tabeli z dorobkiem 43 punktów, bramki 48-62.

Barw Orła w sezonie bronili Salwach R., Broda P., Flis J., Kowal M., Kruk S., Czarny D., Kurosz R., Stypa P., Boratyn P., Domoń K., Makowski H., Lech M., Buczek B., Najsarek K., Bednarz H., Pikuła S., Wilk K., Barszczak D., Fluda B., Barszczak Sz., Bogacz Sz., Dec M., Kocur M., Halwa A., Barański J., Mirek P., Majba T., Łuczyk M. W rozgrywkach młodzieżowych Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej brały udział 3 drużyny Orła:

  • Juniorzy Starsi – „A1 grupa B” grupa 2 – trener Patryk Broda, Grzegorz Łuczyk – zakończyli rozgrywki na 5 miejscu,
  • Juniorzy Młodsi – „B1 grupa B” grupa 2 – trener Grzegorz Łuczyk – kierownik drużyny Hieronim Starzec – zakończyli rozgrywki na 5 miejscu,
  • Trampkarze Starsi – „C1 grupa B” grupa 2 – trener Robert Gilarski – zakończyli rozgrywki na 6 miejscu.

Wszystkie nasze drużyny pozostały w swoich grupach na następny sezon.

Dużym sukcesem sportowym zakończył sezon zawodnik Orła Tomasz Majba, który został powołany na konsultacje szkoleniową Reprezentacji Polski do lat 19 w futsalu, która miała miejscew Pruszkowie 1-3 czerwca 2022 r. Tomasz reprezentował w tym sezonie barwy Orła w kategorii U-17, U-19 i w pierwszej drużynie. Tomek to również zawodnik drużyny Futsal Team Przeworsk, która w kategorii U-17 na Mistrzostwach Polski w styczniu 2022 r. wywalczyła wysokie 4 miejsce. Brawo Tomek – życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Sezon 2022/2023

Spadek drużyny do klasy okręgowej spowodował duże zmiany kadrowe Orła. Nowym trenerem został Marcin Laska. Marcin jest wychowankiem Orła. Ostatnio prowadził KS Wiązownica, a we wcześniejszych sezonach grupy młodzieżowe Orła (juniorów starszych i młodszych). Z drużyny ubyli: Kurosz, Makowski, Salwach, Domoń, Kruk, Flis, Wilk, Czyrny, Buczek, Stypa, Barszczak. Ubyło 8 zawodników podstawowej jedenastki rundy wiosennej. Przybyli: Bieleń Jakub (Sokół Kolbuszowa Dolna), Gurak Artur, Kielich Sylwester, Strus Edwin (MKS Kańczuga) Piątek Marcin (Huragan Gniewczyna). Gurak, Strus, Piątek to wychowankowie Orła.
Kadra Orła na rundę jesienną liczyła 25 zawodników, w tym aż 19 wychowanków, był to młody zespół. Faworytem nowego sezonu rozgrywek była Pogoń Sokół Lubaczów, która dokonała wielu spektakularnych wzmocnień drużyny. W dniu 28.07.2022 r. walne zebranie sprawozdawczo wyborcze dokonało zmian w statucie klubu i wybrało nowe władze; prezesa, zarząd i komisje rewizyjną.


Na pierwszym posiedzeniu zarządu wybrano v-ce prezesa, sekretarza i skarbnika, a na posiedzeniu komisji rewizyjnej przewodniczącego. Nowe władze klubu:
Zarząd
1. Grzegorz Bieniasz Prezes
2. Dariusz Najsarek V-ce Prezes
3. Hieronim Starzec Sekretarz
4. Jan Kamecki Skarbnik
5. Stanisław Słysz Członek
6. Piotr Pikula Członek
7. Łukasz Jankowski Członek

Komisja Rewizyjna
1. Tadeusz Bajdak Przewodniczący
2. Norbert Miller Członek
3. Piotr Chmielewski Członek

Orzeł udanie zainaugurował sezon w klasie okręgowej podopieczni Marcina Laski pokonali na wyjeździe Płomień Morawsko 2:1 (0:1).Bramki dla Orła zdobyli Strus i Kocur, Bielen obronił rzut karny. Piłkarze zwycięstwem przywitali się również z własną widownią pokonując Hetman Laszki 2:1 (1:0).Skromnym bezbramkowym remisem kończymy mecz w Pruchniku. Po kolejnym wygranym meczu w Przeworsku 2:1 (0:1) z Błękitnymi Kaszyce, przegrywamy sensacyjnie w Urzejowicach z Promykiem 2:1. Orzeł wrócił na zwycięską ścieżkę w 6 i 7 kolejce pokonując w Przeworsku Start Lisie Jamy 5:0 (1:0), a w Kańczudze MKS 4:0 (3:0).
W Przeworskim meczu debiutowali w drużynie dwaj juniorzy: Szymon Kiełbicki i Filip Krupa. Po tych wygranych umocniliśmy się, na pozycji v-ce lidera. Liderem był faworyt Pogoń Sokół Lubaczów. W meczu na szczycie w Przeworsku Pogoń wygrała z Orłem 3:2 (1:1) i powiększyła przewagę do 8 punktów. Wielka szkoda, bo Orzeł w najważniejszym meczu rundy jesiennej był równorzędnym zespołem. W piłce nożnej argument własnego stadionu należy wykorzystać.
Po przegranym meczu z pogonią Orzeł rozgromił San Gorzyce 7:1 (4:1), podopieczni Marcina Laski potrafili utrzymać dobrą skuteczność gry (wyjątek mecz z Piastem Tuczempy) do końca rundy.
Wygrał 5 meczy i 1 zremisowali:
- w Przeworsku z Orłem Torki 2:1 (2:0)
- w Gniewczynie z Huraganem 5:1 (3:1)
- w Gorliczynie z Gorliczanką 6:2 (3:1) hat trick Macieja Lecha
- w Przeworsku z Piastem Tuczempy 0:0
- w Piwodzie z Santosem 5:0 (1:0) Debiut 17-latków; Antoniego Pelca i Szymona Szpytmy
- w Przeworsku z Zdrojem Horyniec 2:0 (0:0). Debiut 16-latka Tomasza Bruda.
Mistrzami jesieni zostali piłkarze Pogoni Sokół Lubaczów. Tytuł wicemistrzowski przypadł naszym piłkarzom (35 punktów Bramki 45:12).

W dniu 9 stycznia 2023 r. ponad rocznej rozbudowie otwarto ośrodek rekreacyjno-turystyczno-sportowy przy ul. Budowlanych. Ośrodek otrzymał bieżnie 400-metrową, bieżnie 100 i 110-metrową, skocznie w dal, wzwyż i do trójskoku, rzutnie do pchnięcia kulą, rozbudowano skatepark, pomieszczenia MOSIR otrzymał nowe szatnie.
Bieżnia wokół boiska piłkarskiego została otoczona ogrodzeniem, boisko zostało oświetlone i wyposażone w system nawadniania. Wybudowano dwie wiaty dla zawodników rezerwowych. Cały ośrodek zabezpieczono systemem monitorującym, obiekt spełnia warunki stadionu LA i dla gry w piłkę nożną. Inwestycja ta jak również planowana w najbliższym czasie rozbudowa stadionu piłkarskiego dowodzi, że sprawy sportu i kultury fizycznej leżą na sercu Burmistrzowi miasta dr. Leszkowi Kisielowi.
Orzeł przygotowania do rundy wiosennej rozpoczął 17 stycznia. Kadra drużyny do rozgrywek została osłabiona. Z drużyny ubyli: Pikula, Majba, Fluda, Młodnicki, Bogacz, Kijanka. Ubyło dwóch zawodników z podstawowej jedenastki rundy jesiennej Pikula i Majba. Dużą zagadka i zaskoczeniem dla kibiców było odejście wychowanka Tomasza Majby, który zasilił skład rywala za miedzy Gorliczankę Gorliczyna.

Skład drużyny uzupełnił tylko Paweł Gurak, wychowanek Orła, który powrócił ze Startu Pruchnik.
Kadra Orła na rundę wiosenną liczyła 20 zawodników w tym 17 wychowanków, dalej był to młody zespół. W spotkaniu inauguracyjnym rundy wiosennej Orzeł pokonał w Przeworsku Płomień Morawsko 3:1 (2:1). Bramki zdobyli: Broda, Boratyn, Struś. W następnych dwóch spotkaniach tylko remisujemy w Laszkach z Hetmanem 0:0, a w Przeworsku ze Startem Pruchnik 2:2 (1:1). W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi (duże opady śniegu), ZPN Podokręg Jarosław odwołał wszystkie rozgrywki zaplanowane na 8 i 11 kwietnia.

W czwartym meczu rundy wiosennej w dniu 16.04.2023 Orzeł zrewanżował się w derbowym spotkaniu Promykowi Urzejowice za jesienną porażkę wygrywając 2:1 (0:0). Trzy punkty zapewnił 17-letni Szymon Szpytma zdobywając zwycięską bramkę w 90 minucie meczu. Dla Szymona była to pierwsza zdobyta bramka w seniorskiej drużynie. Mecz z Promykiem miał bardzo uroczystą oprawę, ponieważ był to dla Piotra Boratyna kapitana drużyny 500 meczem mistrzowskich w barwach Orła. Piotr zadebiutował w naszym klubie 6.08.1995 r. w spotkaniu wygranym w Przeworsku z Sokołem Sieniawa 4:0. Zasługi Piotra dla naszego klubu:
- 500 meczów mistrzowskich w barwach biało-czerwonych,
- 20 sezonów gry/ w tym 15 ostatnich sezonów czołowy zawodnik/,
- zdobywca 211 bramek,
- 8-krotny klubowy król strzelców /21 bramek w sezonie 2023/2024/,
- 7-krotny zdobywca Hattricka,
- zdobywca 4 bramek w meczu,
- w dniu 14.05.2008 r. po raz pierwszy z drużyną w historii klubu zdobywa puchar Polski na szczeblu okręgu Jarosław, w dniu 22.06.2010 r. zdobywa puchar po raz drugi. W obu meczach jest bohaterem w pierwszym zdobywa dwie bramki a w drugim 3 bramki,
- na pierwszej gali piłkarskiej OZPN Jarosław w 2017 r. został uznany za najlepszego zawodnika w klasie okręgowej.
W dowód uznania i podziękowania Jubilat przed meczem otrzymał okolicznościowa koszulkę, list gratulacyjny, Voucher oraz pamiątkowa statuetkę. Okolicznościową statuetkę wręczył dr Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska, a suweniry w imieniu zarządu klubu wręczyli prezes Grzegorz Bieniasz i v-ce prezes Dariusz Najsarek.

Mecz uświetniała eskorta młodych adeptów piłki nożnej piłkarskiego przedszkola z akademii piłkarskiej MKS Orzeł Przeworsk. Liczna widownia (około 400 osób) brawami na stojąco nagrodziła zasługi Piotra dla Klubu. Po meczu Piotr od kibiców otrzymał okolicznościowy puchar. Piotr Boratyn to absolutna legenda Orla Przeworsk-piłkarz z krwi i kości, sportowiec do naśladowania.

Drugi wyjazdowy mecz Orla ze Startem Lisie Jamy kończy się remisem 2:2, a dzień po meczu 24.04.2023 zarząd klubu dziękuje trenerowi Marcinowi Lasce za współprace. Nowym grającym trenerem do końca sezonu został Patryk Broda. Debiut trenerski Patryka był udany w meczu derbowym w Przeworsku Orłowscy wygrali z MKS Kańczuga 2:1 (2:1).
W dniu 28 kwietnia 2023 r. uroczyście otwarto stadion lekkoatletyczny, a Ośrodkowi Rekreacyjno-Turystyczno-Sportowemu przy ul. Budowlanych w Przeworsku nadano imię Kazimierza Kruczyńskiego. Program uroczystości został wzbogacony zawodami lekkoatletycznymi w ramach I Przeworskiej Olimpiady Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce. Był to prawdziwy dzień sportu w Przeworsku. Kazimierz Kruczyński to ikona MKS Orzeł Przeworsk- kochał sport, zakochał się w klubie któremu bezgranicznie i oddanie służył od powstania w 1945 r. do 1990 r. Jako trener i wychowawca siatkarek, sędzia sportowy i działacz. Ogromne zamiłowanie do piłki siatkowej i wytrwałość w działaniu powodowały, że cieszył się dużym autorytetem. Za służbę klubowi został odznaczony złotym medalem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i złotą odznaką ,,za zasługi dla sportu". Pan Kazimierz Kruczyński to znak szacunku i wdzięczności

W meczu na szczycie 3 maja lider Pogoń Sokół Lubaczów- wicelider Orzeł, Pogoń wywiązała się z nawiązką z roli faworyta i rozbiła Orla 6:1 (4:1). Ta wstydliwa porażka bardzo bolała sympatyków Orla. Po tym meczu Pogoń Lubaczów była już niemal pewna awansu do IV ligi. Orzeł poprawił nieco humor kibicom pokonując wysoko na własnym boisku San Gorzyce 5:2 (3:1). Ozdobą meczy była bramka Pawła Guraka, który atomowym strzałem z dystansu przymierzył w samo okienko. Ogromna radość swoim kibicom sprawiają Orłowcy w dniu 14.05.2023r. gromiąc na wyjeździe Orzeł Torki 9:1 (5:0).

To najwyższa wygrana w historii klubu na wyjeździe. Bramki w tym meczu zdobyli: Kielich 3, Gurak P. 2, Struś, Piątek, Kocur, Boratyn, Podobnie jak jesienią Orzeł gromi spotkaniu derbowym Huragan Gorliczyna 6:0 (1:0) i pewnie wygrywa z Gorliczanka Gorliczyna 3:1 (2:1). Bramki z Huraganem zdobyli: Kielich 2, Piątek, Mirek, Boratyn, Pieczek. Dla Mirka i Pieczka były to debiutanckie bramki w pierwszej drużynie. Hitowy mecz 28 kolejki rozgrywek Piast Tuczempy (3 miejsce w tabeli)- Orzeł (wicelider) wygrywają Orłowcy 1:0 (1:0), a bohaterami spotkania zostają zdobywca bramki Piotr Boratyn i broniący karnego Mateusz Łuczyk. W przedostatnim meczu sezonu Orzeł wygrywa na własnym boisku z Santosem Piwoda 2:1 (1:1), a w ostatnim meczu tylko remisuje na wyjeździe z Zdrojem Horyniec 2:2 (0:2). Podopieczni Patryka Brody kończą sezon na drugim miejscu z dorobkiem 67 punktów. Bramki 85-33. Kibice wybrali zawodnikiem sezonu, króla strzelców(16 bramek) Sylwestra Kielicha, który od sponsora firmy Tech-Projekt otrzymał w nagrodę markowy zegarek Lorus,
Barw Orła w sezonie bronili: Gurak A, Obłoza D, Kowal M, Broda P, Kielich S, Bieleń I, Kocur M, Struś E, Boratyn P, Krupa F, Piątek M, Lech M, Pikula S, Gurak P, Najsarek K, Majba T, Kiełbicki Sz, Mirek P, Łuczyk M, Pelc A, Fluda B,Szpytma Sz, Młodnicki K, Brud T, Bogacz Sz, Pieczek T, Kijanka P.W rozgrywkach młodzieżowych Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej brały udział dwie drużyny Orla:
- Juniorzy Starsi- ,,Al grupa B" grupa 2, trener Grzegorz Łuczyk, kierownik drużyny Hieronim Starzec-zakończyli rozgrywki na 6 miejscu.
- Juniorzy młodsi ,,Bl grupa C grupa 3, trener Waldemar Kornafel - zakończyli rozgrywki na 3 miejscu.W Przeworsku, w dwóch meczach rozgromili rywali; Brzozowię Brzozów 10:0 i JKS SMS Jarosław 10:1.
Trampkarze starsi trenowani przez Grzegorza Luczyka zostali w tym sezonie zgłoszeni do rozgrywek w klasie okręgowej grupa 2 (7 zespołów) OZPN Jarosław. Najmłodsi piłkarze Orła zdominowali te rozgrywki- rozbili swoich rywali. Uzyskany wynik to:
- wygrali wszystkie 12 meczy
- zdobyli 103 bramki, stracili tylko 2
- odnieśli 5 zwycięstw z wynikiem dwucyfrowym: w Wiązownicy 11:1, w Przeworsku z Huraganem Basznia Dolna 13:0, w Manasterzu 10:0, w Przeworsku ZKS Szówsko14:0, w Gniewczynie z Huraganem 10:0.w meczu z ZKS Szówsko Przemysław Biały strzela 6 bramek, niesamowite wyniki – to rekordy klubowe w tej kategorii rozgrywek.

Wielkie brawa dla trampkarzy i ich trenera. Od września 2022 r. w Akademii Piłkarskiej Orła trenuje grupa najmłodszych adeptów piłki nożnej, to chłopcy i dziewczynki z Piłkarskiego Przedszkola z roczników: 2016, 2017, 2018.

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości