Kilka pytań. Rozmowa z prezesem MKS Orzeł

Rozmowa z prezesem MKS Orzeł, Grzegorzem Bieniaszem. Podsumowanie rundy jesiennej.

"Tak jak zapowiadaliśmy, dajemy szansę gry wychowankom i naszej zdolnej młodzieży"

1. Za nami runda jesienna, Orzeł zaczął tak sobie ale końcówka była już udana.

Grzegorz Bieniasz: Zgadza się, runda jesienna za nami. Rozpoczęliśmy ją od dwóch remisów. Druga część rundy była już bardzo udana, w ostatnich siedmiu kolejkach zdobyliśmy 19 punktów (bramki 23-3) co pozwoliło naszej drużynie wywindować się na pierwsze miejsce w tabeli z przewagą czterech punktów nad drugą drużyną.

2. Zdarzały się niestety głupie remisy z czego to wynikało.

GB: Tak jak wspomniałem, zaczęliśmy od dwóch remisowych spotkań. W dalszej części rozgrywek jeszcze czterokrotnie dzieliliśmy się z przeciwnikami punktami. Najbardziej zaskakujące były remisy w meczach z MKS Kańczuga i Płomieniem Morawsko w których to prowadziliśmy odpowiednio 3:1 i 2:0. Być może zbyt szybo uwierzyliśmy, że mecze już są wygrane, ważne że zostały wyciągnięte wnioski i w dalszej części rundy takich sytuacji już nie było.
Wydaje mi się również, że nasza drużyna w której było kilku nowych zawodników potrzebowała trochę czasu aby to wszystko zafunkcjonowało, a nowy trener Arkadiusz Kiszka przekazywał zawodnikom swoją filozofię gry zespołu. W drugiej części rundy jesiennej funkcjonowało to już należycie i zapunktowaliśmy solidnie.

3. Jak oceniasz młodzież, która zagrała w zespole.

GB: Tak jak zapowiadaliśmy, dajemy szansę gry wychowankom i naszej zdolnej młodzieży. Przykłady, Edwin Struś jest drugim strzelcem zespołu, Mateusz Kowal przebojem wdarł się do pierwszej jedenastki a sporo meczów zagrał Paweł Gurak. Do składu wyjściowego mocno pukają Marcin Piątek czy też Sebastian Pikuła. W odwodzie są Przemek Paluch i Patryk Kijanka którzy są w kręgu zainteresowań trenera pierwszej drużyny. Warto wspomnieć, że w niektórych spotkaniach od pierwszej minuty występowało na boisku trzech młodzieżowców.

4. Transfer Radka Strączka był chyba strzałem w dziesiątkę.

GB: Na Radka liczyliśmy już w rundzie wiosennej rozgrywek IV ligowych, niestety względy zdrowotne nie pozwoliły mu na występy. Radek występuje w formacji defensywnej a sześciokrotnie w obecnych rozgrywkach pokonał bramkarza rywali i jest trzecim strzelcem drużyny.
Mamy trzon drużyny złożony z zawodników związanych z naszym miastem i powiatem co nas bardzo cieszy a w zespole panuje bardzo dobra atmosfera.
Wracając do Radka zaryzykuję stwierdzenie, że z Radkiem i Damianem Misiło którzy nie mogli nam pomóc w rundzie wiosennej z powodu kontuzji nadal występowalibyśmy w IV lidze podkarpackiej.

5. Czyja postawa w klasie okręgowej zaskoczyła najbardziej a kto twoim zdaniem rozczarował.

GB: Na plus na pewno należy ocenić postawę SanoczankI Święte która przez długi czas znajdowała się na czele tabeli, natomiast niespodzianka in minus to postawa Huraganu Gniewczyna.

6. Piotr Boratyn przeżywa kolejną młodość ale czy nie przydał by mu się ktoś drugi do strzelania bramek.

GB: Z postawy Piotra jesteśmy zadowoleni, jest gwarantem dwucyfrowej liczby bramek w rundzie. Co do drugiej części pytania to obecnie sondujemy rynek a co z tego wyjdzie czas pokaże.

7. Jak jesteśmy przy transferach jakie pozycje myślicie wzmocnić w zimie.

GB: Dokonujemy przeglądu kadry drużyny i będziemy poszukiwać graczy do każdej formacji.

8. Jest już plan przygotowań do rundy wiosennej?

GB: Tak, plan przygotowań jest już gotowy. Pod okiem trenera Arkadiusza Kiszki drużyna będzie trenować na obiektach MOSiR w Przeworsku, zaplanowanych jest 7 spotkań kontrolnych z drużynami IV i V ligi.
Być może uda nam się zorganizować obóz przygotowawczy.

9. Na koniec czego życzyć Grzegorzowi Bieniaszowi w życiu prywatnym i sportowym w nadchodzącym już nie długo nowym roku.

GB: Przede wszystkim zdrowia, aby zawodników omijały kontuzje i aby kolejna nasza rozmowa w czerwcu odbyła się w dobrych nastrojach.

W imieniu zarządu klubu oraz drużyny chciałem podziękować naszym kibicom którzy wspierają nas liczną obecnością na meczach na stadionie w Przeworsku jak i w meczach wyjazdowych. Osobne podziękowania dla kibiców przebywających na emigracji którzy mimo odległości są z klubem i mocno go wspierają.
Podziękowania dla sponsorów którzy wspierają MKS Orzeł.

Dziękuję za rozmowę.
Rozmowę przeprowadził: Grzegorz Kostka