Inauguracja rundy wiosennej Juniorów Starszych

Podkarpacka Liga Juniorów Starszych
APPN MUKS Stal Mielec – Orzeł Przeworsk
19.03.2022r. godzina 13.30

Tuż przed inauguracją sezonu drużyny U-19, trener Patryk Broda odpowiedział nam na kilka pytań.

- Jak przebiegały przygotowania do nowego sezonu, czy trener jest zadowolony ze stworzonych warunków treningowych.

Przygotowania do sezonu przebiegały dobrze, w zaplanowanym harmonogramie. Co do warunków, myślę że wszystko było tak jak trzeba jeżeli chodzi o warunki oraz obiekty treningowe.

- Występujesz w pierwszej drużynie Orła, jak przyjmowani są młodzi zawodnicy przez bardziej doświadczonych piłkarzy.

Wiadomo że wejście młodego zawodnika do drużyny nie jest prostą sprawą dla niego. Ja to wiem z własnych doświadczeń, bo też kiedyś wchodziłem do szatni seniorów. Ze swojej strony staram się pomagać tym młodym chłopakom się odnaleźć, ale najwięcej tu zależy od nich, od ich pracowitości, zaangażowania oraz mocnego charakteru.
Moim zdaniem młodzi zawodnicy są przyjmowani na treningach dobrze przez starszych kolegów aczkolwiek mniej się od nich wymaga niż w latach wcześniejszych.

- Drużyna U-19 występuje w mocnej grupie ligi podkarpackiej, jakie cele stawiane są przed drużyną w kolejnej rundzie.

Tutaj powiem krótko: naszym celem jest zajęcie miejsca w środku tabeli które da utrzymanie się w ciężkiej lidze podkarpackiej, z której spada połowa drużyn.
Zadanie przed nami jest bardzo ciężkie, ale nie jest ono nie wykonalne, więc zakasamy rękawy i zaczynamy od pierwszego meczu walczyć o nasz cel.

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia

Kadra drużyny U-19

Bramkarze: Mateusz Łuczyk, Filip Maga

Obrońcy: Tomasz Brud, Igor Cużytek, Filip Kierepka, Szymon Korzeniowski, Filip Krupa, Antoni Pelc, Tobiasz Pieczek