Juniorzy bez punktów w Mielcu

APPN MUKS Stal Mielec – MKS Orzeł Przeworsk 2-1 (1-0)

Od porażki w Mielcu drużyna juniorów starszych naszego klubu zaczęła rozgrywki w lidze podkarpackiej.

Pierwsza połowa meczu przebiegała z lekką przewagą gospodarzy, którym w napędzaniu akcji ofensywnych sprzyjał mocno wiejący wiatr. Pomimo tego, to zawodnik Orła pierwszy trafił do bramki. W 31 min Krystian Kowal precyzyjnym strzałem „w okienko” pokonał bramkarza Stali lecz sędzia spotkania uznał, że wcześniej zawodnik gospodarzy zagrał piłkę ręką i podyktował rzut wolny dla naszej drużyny. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, gola „do szatni” zdobyli Mielczanie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego przy dużej pomocy wiatru znalazło bezpośrednio drogę do bramki . W ostatnich sekundach pierwszej połowy, Stal miała jeszcze jedną doskonałą sytuację do podwyższenia wyniku lecz tym razem świetnie w bramce spisał się Mateusz Łuczyk, który nie dał się pokonać w sytuacji sam na sam z piłkarzem gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się od szybko straconej bramki na 2-0. Akcja prawym skrzydłem gospodarzy zakończona została celnym ,mocnym strzałem z bliskiej odległości. Gospodarze w tym okresie osiągnęli przewagę na boisku, stworzyli kilka groźnych sytuacji ale bardzo dobrze w bramce spisywał się nasz bramkarz.

W 81 min spotkania Orzeł zdobył bramkę kontaktową. Składną kontrę płaskim, mocnym strzałem z dystansu wykończył Szymek Bogacz i od tego momentu to zawodnicy z Przeworska przejęli inicjatywę na boisku. Szanse na wyrównanie juniorzy Orła mieli po rzutach wolnych, wykonywanych z odległości ok. 20 m od bramki ale strzały Tomka Majby i Tobiasza Pieczka pewnie wyłapał bramkarz gospodarzy.

Orzeł: Mateusz Łuczyk, Tobiasz Pieczek, Filip Krupa, Tomasz Brud, Filip Kierepka, Antoni Pelc, Cezary Kluz, Szymon KIełbicki, Karol Ochyra, Tomasz Majba, Krystian Kowal oraz Szymon Bogacz, Karol Kopczyński, Jakub Kisiel, Kamil Stecko, Łukasz Rydzik