Prezentujemy relację oraz galerię zdjęć ze spotkania drużyny U-19

Podsumowanie weekendu

Podkarpacka Liga Juniorów Starszych
EKOBALL STAL Sanok – MKS Orzeł Przeworsk 3-2 (3-0)

Słaba pierwsza połowa i pogoń za wynikiem w drugiej, tak można opisać niedzielny mecz podopiecznych trenera Patryka Brody w Sanoku.
Początek niedzielnego spotkania to wzajemne badanie sił w którym żadnej z drużyn nie udało się stworzyć sytuacji podbramkowej.
Jako pierwsi swoją szansę na gola mieli juniorzy Orła, w 15. minucie po składnej akcji w sytuacji sam na sam znalazł się Szymon Bogacz, lecz jego strzał był minimalnie niecelny. W 23. minucie spotkania, gospodarze wyszli na prowadzenie. Błąd w ustawieniu naszej obrony wykorzystał M.Zagórda, który mocnym strzałem z 10 m pokonał Mateusza Łuczyka. W 35. minucie Stal zdobyła bramkę po kontrowersyjnym rzucie karnym (Ł.Piotrowski).
W zamieszaniu podbramkowym, jeden z naszych obrońców wślizgiem wybijał piłkę z pod nóg zawodnika gospodarzy lecz sędzia spotkania uznał, że był on faulowany i mimo protestów naszych zawodników wskazał na „wapno”.
W 45. minucie po centrze z rzutu wolnego gospodarze podwyższyli wynik spotkania na 3-0. Znów błąd w ustawieniu naszej obrony wykorzystali gospodarze i z gola ponownie cieszył się Ł.Piotrowski.
Druga połowa meczu to już zdecydowana przewaga drużyny Orła, która w ciągu pierwszych 15 minut wypracowała sobie cztery „setki”. Niestety nasi zawodnicy razili nieskutecznością. Najpierw Krystian Kowal dwukrotnie stanął przed szansą na zdobycie gola, lecz nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy, a chwilę później nie trafił do bramki z bliskiej odległości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kolejną „setkę” zmarnował Szymon Kiełbicki, który z 10-go metra huknął prosto w bramkarza. Szansę na zdobycie gola miał również Tomasz Majba, po strzale którego piłkę z „okienka” wybił na rzut rożny bramkarz miejscowych.
W 75. min sygnał do odrabiania strat mógł dać Orłowi Tomasz Brud, ale i on po dobrze wykonanym rzucie rożnym nie potrafił skierować piłki z bliskiej odległości do bramki Stali.
Juniorzy Orła niemoc strzelecką przerwali dopiero w 78 minucie spotkania, gola bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Tomasz Majba, co jeszcze bardziej nakręciło naszych zawodników do gry o punkty w tym meczu. Zawodnicy Ekoballu mądrze się bronili, ograniczyli się do wybijania piłki, przeszkadzania w kreowaniu akcji ofensywnych naszym juniorom i dali sobie wbić jeszcze tylko jedną bramkę. W doliczonym czasie gry, rozmiary porażki zmniejszył Krystian Kowal, który otrzymał prostopadłe podanie od T.Bruda i ładnym, technicznym strzałem pokonał bramkarza miejscowych.
Orzeł: M.Łuczyk, T.Pieczek, T.Brud, F.Krupa, F.Kierepka, C.Kluz (46’ K.Kowal), T.Majba, S.Bogacz, J.Kisiel (46’ K.Kopczyński), S.Kiełbicki, K.Stecko (60’ Ł.Rydzik)
Link do fotogalerii z meczu:
W kolejnym spotkaniu które zostanie rozegrane już w najbliższą środę, nasi juniorzy wyjadą do Tarnobrzega na mecz z SMS Siarka II Tarnobrzeg.