Wywiad z Piotrem Boratynem

"Trzeba po prostu się z tym urodzić i kochać to co się robi"

WYWIAD Z PIOTREM BORATYNEM !!!

Zawodnik MKS Orzeł Przeworsk, Piotr Boratyn który w dniu 4 czerwca 2017r. rozegrał jubileuszowy 350 mecz w barwach Orła, udzielił z tej wyjątkowej okoliczności wywiadu.

Rozmowę przeprowadził Wojciech Zięzio wraz z Grupą EOP 1945.

1. Czy pamiętasz swój pierwszy mecz i pierwszą bramkę w barwach Przeworskiego klubu ?

- Pierwszy mecz w barwach Orła rozegrałem w sezonie 1995/96 z Sokołem Sieniawa, a pierwszą bramkę zdobyłem w spotkaniu z Wisłokiem Świętoniowa.

2. Kto jest twoim idolem piłkarskim ?

- Moimi idolami piłkarskimi są Alessandro Del Piero i Fernando Torres.

3. Jak wychować dzisiejsza młodzież aby była tak oddana klubowi jak Ty? I jak oceniasz obecną sytuację drużyn młodzieżowych w klubie ?

- Myślę że nie ma typowej metody, trzeba po prostu się z tym urodzić i kochać to co się robi, być wiernym klubowi w którym się wychowało mimo różnych decyzji podejmowanych w czasie przygody z piłką.
Co do młodzieży to największy szacunek należy się młodszym juniorom którzy muszą rozgrywać mecze w dwóch kategoriach wiekowych.

4. Czy surowe metody treningowe przekładają się na wyniki i atmosferę w drużynie?

- Według mnie do każdego treningu trzeba przykładać się jak najlepiej a wtedy wyniki przyjdą same tak jak i dobra atmosfera w drużynie.

5. Którego z trenerów wspominasz najbardziej i dla czego ?

- Trener Artur Łuczyk, ponieważ wprowadził profesjonalne metody treningowe a przede wszystkim dyscyplinę. Stworzył zespół który dobrą grą i wolą walki doprowadził do awansu do III ligi.

6. Grasz już wiele sezonów jak oceniasz obecną sytuację organizacyjną w klubie.

- Sytuacja w klubie jest stabilna w porównaniu do wcześniejszych sezonów.

7. Który z meczy Orła w Twojej karierze zapadł Ci najbardziej w pamięci pod względem kibicowskim, a który sportowym i dlaczego?

- Mecz pod względem kibicowskim to z JKS Jarosław w sezonie 2007/08. Wspaniała oprawa i 1500 kibiców na stadionie Orła, a także wszystkie mecze z Czuwajem Przemyśl. Jeśli chodzi o sprawy sportowe to mecz w III lidze z Motorem Lublin na Arena Lublin, mimo porażki super doświadczenie.

8. Czy masz pomysł na organizację gry drużyny w taki sposób aby wykorzystać zawodników w najbardziej efektywny sposób i czy w przyszłości widzi się w kadrze trenerskiej Orła?

- Myślę, że wszystko jest w głowach zawodników, każdy powinien grać na pozycji na której czuje się najlepiej, chyba że sytuacja podczas meczu zmusza do czegoś innego, ale najważniejsza jest walka.
Co do dalszej części pytania to czas pokaże.

9. Czy pamiętasz ile bramek zdobyłeś w barwach Orła ?

- W barwach Orła zdobyłem 155 bramek w oficjalnych meczach.

10. Jak oceniasz działalność Grupy Emigracja Orzeł Przeworsk 1945 ?

- Myślę że to wspaniały pomysł założenia tej grupy, fajnie że pamiętacie i pomagacie finansowo i sprzętowo w szczególności młodzieży. W moim imieniu bardzo Wam dziękuję za wszystko co robicie dla klubu MKS Orzeł Przeworsk.

11. Czy zamierzasz reprezentować barwy Orła w następnym sezonie ?

- Co do następnego sezonu gry w Orle mam nadzieję że zostanę, ale czas pokaże.
Pozdrawiam wszystkich kibiców Orła Przeworsk.

Dziękujemy za wywiad.