Wywiad z trenerem drużyny U-15 Robertem Gilarskim

Trener drużyny trampkarzy w Orle, Robert Gilarski opowiedział nam o naszej najmłodszej grupie.

- Prowadzi trener najmłodszą grupę Orła która występuje w lidze podkarpackiej.

Zgadza się, w rozgrywkach ligi podkarpackiej grupy B trampkarzy starszych, drużyna w rundzie jesiennej uplasowała się na 6 miejscu uzyskując pewne utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej już trzeci sezon.
Trzon drużyny stanowią chłopcy z rocznika 2007 i 2008 uzupełniony kilkoma zawodnikami urodzonymi w 2009.
Do rozgrywek jesiennych zostało zgłoszonych 20 zawodników.
W obecnej chwili stan drużyny liczy 22 zawodników w tym 3 którzy trenują z nami od stycznia.

- Jak wygląda frekwencja na treningach, czy zawodnicy regularnie trenują.

Zajęcia treningowe prowadzone są regularnie 3 razy w tygodniu przez cały rok z wyjątkiem lipca który jest przerwą wakacyjną.
Z frekwencją bywa różnie, co jest spowodowane też trwającą pandemią (choroby plus kwarantanny).
Część zawodników regularnie uczęszcza na treningi i widać to w prezentowanej formie na boisku, a są też tacy, którzy mają dużo do poprawy dotyczącej systematycznej obecności.
Cały czas prowadzony jest nabór do drużyny, zapraszamy na treningi w naszym klubie chętnych chłopców z roczników 2007 i 2008.

- Od trzech sezonów występujemy w grupie B ligi podkarpackiej, jak trener ocenia postępy naszych zawodników na tle mocnych drużyn z którymi rywalizujemy.

Mimo ubytków kadrowych spowodowanych odejściami zawodników do innych klubów grających w wyższej klasie rozgrywkowej drużyna cały czas robi postępy w grze podnosząc swoje umiejętności piłkarskie, efektem jest utrzymywanie się w tej samej grupie rozgrywek.

- Trener dysponuje kilkunastoosobową kadrą zawodników, trzeba nadmienić, że część zawodników stanowi młodszy rocznik 2008, jak to wpływa na mecze.

Jako jedyna drużyna w grupie B mamy większość zawodników z roczników młodszych 2008 i 2009, którym przychodzi rywalizować z rywalami mocniejszymi fizycznie co nie jest takie łatwe do zniwelowania w rozgrywkach młodzieżowych ale piłkarsko dają radę.

Dziękuje za rozmowę i życzę powodzenia w nadchodzących rozgrywkach.

W sezonie wiosna 2022 nasi młodzi zawodnicy rywalizować będą na stadionach Podkarpacia z następującymi rywalami.

Skład grup rozgrywkowych w rundzie wiosennej – rozgrywki C1 TRAMPKARZ STARSZY (U-15)

Grupa B:
Orzeł Przeworsk
Siarka Tarnobrzeg S.A.
Ekoball Sanok
Kolbuszowianka Kolbuszowa
Czarni 1910 Jasło
UKS Orlik Przemyśl
Iskra Zgłobień
UKS SMS Rzeszów

Rozgrywki odbywają się systemem mecz i rewanż, także w rundzie wiosennej czeka nasz zespół 14 spotkań.