Drużyna U-17 Orła inauguruje rozgrywki
Podkarpacka Liga Juniorów Młodszych
SMS Siarka Tarnobrzeg – MKS Orzeł Przeworsk
27.03.2022r. godzina 11.00
Tuż przed inauguracją sezonu drużyny U-17, trener Grzegorz Łuczyk odpowiedział nam na kilka pytań.
- Jak przebiegały przygotowania do rozgrywek ligi podkarpackiej.
Do zajęć wróciliśmy 11 stycznia. Przerwa nie była długa, bo dzięki ogromnej determinacji i zaangażowaniu zawodników, okres roztrenowania po rundzie jesiennej zakończyliśmy dopiero 22 grudnia 2021r. Chłopcy mają za sobą długi ponad dwumiesięczny okres przygotowawczy, w czasie którego rozegraliśmy także pięć spotkań kontrolnych. Teraz już tylko czekamy na pierwszy niedzielny mecz ligowy o punkty w Tarnobrzegu z Siarką.
- Po ostatnich bardzo dobrych sezonach (dwa awanse) jakie cele stawiane są przed drużyną w najbliższej rundzie.
Nie ma co ukrywać, że po tych dwóch sezonach czeka nas przebudowa zespołu i wprowadzanie młodszych rocznikiem zawodników. Spowodowane jest to faktem, iż część chłopców z powodzeniem wywalczyła miejsce w składzie juniorów starszych. Nie oznacza to jednak, że nie stawiamy przed sobą ambitnych celów i zrobimy wszystko aby w każdym spotkaniu walczyć o ligowe punkty.
- W drużynie U-17 kilku zawodników ma już za sobą treningi i mecze w pierwszej drużynie Orła, jak trener ocenia ich potencjał.
Każdy z trzech debiutów moich zawodników był dla naszej piłkarskiej rodziny sporym wydarzeniem. Ci chłopcy tworzą świetny kolektyw i wzajemnie się wspierają, gdyż trenują ze sobą razem od wielu lat. Potencjał zawodników jest spory, ale zawsze trzeba pamiętać, że na sukces młodego piłkarza składa się kilka ważnych aspektów, nie tylko takich jak talent czy umiejętności.
Aby być w pełni gotowym do gry w seniorskiej piłce, trzeba także spełniać kryteria przygotowania mentalnego. Ciągle nad tym pracujemy, żeby młody zawodnik był zmotywowany, zdyscyplinowany i świadomy wyzwań jakie przed nim stoją dorosłej piłce.
Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia
Kadra drużyny U-17
Bramkarze: Mateusz Łuczyk, Filip Maga
Obrońcy: Eryk Bartnik, Tomasz Brud, Stanisław Markowski, Szymon Korzeniowski, Antoni Pelc, Dominik Starzyk