PLJS relacja z meczu U-19

Prezentujemy relację oraz galerię zdjęć ze spotkania drużyny U-19

Podkarpacka Liga Juniorów Starszych
Igloopol Dębica – Orzeł Przeworsk 3-1

Wyjazdowej porażki doznali podopieczni trenera Patryka Brody w PLJS. Lepsi od naszej młodzieży okazali się zawodnicy z Dębicy.
Początek meczu należał do miejscowych, którzy oddali dwa groźne strzały ale w 4 min spotkania Mateusz Łuczyk w bardzo dobrym stylu obronił strzał z dystansu, a chwilę później z 10 m nie trafił w bramkę zawodnik gospodarzy.
W 17. minucie świetną okazję do zdobycia bramki mieli zawodnicy z Przeworska, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Cezary Kluz, lecz jego lob był minimalnie niecelny.
W 30. minucie ładnym strzałem z dystansu popisał się Tomasz Majba, lecz piłka przeleciała obok okienka bramki gospodarzy.
W 31. min gospodarze objęli prowadzenie, bramkę z rzutu rożnego zdobył Nikolas Bała. Już dwie minuty później do wyrównania mógł doprowadzić Czarek Kluz ale i tym razem bramkarz Igloopolu nie dał się pokonać, odbijając piłkę na rzut rożny.
W ostatniej minucie pierwszej połowy dębiczanie mieli okazję do podwyższenia wyniku lecz nie wykorzystali sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem.
Druga połowa spotkania rozpoczęła się od świetnej, zespołowej akcji naszej drużyny. Z lewego skrzydła dośrodkował Tobiasz Pieczek, a akcję strzałem głową finalizował Paweł Mirek lecz piłka przeleciała minimalnie obok słupka.
W 65. min do wyrównania doprowadził Tomasz Majba, który przedarł się prawym skrzydłem, mijając kilku rywali i z ostrego kąta wpakował piłkę do siatki obok interweniującego bramkarza.
Z remisu przeworszczanie cieszyli się tylko kilka minut, błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnili nasi obrońcy i swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył N. Bała, który mocnym strzałem z bliskiej odległości pokonał Mateusza Łuczyka.
Pomimo ofensywnych zmian, których dokonał trener Patryk Broda i podjętego ryzyka nie udało się naszym zawodnikom doprowadzić do remisu, a w doliczonym czasie gry ponownie szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy, którzy w ostatniej akcji meczu zdobyli trzecią bramkę.

Igloopol Dębica – Orzeł Przeworsk 3:1
1:0 Bała (31') 1:1 Majba (65') 2:1 Bała (73') 3:1 Cyganowski (90+)

Orzeł: Łuczyk - Pieczek (83' Kopczyński), Krupa, Brud, Pelc - Szpytma (80' Kowal), Majba, Kiełbicki, Kisiel (77' Stecko), Kluz (46' Mirek), Bogacz
Trener Patryk Broda